Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz radi8tor #56908 üzenetére

    Jó lenne tudni...holnap reggel 7 előtt indulok itthonról... aztán lassan tarkón lőnek ha maszk nélkül szállok ki a kocsiból... :( Közben meg azt sem tudom WTF...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Csatravi #65963 üzenetére

    :Y Hát hogyne... pont azért ilyen következetesek az intézkedések... Ja nem...

    Konditerem vs templom... Melyikbe járnak a veszélyeztetett korúak? És melyiket záratta be?
    8. osztályos kor alatt nem terjed, ugye? Oda nem kell korlát? Ja, hogy akkor csomóan nem tudnának GDP-t termelni aztán kártyavár lenne a gazdaságból...

    Engem legjobban a 20-5 órás korlát zavar... legyen 21 vagy 22 és már bentebb vagyunk, de ennyi idő alatt mindenhová rohanni kell...sok helyre oda sem érünk. Ennek az a következménye, hogy másnapra kell halasztani...Így 1 helyett 2-szer kell kimenni emberek közé... szerintem ez rosszabb mintha egyben el tudnám intézni.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Csatravi #65989 üzenetére

    Értem...te hogyan oldod meg a testmozgást?! Mert én is megoldom...csak kicsit macerásabb az egész történet...
    Amúgy meg nem olvasol rendesen. Pont azt írtam, hogy a templomok nyitva vannak...pedig oda jár a nyugger tábor... Szóval érted azt kéne bezárni. Mégse teszik... Tudjuk miért.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Parci #68948 üzenetére

    A nyári időszak meglehetősen vicces statisztikai adatokkal bír... figyelembe véve a 2 hetes lappangási időt, az októberi berobbanás nem hiszem, hogy a nyári "lazaság" miatt lenne...valahogy nem adja ki a matek.
    Én elhiszem, hogy te elvagy otthon a celládban... de szerintem nem lazítás a probléma, hanem a full ésszerűtlenek a korlátozások.
    - Lásd idősek idősávja -> a többséget tömörítik még jobban.
    - 20-5-ös korlátozás -> Mikor járkálnak többen az utcán? Nappal vagy este?
    - Az egészségügy mint olyan jóformán megállt... arról szerinted lesz valaha statisztika, hogy hány ember élete nyomordik meg, vagy hányan halnak meg a kimaradó ellátás miatt? Nem is nézik...
    - 3-as metró pótlóbuszt láttál már? megeszem a buszkereket ha az rendben van...
    - Eközben az ovi, bölcsi, általános iskolák fullon mennek..aminek megvan az gazdasági indoka... De kutatás ide, nagyfejűek véleménye oda... azért már a COVID előtt is minden kisgyerekes kolléga kidőlt ősszel, mert hazavitte a kölök a nyavaját. De ha keményvonalas zárlat párti vagy akkor ettől nem lehet eltekinteni
    - És akkor az előbbi után azért a konditerem legyen zárva...mert oda tényleg olyan marha sokan járnak... az ország nagy része túlsúlyos... :DDD A templom okés...
    - nov 11-től itt van a nagy szigor. Azt mondták 2 hét múlva már megjelenik a számokban is... 5 hét telt el... 4 napja beesés van...de volt már ilyen ingadozás. Valahogy nem érzem azt a fene nagy eredményt pedig most aztán fú... Lassan zuhanyozni is maszkban kell...
    Valahogy ez korábban elég volt... most meg ez sem elég? Nem lehet, hogy akkor rossz a védekezési stratégia?
    - ....stb... és még lehetne sorolni ezeket...

    Alapos végiggondolás kellett volna, és következetes döntések. A húzd meg ereszed el sose volt jó taktika.

    Komolyan azért hülyézel le másokat mert élni akarják az életüket? Még véletlenül sem azok a hülyék akik nem tudják kezelni a helyzetet és 0 szintű egészségügyet építettek ki...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz radi8tor #69146 üzenetére

    Kíváncsian várom, hogyan kerülnéd el a kígyózó sorokat és a 30+ perces várakozásokat ha tényleg mindenhol limitált lenne a létszám. Pl. tesco, de pláza is lehet... Az a gond, hogy van olyan aki órákig bambulni jár oda...és van aki bemegy, elintézi amit kell és kész... helyette tényleg az lenne a jó ha mindenkit kitennénk a 3-4-5 fokba? Szerintem ezt nem gondoltad végig...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz #86564352 #69207 üzenetére

    Lehet időben lemaradtál valahol. Ember, tél van! Mindenki téli cuccban nyomul. Amíg sétálsz, sietsz...haladsz...addig nem fázol. De amint megállsz nagyon gyorsan fázni fogsz. Megnézném, hogy milyen véleményen lennél 30 perc után...
    Mond már el, hogy az álmodozásodon kívül melyik posta előtt van gázpalackos hősugárzó? Jelen időben gondolkodjunk picit. Mert én a realitást írtam le...amit láttam az elmúlt héten több postánál is...
    Az, hogy kiülsz egy teraszra miközben melegítik a hátsó fertályod az nem ugyanaz, mint dekkolni a posta előtt... De elég meredek, hogy ezt magyarázni kell.

    #69212radi8tor : Mit jelent a lázadás? Csak az elmúlt 6 hónapban nem kevés emberrel váltottunk szót várakozás közben... És mindenki ki volt akadva, hogy haladna, de nem tud, mert mindenhol azzal tölti az idejét, hogy vár... Nyilván valóan senkinek sem tetszik..de mit lehet tenni? Beletörődésen kívül semmit...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz #86564352 #69241 üzenetére

    Az utóbbi időben eladtam pár cuccot a fiók mélyéről... Ezért kellett ad-hoc jelleggel postára is mennem néhány alkalommal. Amúgy nem ez a hobbim. :DDD

    A héten megpróbáltam feladni csomagautomatán keresztül egy küldeményt. 3 csomagautomata és 2 postával vagy fél óra parkoló kereséssel később.. nagyjából 3 óra elteltével értem haza... Azért mert a csomagautomatákban nem nem sehol a kártyás fizetés és mentem a következőhöz... Az első postán kb 30-40 fős sor állt. Nem viccelek. A másodiknál csak 10-en álltak. Ott beálltam...
    Ja amúgy BP. 13.kerület... Ha gondolod leírom melyik postákon voltam...

    Amúgy nincs igazi tél, hó sincs, +5 foktól félóra ácsorgástól ne akarjunk kikészülni.
    Nem vagyok fázós, de amikor előttem/mögöttem dideregve állnak akkor szerinted mit kéne gondolnom?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Parci #69230 üzenetére

    Most azért kíváncsi lettem. Szerinted mi lenne az ideális kijárási rendszer?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz #86564352 #69263 üzenetére

    Különben már kezdem elveszíteni a fonalat, hogy miről beszélünk? Nem jó a zsúfoltság, viszont ha lenne limit akkor sorbaállni se jó? Félünk a koronától, de félelmetes 5 fokban állni félórát? Budapesten, nagyobb városokban posta, tesco is van bent plázában, tehát ez az utcán ácsorgás félelem is kicsit túlzás. Az "sajnálatosabb" ami belépési limit nélkül most zajlik a boltokban.

    Jó kérdés... COVID oldalról nem jó a zsúfoltság...de azért bezártuk a napot 19-kor, hogy 20-ig mindenki hazaérjen....miközben ha nem lenne ez a limit, akkor eleve nem lenne zsúfoltság. Gondolj bele. A vásárlók száma nagyjából fix...csak sokkal kisebb időtartomány esik erre az ember mennyiségre. Szóval ez az esti kijárási tilalom inkább lábon lövés...mint hasznos. Különben sem este/éjszaka van nagy kontakt szám, hanem nappal...

    Ha a hidegben állsz és beteg leszel, az jó ? A légnyomás és páratartalom függvényében a hőérzet nagyon másképp alakul...szerintem nagyon nem tudod miről beszélsz... Ha csak a sörözős teraszfűtéssel tudod összevetni ezt a témát...Akkor hagyjuk.

    Ez most egy amúgy is túlterhelt forgalmas időszak...az időkorlát miatt nő az tömeg...
    De írod ezeket bent van a plázában dolgokat...okés nincs hideg...de akkor megint beltérben nő az létszám...
    A limit nem megoldás...az egy zsákutca... Ha valamit el kell intézni...akkor el kell intézni.

    ui: Ha valaki leüt egy terméket, akkor nem mondhatom, hogy akkor majd pár hónap múlva átadom... bár nem létszükséglet..de év végén szoktunk nagyobb méretű pakolást, rendezést, lomatalnítást tartani...ugye ha már itthon kell lenni amúgy is... Azokat a tárgyakat amik nem kukába kerülnek mert van használt piaci értéke azokat feldobom apróra... Erre mondtam korábban, hogy a COVID miatt nem fogok a fotelban gubbasztani...az élet nem áll meg. Húzok maszkot...a kezem már lerohad a sok fertőtlenítőtől...de ennyi.

    #69272 Ricardo : Szerintem elbagatellizáljátok a témát. :((( Van rá egy söröm, hogy nem ugyanazt értjük a kint állsz a szabad ég alatt... De ezt a témát itt le is zárhatjuk...
    Egyik hajnalba kimentem egy 40 percet edzőparkozni és úgy kellemesen kimelegedtem...Nem fáztam.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz #86564352 #69279 üzenetére

    Azt hiszem valami félreértettél... nem én halok meg a hidegtől... Köszi szépen én a kabát alatt rövid pólóban nagyon jól megvagyok... de ettől még a körülmények objektív megítélése megy nekem... ;)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Sped #69295 üzenetére

    Nem írom le, hogy jártam velük ősszel...mert én leszek a körülményes. :DDD
    A vége jó lett, de kb 2 hónapos történet lett belőle. Használok én mindent ettől függetlenül de nem csak rajtam múlik adás-vétel esetén.
    De köszi az ajánlást. :R

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Parci #71335 üzenetére

    Szerintem ez rossz érvelés. Csak szakmán belül nézve is van akkora szórás szakemberek között, hogy nincs az a skála ami lefedi... Azért mert itt van egy-két ember aki karcolja a témát...meg te beszélgetsz biológusokkal az csak egy pár nézőpont. Ráadásul ők is befolyásolhatják egymás véleményét a médián keresztül...
    Van itt olyan aki részt vett vakcina fejlesztésben úgy egyáltalán? Vagy hasonló vírussal legalább?
    Mert ha lenne ilyen akkor az sokkal hitelesebb lenne...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Stanlee #71333 üzenetére

    A nagy lockdownnak sok hatása a vírusra nincs, de a pénztárcánkra annál inkább.
    Ezt mondom már lockdown elejétől fogva... Előtte is hasonló számokat hoztak naponta... Betojta aztán bezártak mindenkit. Azóta sincs érdemi tartós csökkenés... max ideiglenes kilengések. Ünnepek után meg azzal fognak takarózni, hogy mindenki családlátogatott, meg házibulizott... Ami azért valljuk be max részigazság, mert messze nem a többségre lesz jellemző ez...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Parci #71340 üzenetére

    Vonjuk ki a képletből a kéköves fórumert, meg drlenkei féle arcokat. Azok akik tényleg a tűz körül ténykednek napi szinten, sem értenek egyet mindenben... És ne a kis Kárpát-medence pocsolyára gondolj hanem kicsit globál képet nézve... Az eltérő védekezés nem csak a poilitika de a szakemberek eltérő javaslatai miatt sem egyformák a világban...

    gúnyolódni egyébként én is tudok. kezdjek el tréfálkozni banhammerrel a kezemben? remekül el tudom szórakoztatni magam!

    Nem tudom, hogy ezt most nekem írod, vagy a másik két srácra gondolsz...?

    #71348 Lauda : Az a poén, hogy nem emelkedő számok voltak a lezárás előtt...egy sávon belül mozogtak a számok. Nem folyamatosan emelkedő volt... Így következésképpen bukik az elmélet, hogy emiatt lett kordában tartva. Ráadásul a zárás miatt, még csökkenést vártak eleinte...
    De számomra teljesen meglepő, hogy ilyeneken rágódunk...de az senki nem fura, hogy 7-8000 ember egyidejű ellátása gondot okoz egy közel 10 milliós országban...úgy, hogy már lassan 1 évük volt rendezni a sorokat.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Parci #71580 üzenetére

    Én azért megnézném a véleményed, ha a vakcina miatt millióból történő 1 haláleset téged közvetlenül érintene... Mondjuk a feleséged? Akkor is fenntartanád a fenti véleményed?
    Én vállalom a véleményem, hogy biztosan nem érdekel a másik 10-15 ezer halála, ha az én életem vagy a családomé tönkremegy abba, hogy megpróbáltam "felelősen" viselkedni azért mert a társadalom nyomást rakott rám... miközben utána mindenki nagy ívben tojna a személyes tragédiámra... mondván magánügy... :(((

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Kékes525 #71603 üzenetére

    Pontosan rávilágítottál a lényegre... korábban fordított volt a helyzet. A kevés halálesettel próbáltátok megérvelni a vakcinát... de az sem elfogadható az érintettek számára. Szóval hiába a kevesebb halott. Akit érint, annak sokkal nagyobb tragédia az az 1, mint 5000 vagy 1 millió idegen. Viszont nekik is van családjuk... így logikusan következik, hogy 1 sem elfogadható... De az alapvető különbség, hogy míg a vírus következménye, hogy meghalnak addig a vakcina célja az életmentés. Ebből a szemszögből számomra elfogadhatatlan akár 1 halál is csak azért, hogy gyorsak legyünk... :(((

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    #71611Aweriot : A számok egyértelműek, nem is vitattam ezt sehol. Viszont hajszolni mindenkit a vakcina felé és társadalmilag nyomni mindenkit, kvázi lehülyézni, mert nem az első sorban jelentkeznek, az kreténség... És most kvázi a számokkal megtámogatva itt ez megy. Mindenki ugorjon bele, mert amúgy sok lenne az áldozat. Én meg arra hívtam fel a figyelmet, hogy a tömegben elvesznek a személyes tragédiák... ami attól még az ami.
    Én nagyon szívesen oltatom be magam, de köszi megvárom amíg a bétateszterek rendben vannak.

    #71613Ezekiell : Szerintem meg az a faszság (ha már ezt a szót voltál kedves használni), hogy másokra akarod rányomni a személyes akaratod. Oltatni akarsz most azonnal? Tedd... de ne hülyézz le másokat akik két lépéssel óvatosabbak. És ne gyere itt nekem olyan dramatizálással mintha az ebolával küzdenénk mert közel sem az a helyzet.

    #71623Ezekiell: Mármint mi a hülyeség? Teljesen elképzelhetetlennek tartod, hogy valaki egy későbbi mellékhatás vagy allergiás reakcióba belehalhat? Oh wait...hogy szólt az ajánlás, kik várjanak még vele? Az a hülyeség, hogy nem tudsz olvasni, miközben személyeskedsz... A személyes tragédia jelentőségét próbálom kontextusba helyezni..mert mindenki csak a számokat látja. De amikor személyes érintettséged lesz azzal a kevéssel is... átértékeled a dolgokat.

    #71618Memmaao : Én is inkább gondolkoznék az olvasni tanuláson a helyedben. Nézd már meg mit írtam ember? Mi lenne ha nem impulzus reakciók születnének?! Azt írtam, fentebb is, hogy az érintetteket nem vigasztalja, hogy sok ezren menekülnek meg ha náluk volt az a lehetséges 1 a millióból.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Ezekiell #71633 üzenetére

    Nem tudom hol olvastál tőlem olyat, hogy kategorikusan vakcina ellenes vagyok? :F
    Lehet kicsit tovább kellene emészteni egy-egy hozzászólást és kevesebb felesleges feszültség lenne.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Kékes525 #74308 üzenetére

    Persze, hogy rosszak... :U Mert amint megjelenik egy olyan tényező ami nem fér a világképedbe rögtön a másik a hülye...
    Amit leírtál az nettó baromság. Annyi a valós különbség, hogy a COVID most peak jelleggel csúcsra járatja az egészségügy...egy részét!!!
    A többi felsorolt okok, meg hosszabb távon kerülnek nagyon sok pénzbe a társadalomnak...

    Ha már szóba került a dohányzás... kedvenc momentum az utcán maszk nélkül rohangáló "felelősségteljes" állampolgárok akik közben dohányoznak... azzal az indokkal, hogy ő dohányzik. Érdekes eddig mindent megérveltek már, hogy miért kell maszk nekem a kihalt utcán is...meg 2 méterre közlekedő embereknél is. De a dohányos az kivétel...ő továbbra is a pofámba fújja a füstöt meg a COVID-ot is...
    Én azt furcsálom, hogy a nagy riadalomban és félelemben, azért az ilyen kiskapukat elnézik. Nem következetes.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Parci #85633 üzenetére

    Lehet, hogy mégis volt igazság abban, hogy kicsit többet kellett volna tesztelni...meg vizsgálni az oltásokat... Ja, nem inkább hülyézzünk le mindenkit óvatos...és nem regisztrál azonnal.
    Ja-ja, tudom, ez csak egy vakcina. Most..még... ezzel is hány embert beoltottak, mire kiderült, hogy kicsit vizsgálódni kéne...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Parci #85648 üzenetére

    Végülis egy ország letiltotta az egyik vakcinát...gondolom nem tippre játszanak amikor a vakcinára gyanakodnak... Hiszen eddig is voltak esetek, de akkor jól megmagyarázták mindenhol máshol, hogy nem az volt a felelős...majd ezt is jól kivizsgálják. Az idő telik... jöhetsz a 300 millióval...de megnézném a az arckifejezésed, ha a feleséged lenne a hírekben... Könnyű más életére legyinteni... :(((

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz radi8tor #89088 üzenetére

    Te hogyan vásároltál élelmiszert az elmúlt 1 hónapban? Vásároltál személyesen bárhol?
    Költőo kérdés... :(

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz radi8tor #89102 üzenetére

    De miért? Mindenki horonymarót vitt haza?
    A sűrű tömeg nem feltétlenül azért van mert sok a buta ember. Melyik a jobb?
    Ha 5000 ember 10 órás időblokkra van beosztva, vagy ha 5000 ember 16 órás időblokkra?
    Láthatóan a nem megfelelő korlátozó intézkedés adja a probléma gyökerét...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz ubyegon2 #89247 üzenetére

    Igazából nem közvetlenül az egyén hibája... mert ő az aki megtermeti azokat a súlyosbító feltételeket ami miatt nagyobbat rúg rajta a vírus...

    A túlsúly és a rosszabb kilátások kapcsolatát számtalanszor bizonyították alap körülmények között is...most a vírussal összefüggésben meg főleg.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz ubyegon2 #89254 üzenetére

    Én az egészségtelen életmódra gondoltam, hogy mivel nem figyel erre...így teremti meg azt az állapotot, hogy a vírus az ő esetében durvább legyen...

    Itt a topikban már többször is sikerült kvázi lehülyézni az embereket mert minek mennek ki... ha valaki beteg...akkor főleg minek megy ki?! Ahogy normál esetben sem védhető szerintem itt sem ez a hozzáállás. Ha egy vásárlás közben is felelősség vállalást várunk el, akkor szerintem most betegség esetén halmozottan igaz ez...

    De én pre-covid időkben sem értettem, hogy a betegek miért nem maradnak otthon?! Ja-ja...pénz igen. Aztán lefertőzi az egész céget... Hú de jó...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák