Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
freeknight
őstag
válasz
t72killer #15 üzenetére
Plusz ugye Facebookon többen írták az olasz hírek alatt magyarok, hogy most jöttek vissza a velencei karneválról és paráznak, mi lesz. Az ilyen tömegrendezvények gyönyörű melegágyai egy járványnak, az egész világon szét tud szaladni egy ilyen helyről.
Ezért sem értem a WHO-t, miért töketlenkednek és miért nem hirdetik ki a pandémiát. Most van a riói karnevál is, ott is ki tudja, hány kínai, olasz, vagy koreai fertőzte végig az embereket. -
Micsurin
nagyúr
válasz
t72killer #52 üzenetére
Én nem hiszek a szerencsében.
Mint ahogy a terjedési statisztikákat is fenntartásokkal kezelem, mindig alul becsülnek tekintve csak az észleléshez is kell egy megfelelő méretű "kritikus tömeg" ami alatt nem lesz észlelhető semmilyen eset sűrűsödés.A két indiai aki a HIV-vel való rokonságot vizsgálták hová tűntek? Hadd ne kelljen tippelnünk...
[ Szerkesztve ]
The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.
-
Soulfly842
őstag
válasz
t72killer #68 üzenetére
Én úgy tudom, hogy a koronavírusnak más a 'működési elve'...
Irán egy részén most is 30 fok feletti időjárás van, s több helyen 20 fok felett....
Szerk, ahogy olvasom azért még a média is találgat, egyértelmű tájékoztatás meg még nem volt erre... de amiatt, amit írtam általános a félelem:
Egyébként hongkongban is folyamatosan 20 fok felett van az időjárás.
"Kedd reggel Hongkong vezető járványügyi szakértője, Gabriel Leung az Egészségügyi Világszervezet (WHO) genfi ülését megelőzően arról beszélt, hogy akár a világ népességének 60 százaléka is megfertőződhet, ha nem sikerül kontroll alá vonni a koronavírus-járványt – írta a Guardian. Ezzel kapcsolatban a szakember leszögezi: azzal együtt, hogy a helyzet komoly, ezt szintén nem lehet biztosra venni.
Hogy az Olaszországban zajló fertőzés merre tart, azaz az egyre melegedő időjárás, a nyár közeledte elvágja-e majd a vírus további terjedését, szintén kétesélyes, gondoljunk csak arra, hogy Iránban a meleg időjárás ellenére is képes volt tovább terjedni."
[ Szerkesztve ]
-
Micsurin
nagyúr
válasz
t72killer #126 üzenetére
Működni működik de az első hétre mire sikerül majd regenerálni a készleteiket a boltoknak az első roham után érdemes betárazni ezt azt. Más nem így is úgy is elfogy a spájzból...
The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.
-
válasz
t72killer #129 üzenetére
Keletről is jön az áldás hamarosan: hányszázezer román is melózik É-Olaszországban?
Két koronavírusos beteget találtak a Bologna-Craiova Wizzair járaton.
Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.
-
Micsurin
nagyúr
válasz
t72killer #130 üzenetére
Napokat töltött Romániában egy olasz koronavírus-fertőzött
Másképp de valóban lehet keletről is...
[ Szerkesztve ]
The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.
-
paatrick
senior tag
válasz
t72killer #177 üzenetére
Jelenlegi adatok alapján 80 ezer fertőzött. Ebből 2800 halott, 30 ezer már felépült. Az okosok azt mondják a fertőzések 2/3-áról nem is tudunk mert simán átmegy az embereken. Akkor 240 ezerből 2800 halott (eleve beteg, vagy 80+éves legyengült immunrendszerrel). Az így 1%-os halálozási arány.
Sima influenza évi 3-5 millió fertőzött, ebből 600 ezer halott. Az jó ~15%-os halálozási arány.
6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯
-
sb95
csendes tag
válasz
t72killer #185 üzenetére
Én nem a mostani járványról beszéltem, meg nem az ez által bekövetkezett gazdasági hatásokról, hanem álltalánosságban, mi lesz valószínűleg nagy gebasz a következő 20-25 évben.
Csak hogy egy ilyen járványt sem tudnak normálisan kezelni, mi lenne egy durvább vírus esetén?
-
-
Soulfly842
őstag
válasz
t72killer #212 üzenetére
Hát ez az... valós adatokat kapni onnan szinte lehetetlen... arányaiban nevetségesen nagy az elhalálozási arány (13%) szerintem mindkét adaton kozmetikáznak és/vagy a karanténeket sem kezelik megfelelően... A kozmetikázott adatok mellett a területi megbetegedésről beszélni több, mint nehéz.
elég egyébként ha 15-22 fokon megmarad. Az északi országokban ilyen terjedés mellett még úgy is komoly gondot jelentene.
[ Szerkesztve ]
-
Rive
veterán
válasz
t72killer #218 üzenetére
Ezen a ponton jó eséllyel már nem lehetséges kiirtani a vírust, idővel valószínűleg a már emlegetett kétszáz-valahány megfázás-kórokozó között fogja végezni.
Ahogy keresztülmegy egyszer a népességen esélyes, hogy a második hullámban a már kiépült részleges védelem miatt nem lesz ennyire durva, közel sem.
Persze, fene tudja. Ezek csak esélyek, filozofálgatás.Ami az aktuális kérdés, hogy sikerül-e időben eléggé elhúzni a járványt, hogy ne duguljon be teljesen az ellátórendszer. Meg, hogy lesz-e szezonális jellege a vírusnak.
/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!
-
Soulfly842
őstag
válasz
t72killer #272 üzenetére
1-2 hét és a valós számok kiderülnek. iszonyatosan fertőz ez az egész. Lehet az influenzától sokkal durvábban - nem véletlen a pánik mindenhol. Eddig csak a kínai adatok voltak 'valós számadatok szemléltetésre'' az elkövetkező 2-3 hétben meg kiderülnek a tények.
Kína nem véletlenül jelzi Európa felé, hogy helló, gondolkodni kellene kórházak építésében...
-
samujózsi
tag
válasz
t72killer #300 üzenetére
Ez kb olyan, hogy vagy rossz a teszt vagy rossz a teszt...
Milyen vírusfertőzés az, amit egyszer legyőzött a szervezet, de újra megbetegszik tőle? Én nem tudok ilyenről.
Vagy belehalsz vagy hosszabb ideig védett vagy ellene.Szóval én kétlem, hogy valóban újra fertőződött.
Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM
-
-
sasa134
addikt
válasz
t72killer #388 üzenetére
Épp most van breaking news, 14 további ember lett Heinsberg régiójában pozitív(eddig összesen 20)- ez az a kör akiket a 47 éves, kritikus állapotban lévő férfi vagy a félesége fertőzött meg...400 fő van karanténban.
Baden Wütenbergben is lett +4 estére.[ Szerkesztve ]
!! Avanti Roma !! --- Pixel 4XL & Pixel 6 ---
-
-
Tetsuo
aktív tag
válasz
t72killer #399 üzenetére
Hát, sokunknak bejött a short, és még itt nincs vége. Biztos ez alá megy sok európai részvény.
Ha számomra ezek nyilvánvaló dolgok, szerinted az agytrösztök nem kalkuláltak és kalkulálnak vele? Dehogynem.
Amikor tetőzik a járvány, még inkább bezuhannak a legerősebb részvények (esetleg néhány tőzsde is leáll), akkor kell azokat venni.
A járvány lefolyása után (mondjuk 1-2 tél az adott féltekén), pedig komoly fellendülés lesz.De én nem közvetlen gazdasági okokra gondolok, amikor a járvány kezelését látom, hanem politikaira.
-
-
Soulfly842
őstag
válasz
t72killer #494 üzenetére
Azt hiszem ő a második ilyen eset. Furcsa, hogy nem szerzett immunitást ellene és hogy ilyen gyorsan...
Egy elég szélsőséges index cikk a mutálódás, újra elkapás, cikklusos visszatérés, stb kapcsán, de vannak benne érdekes elemek is a szélsőségek közötti csapongáson túl....:
Véget ér-e valaha a koronavírus-járvány? -
MrChris
nagyúr
válasz
t72killer #483 üzenetére
Ebből a hírekből úgy látszik hogy érdemlegesen nem tesznek különösebbet, mindenki oldja meg maga, útját se próbálják állni, mindenki mehet amerre lát.
Nálunk lehetne készülni, utóbbi egy hónapban felgyűlhetett némi tapasztalat, akár a szövődmények kezelésére és az ahhoz valók raktározása esetleg a gyártás dotációval meggyorsítása. Persze utóbbi biztos EU ellenes és bünti...
A kórházakon kívül állami tulajdonú épületekben ideiglenes ellátóhelyek kialakítása... vagyis a tömeges megbetegedés ellátására felkészülni a lehetőségekhez képest. -
Tetsuo
aktív tag
válasz
t72killer #487 üzenetére
Nem konkrétan a koronavírus esetében, hanem egy gyilkosabb járványnál bizony a tűzparancs és a statárium hatékony lehet:
Amint egy ország tudomást szerez a veszélyről, különböző stábokat állít fel a korokozó, a járvány, a társadalmi hatásokat és a gazdasági hatásokat tanulmányozandó, majd ezek alapján meghozza a döntést, miszerint teljes határzár, légtérzár, az országon belül pedig megyénként és kisebb körzetenként is zárlat, mintegy buborékokat kiépítve.
Engedéllyel, fertőtlenítéssel, majd személyi karanténnal ezek átléphetők, de az engedély nélküli átlépés azonnali halálos ítélettel járna.
Áruk, logisztika alapos fertőtlenítésen keresztül mehetne át az adott csatornákon, azt megkerülve nem.
A hosszantartó járvány esetén a globalizált kereskedelmet, ellátást is mindinkább lokalizálttá kell tenni. -
forceberg
veterán
válasz
t72killer #533 üzenetére
"a sok felesleges luxuskacatról viszont lehet elgondolkodnak, érdemes-e azok miatt a tüdejüket gyilkolni."
Érdemes, mert nem az szívja el, akinek a nagy pénzt hozza a biznisz.
Aki meg elszívja, az örül, hogy dolgozhat, hogy jusson rizsre.(#534) kisza25 : egyszerűbb baxtatni az Euro5-ös dezsőmet és hasonlókat.
[ Szerkesztve ]
http://www.flickr.com/photos/4ceberg
-
inf3rno
veterán
válasz
t72killer #528 üzenetére
A diamond princess egyelőre kicsivel 1% alatt jár, de gazdagok, szóval valszeg prémium ellátás jár nekik. Igy is sokan még kritikusak, és teljesen még csak pár ember gyógyult fel. Nem reprezentatív, mert gondolom sok az idős gazdag rajta, de azért egy öregedő társadalomra talán rá lehet húzni az ottani arányokat. Azért ha eltelik még 2 hét már többet lehet mondani majd arról, hogy mi a minimum, amire számíthatunk.
-
Új hozzászólás Aktív témák
Információk, statisztikák:
● koronavirus.gov.hu
● vakcinainfo.gov.hu
● vakcina kisokos
● minden fontos információ a vakcinákról
● dunántúli kórházi oltópontok
● EU vaccine tracker oldal
● pandemia.hu - megyei statisztikával
● gisanddata.maps.arcgis.com
● worldometers.info
● ncov2019.live
● atlo.team
● google mobility reports
● euro momo
● covid-19 projections
Egyéb hasznos tanácsok:
● bevásárlólista házi karanténhoz
● karanténnal kapcsolatos tudnivalók
● AZ oltás időpont módosítás
- Előrendelhető a Nubia Pad 3D
- Huawei Mate 40 Pro - a csúcson kell abbahagyni?
- SkyShowtime
- Politika
- Filmvilág
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Ukrajnai háború
- Szerdán érkezik a OnePlus 11 űrkiadása
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake" (LGA1700)
- Ennyibe kerülnek itthon a Redmi Note 12 modellek
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: pepris.de
Város: Budapest
Cég: Fluffy Stone Media GmbH
Város: Budapest