Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16514048

    törölt tag

    válasz messi6502 #64121 üzenetére

    Először is bocsánat, hosszú lett, akit nem érdekel ez a vita inkább ne olvassa.

    Szerintem ott van a legtöbb erős csapat. Mégegyszer elmondom, nálam nem lesz attól egy bajnokság erősebb a PL-nél, hogy van benne max két csapat, ami jobb mint az angolok.

    Barca, Real jobb mint bármelyik angol csapat, de a bajnokság is kettejük küzdelméből áll, a többiek fasorba sincsenek általában. Atleti utóbbi pár évben jó még, tőlük a Valencia nincs még sokkal most lemaradva, de ennyi... Bl-ben is csak erre a 3 csapatra lehet számítani minden évben. 3 jó csapat nekem nem elég ahhoz, hogy a spanyol ligát nevezzem a legerősebbnek.

    Bundesligát 11 ponttal vezeti a Bayern, de az utána lévő pár helyezett között is hasonló szakadékok vannak. Bl-ben szintén csak a Bayern nyújt kiemelkedőt, esélyes hogy egyedüli német csapat lesz a 8 között.

    Franciáknál elég kiélezett most a küzdelem, de a BL-ben soha nem nyújtanak annyit, hogy azt mondjam, övék a legerősebb bajnokság.

    Olaszokról annyit, hogy a Juve van egyedül a 16 között.

    Angoloknál azért nem mindig csak ugyanaz a két csapat tud alkotni valamit európai szinten, az más kérdés, hogy most úgy látszik, hogy nem jön ki nekik a lépés (azért még ne temessük őket). De maga a bajnokság is sokkal kiegyensúlyozottabb. Lehet mondani, hogy a Chelsea meg a City dominál most, de ha összehasonlítjuk a tabellákat, akkor a fentebb említett bajnokságoktól még mindig szorosabb az angol (kivéve a franciát). Sőt, a 2. és 3. helyezet között most még kevesebb is a különbség mint az 1. és 2. között, tehát nem lehet azt mondani, hogy annyira elszakdtak volna a mezőnytől.

    Az igaz, hogy a bajnokságok erősségét a nemzetközi szereplés alapján kéne mérni, csak abból nem kapunk objektív képet a többi 20 csapatról, ha bajnokságonként 2-2 csapatot hasonlítunk össze. Jobb a Real, a Barca és a Bayern a Chelseanél vagy a Citynél? Szerintem igen. Csak a saját bajnokságukat toronymagasan uralják ezek a csapatok, az angoloknál meg a top7 még kis túlzással bármi lehet.

    Nálam nem az dönti el hogy melyik bajnokság a legerősebb, hogy éppen ki nyeri a BL-t, hanem az, hogy melyikben van a legtöbb olyan csapat, amely verenyképes egymással és nemzetközileg is. És ebben nálam a PL a nyerő.

    Ez az én vélenyem, ebben leírtam mindent, amit gondolok. Nyilván nem muszáj egyetérteni velem, lehet hogy nincs igazam, de én így látom a helyzetet.

Új hozzászólás Aktív témák