• atee_13

őstag

válasz BenHans #181720 üzenetére

Tisztázzunk 2 dolgot.

1. Hetekben volt vitám itt a Salah best of sztoriban. Ahol említettem, h nem a számait vitatom, hanem a pályán mutatott teljesítményt. Mai ismét egy tökéletes példa. Szipi szupi egyéni statisztikanövelés. Jota megcsinálja neki a gólt amit fordított helyzetben ő önzőn elbaszott volna. Aztán összehozta a 2 gól mínuszt a csapatnak. De természetesen ma is ő a sztár.

2. Pool hogyan nyer nem nyer. Erős csúsztatás részedről a 80% kukába, meg DeathAdder közünk nem volt a meccshez állítása. És nem, nem azért mert a 90. percben már ez ne lett volna igaz.
    27 percben 2-0 helyett 1-1. Félidőben vezetéssel mentünk volna szünetre (nyilván feltételezés, de nem irracionális). Ez nekünk mentálisan megnyugtató és önbizalomkeltő míg a citykónak frusztrációkeltő.

Pool hányszor kapott ki úgy hogy jobb volt és az ellenfél kb 2 szer jutott kapuhoz ellenünk és berúgta? Sokszor. Mi is megcsinálhattuk volna, a felét 100%, ha ugye nem ez történik. Annak hogy nem lett közünk a meccshez a 90 percre vastag oka Salah elpackázott helyzete.

És most lehet azon elmélkedni, h én csak kitalálom, h ott a 27 percnél be kellett volna adni, csak a baj, h nem én találom ki, az a játékszituáció. Nem az, h majdnem a 16 ig tologatom míg a középen érkező nem tud előrébb kerülni mert les, őt meg beérik és nyakán vannak és nem is tudja beadni.
    Ezt tökéletesen megmutatta Marez nemsokkal később, gyakorlatilag ugyan az a játékszituáció. Beadta középre, nemvárta meg míg nyakára érnek vagy beérik a felfutó társat.

Nem tudom garantálni mi lett volna ha 2-0 val fordulunk. De az biztos, h ha az egyik félidőt 2 góllal megnyered vagy csak megnyered akkor nem lehet azt állítani, h nem volt közöd a meccshez.

De ugye mi lesz ezután, majd ezt (és töméntelen ilyen mérkőzés volt) elfelejtik 1-2 hét/hónap múlva és jön a Salah Bestof forever aztán a pool meg mehet az EL vagy oda se. Én POOL-nak drukkolok, nem Salah egyéni számainak.