Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maist

    senior tag

    Felmerült ide nem regisztrált kollégám kérdése: A törlesztési moratórium érinti a munkabérből, nyugdíjből történő végrehajtói letiltásokat is esetleg?

  • Maist

    senior tag

    Segítséget kérnék: A gyermekem osztályát a mai naptól a Oktatási Minisztérium on-line oktatásra állította át, mert az egyik gyermeknek tünetei lettek, és a mai napon tesztelik majd. (Elvileg az anyja volt Covid-os, de erről mi többi szülő nem sokat tudunk) A gyanús gyermek pénteken, és hétfőn nem volt iskolában, kedden viszont igen, de aznap este otthon már nem volt jól, ezért szerdán nem jött, csak az On-line oktatásról a hír. Kérdésem az lenne, főleg mi szülők szempontjából: Ha a gyanús gyermek pozitív lesz, akkor az osztály többi tagjának elrendelik a járványügyi megfigyelést, és a velük élő szüleiknek is, és 10 nap következik itthon, vagy mi várható? Köszönöm.

  • Maist

    senior tag

    Valaki világosítson fel legyen kedves: Adott egy szülő, aki teszem azt 11.05-én koronavírusos tüneteket produkál. Emiatt 11.06-án leveszik tőle a mintát. Annak a pozitív eredménye és a házi karantén elrendelése megérkezik 11.12-én, de mivel az illető már 11.06 óta "otthon" van, ezért a tíz nap 11.16-án letelik, és másnap orvosi igazolással mehet újra a gyereke iskolába, aki egyébként csak 11.13-án, és 11.16-án nem volt iskolában, a többi napon volt, annak ellenére, hogy a szülője minden bizonnyal azért ment PCR tesztre, mert tünetei voltak. Nem tudom, hogy most a karantén mikor kezdődik? Amikor az értesítést megkapják róla, hogy pozitív a PCR teszt? Vagy a mintavétel napjától kezdődik a tíz nap (de akkor meg miért volt iskolában a gyermeke 11.09-12 között)? A baj ugye az, hogy a gyerek beteg lett 11.17-én az iskolában töltött napján, és emiatt mától nem mehetnek a gyerekek, digitális oktatásra álltak át az egész osztály addig, amíg a gyermek mai napon levett tesztjének eredménye meg nem lesz. A nagyobb baj az, hogy a cégnél, ahol dolgozom a Covid szabályok miatt jelentettem az esetet, és tegnap délután azonnal haza küldtek, mert a fiam a tünetes gyermek osztálytársa, és ha a gyermekem elkapta esetleg tőle, akkor én is el fogom biztos kapni. Most mindenfelé mehetek, csak éppen dolgozni nem, táppénzre legalább felvettek, és meg kell várnom az osztálytárs gyerek negatív, vagy pozitív tesztjét, addig semmiképp sem mehetek. Rendkívül frusztrál, hogy:
    1, szerintem túl szigorú járványügyi szabályok vannak a cégnél, ahol dolgozom.
    2, mégjobban idegesít, hogy valami nem kerek a kislány édesanyja történetében, hogy miért vitte a gyermekét iskolába, közösségbe, mikor tünetei miatt ő magától PCR tesztet vettek? Tényleg ilyenek a karantén szabályok, hogy a mintavételtől számítják a tíz nap karantént, és mire megkapja a pozitív tesztet, addigra kb. vége is a karantén 10 napjának? Nem értem ezt komolyan mondom.

    [ Szerkesztve ]

  • Maist

    senior tag

    Egy gyors kérdésem lenne: Az olyan pozitív teszt eredményű személy, aki múlt hét szombaton már tüneteket mutatott, az attól a naptól visszafelé kb. hány napja lehetett már fertőzőképes?

  • Maist

    senior tag

    Gondoltam leírom pár szóban, amit ma tapasztaltam. Kollégám március 14-én érzékelte az első Covid tüneteket, ezért karanténba került. A karantén letelte után kórházi mintavevő helyen letesztelték, március 25-én. A gyorstesztje negatív lett, de a PCR eredménye az eeszt-ben szombat este megnézve pozitív. Időközben a felesége is tüneteket produkált, mentős mintavétel történt március 27-én, melyen a gyorstesztje pozitív lett. Erre ma felhívták őket a népegészségügytől, hogy nem teszik őket karanténba, mert már "régóta" otthon vannak. Jelentkezzenek a háziorvosuknál azt mondták nekik, meg a feleség mentős teszt papírját le kellett fényképezni, és elküldeni nekik. Így tehát a 25-én még pozitív PCR tesztet produkáló kollégám, és a 27-én szintén pozitív tesztet produkáló felesége szabadon járhat-kelhet, mert hát a népegészségügy megengedte. Ez csak azért érdekes, mert mindezt kollégám azután mondta el, miután minden másról beszélt negyedórát a garázsában velem egy légtérben, ahol csak rajtam volt FFP2 maszk, rajta semmi, közben többször köhögés szakította meg mondandóját. Remélem azért 25-e délután óta, -ha ma vettek volna tőle PCR tesztet-, az már majdcsak negatív lett volna... :F

  • Maist

    senior tag

    Üdv. Nem találom éppen sehol a TAJ kártyámat. Elviekben oltópontra vinni kellene, de mennyire veszik szigorúan, ha amúgy tudom fejből a TAJ számom? Volt-e itt valaki oltóponton úgy, hogy nem vitte magával a kártyát? Most lehetőség lenne foglalni holnapra Pfizer-re, de ha kérik a kártyát, akkor lehet inkább nem foglalok el más elől időpontot olyan elől, akinek megvan a TAJ kártyája. Talán egyszerűbb, ha beszélek a háziorvosommal, elvileg Moderna van nála (kollégámat oltotta a héten), és évek óta nem kérte a TAJ kártyám, és Pfizer - Moderna hasonló anyag, akkor beadatom az utóbbit. Nem mellesleg lehet rövidebb lenne a sor a háziorvosnál, mint a kecskeméti megyei kórháznál.

    [ Szerkesztve ]

  • Maist

    senior tag

    válasz Narxis #102619 üzenetére

    Én ma délben kaptam Modernát. A beadás után egy órával kezdődő, nagyon enyhe fájdalmat érzek csak az oltás helye környékén, ha mozgatom a karom. A fájdalom jellege, erőssége nem változott azóta. Egyebet nem vettem észre.

Új hozzászólás Aktív témák