Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sped

    aktív tag

    válasz moongoose #103273 üzenetére

    Én még ilyennel nem találkoztam, kiírva se láttam sehol ilyet.
    Ahol én jártam étterem, ott elég volt csak mobilról megmutatni a védettségit, le se csippantották, edzőteremben hol csippantják, hol nem, máshol még nem kellett.
    Amúgy ha van is ilyen, oda nem kell menni akkor, mert nem jogszabálynak megfelelően járnak el.

    IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

  • Reggie0

    félisten

    válasz moongoose #103357 üzenetére

    Az a baj, hogy a jozan paraszti esz a sotet kozepkoron es kommunizmuson tul nem sok mindent adott a vilagnak.

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz moongoose #109090 üzenetére

    "Minden reggel leülök 10 percre a királyi TV adását megnézni, ébredés után kellemesen felpörget.
    Többször hallom riportokból, egészségügyi dolgozók szájából, hogy tessék oltatni magunkat mert ez ad védelmet.
    Mi ellen?"

    1. Mindenhol ez megy.
    2. Persze, hogy az oltások adnak valamiféle védelmet
    3. Mi ellen? bammeg, ha tényleg azt gondolod, hogy nincs vírnyák, akkor irány FB csoport...

    A többire ömlesztve válaszolnék...
    Rusvai még az az egy ritka "állatfaj", aki tudja mit beszél, nem pedig, mint a "sztár" celeb dokik, akiknek a gyógyszerlobbi kitömte Őket money-val... Ő sosem mondta, hogy az oltások megvédik az oltottat a fertőzéstől, csak annyit, hogy nem fognak kórházba kerülni meg megpusztulni benne (ellentétben sok celeb xarral, akik minden áldott nap minden médiaplatformon osztották a hazugságot)

    Csak ebben a dologban az a szép, hogy lassan kiderül, hogy mi, akik oltották magukat, mi leszünk akit fertőzni is lehet, meg mi fertőzünk mindenkit... Oops WAIT, konteósok ezt mondják 2 éve... :C

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • lacafaca

    őstag

    válasz moongoose #109090 üzenetére

    ezért sem szabad beszarni, ha valakit emiatt ki akarnak rúgni...hagyni kell a munkáltatót, menjen el a falig, utána irány a bíróság és beidéztetni a munkáltatót valid bizonyítékokkal, amivel alátámaszt mindent...nem fog, mert nem is tud...még egy orvos sem :DDD

    Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz moongoose #109092 üzenetére

    "A hsz-em, nem arra irányult, hogy a vakcina beadása milyen hatással van/lehet a vírusra.
    Hanem, hogy milyen védelemről zagyválnak."

    Szerinted? Tényleg nem tudom mire gondolsz... (Covid-19 oltás a Covid-19 ellen kell(ene), hogy védjen, fitymaszűkületre vélhetően (bár rosseb se tudja) nem jó... ;] )

    "Mert bizony a védelem az sok embernél valamiféle burkot, páncélt jelenthet fent a fejben.
    És ez ugye nem így működik."

    Valóban nem így működik, max. fejben, ahogy írod is.
    Kiengedték a "marhákat" a legelőre, szeptemberben meg majd jön a kommunikáció, hogy hát minek mentek lucernásba...Oops...

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • BalanceR

    addikt

    válasz moongoose #110952 üzenetére

    "Azért furcsa, ha eltöpreng az ember azon, hogy Krisztus előtt, illetve utána 2019-ig sem volt ilyen vírus."
    -Már hogyne lett volna, csak éppen nem lett belőle pandémia, mert nem tudodd széles körben elterjedni. Jellemzően mindig is a perifériára szorult szegényebb tanulatlanabb réteg volt kiszorítva a városokból, vidékre, a "vadonba" , rászorulva hogy azt egyen amit ott talál.
    Az ilyen kisebb falvak pedig nem igazán érintkeztek másokkal. Te sem mész gettót látogatni.
    "Mert az emberek nem fogyasztottak olyan állatokat, amikről a média beszámol.
    Szerencsétlen denevér, meg a köztes állatka van porondon.
    Ezeket is csak 2019-től zabálják a srégszeműek, hogy pont át tudják adni a vírust az embernek, évszázadokon keresztül nem is létezett náluk ez a gasztró élmény."
    Ugyan úgy, ahogy a pl. romániai cigók simán megeszik az ürgét, pockot, varjút békát... Kínában is a fentebb említett réteg megeszi a denevért, tobzoskát, minden szart, amit más nem. Ha pedig esetleg ilyenkor "átpattant" valami az állatról az emberre az csak ott helyben okozott problémát, elvitte a falu / közösség nagy részét, aki meg maradt, az olyan védelmet nyert, hogy azután már a terjesztésre elegendő virnyák sem maradt meg benne .
    Ami változott, az az, hogy a túlnépesedés, ipari terjeszkedés miatt az ilyen szegregátumok mára belelógnak a városokba, ahová be tudják vinni a fertőzést, illetve a hatalmas jólét miatt boldog-boldogtalan utazgat a világba a 9999Ft-os wizzair jeggyel. Szállítási útvonalak, szabdalják fel a "vadont" , így könnyen pandémiává válik minden, ami korábban lokálisan elhal.
    A Covid esetében a mesterséges vonal sanszos, (wuhanban összegyűjtöttek jópár denevér vírust, tesztelnék, vizsgálták, hogy jó-e fegyvernek, illetve hogy ha a természetben kialakul valami durvább cucc, tudnak-e rá megoldást készíteni), addig vagdosták génollóval amég végül össze nem jött a covid, de a kiszabadulása 99% hogy nem szándékos, inkább felelőtlenségből, hanyagságból, hozzá nem értésből fakadhat.
    Már csak azért sem valószínű a szándékosság, mert egy ilyen "fegyvert" nem "otthon" enged el az ember, ráadásul szekvenálással egyszerűen kideríthető, hogy honnan jött, + a hatékonysága (mortalitása) is kevés ahhoz, hogy biofegyver legyen.
    Szerintem a legvalószínűbb a következő scenario:
    A Sars megjelenése után felmerül a koronavírusok alkalmazása, mint potenciális biofegyver.
    Ehhez azonban szükséges a "belenyúlás", fejlesztés.
    A téma érdekli az Államokat is, de nem igazán szeretne ilyen kutatásokat otthon végezni.
    A wuhani kutatólabor kapóra jön, mert "denevérközelben van".
    Kína kutat, az USA pénzzel támogatja, cserébe megkapja a kutatási eredmények egy részét,
    mindenki jól jár: Kínának kb "ingyen" van, és a How-Know az ő kezében van, az USA-nak van egy elég jó rálátása, és nem a saját földjén játszódik a kockázatos játék.
    Azonban a kínai bio-biztonság nem éppen ideális, valaki valahol hibázik, is kiszabadul a covid.
    Elkezd wuhanban keringeni. Mikor Kína észreveszi, megpróbálja eltussolni, az orvosokat, akik jelentik, hogy sars-hoz hasonló vírus terjed bebörtönzik... Viszont ezalatt a járvány nő, Kína már nem tudja rejtegetni, és az amcsik is tudomást szereznek a bajról. Lezárják wuhant, full lockdown. Viszont a baj akkor már nagyobb, már elhagyta régiót a vírus. Lokálisan sikeres az elfojtás, azonban globálisan ez nem megoldható. Megjelenik az Olaszoknál, Angoloknál, terjed európában, onnan meg megy át az USÁ-ba.
    Az amcsik pontosan tudják, hogy mi is ez, de nem igazán lenne szerencsés, ha a világ megtudná, hogy az ő pénzük is benne van, egy veszélyes vírus fejlesztésébe, ezért ők is bagatellizáljak: Nem is veszélyes, ez csak Flu, nincs itt semmi látnivaló, és amúgysem jut ki Kínából...

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • Memmaao

    addikt

    válasz moongoose #115282 üzenetére

    Azért elég szívszorító tud lenni, amikor az antivaxer fekszik a high flow oxigénen, a seggén is levegőt vesz és amint meglát, 10 szusszra elmondja, hogy ha túl lesz ezen, ezekutàn beoltatja magát. Én meg együttérzően megfogom a vállát, mondom, hogy rendben és közlöm vele, hogy sokat romlott a vérgàz eredménye, el kell, hogy altassuk és gépre kell tennünk. És tudom, hogy ò már nem fogja magát beoltatni, mert láttam az astrupjàt, láttam a CT score-jàt 😥.
    Meg lehet úszni oltás nélkül is enyhe tünetekkel, de ezt előre senki nem tudja neked borítékolni.

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz moongoose #115289 üzenetére

    Mert aki átesett rajta, az attól még nem védett egy életen át. Sőt, nagyon változó, hogy meddig védett.
    Az oltással meg pontosan tervezni tudod a védettséged (bár ez hülye szó, mert oltott is lehet beteg, csak sokkal kevésbé sokkal kisebb eséllyel).

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Gubu0101

    veterán

    válasz moongoose #115289 üzenetére

    Ezt meg en is tudom,azert mert mutalodik a virus,most is van delta meg a franc se tudja meg melyik.Lehet az immunrendszered egy delta jobban megviseli.Bar en is inkabb biznam a termeszetre.Nyilvan akiknek van alap betegsege vagy idosek,azoknak eleg gyenge.Majd nem tudom a kovetkezo nemzedek,akik epp gyerekek meg,miben fognak felnoni,szinte sajat,termeszetesen kialakult immunrendszeruk nem is lesz,mindent vedelmet majd mestersegesen kapnak :U

    …ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moongoose #115289 üzenetére

    +#115292: esetfüggő a történet. Ha valaki a deltával is találkozott már ÉS az antitest-szintjei rendben vannak, azt tényleg nem kéne vegzálni, mert a vuhani oltásokkal ellentétben neki már up-to-date antitestkészlete van, ahol nem kell a labor által kiírt számokat x+1el osztani.

    Nem vagyok benne biztos, hogy deltán átesés után a vuhani oltás jó irány.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák