Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterhappy

    őstag

    válasz ZavaBalazs #131939 üzenetére

    Belementek végül a Barcánál.

    Kicsit más: hetek óta foglalkoztat a téma és most végre egyre több hasonló cikkbe futok bele: hogy alakulhat a következő években a futball és a kapcsolódó gazdaság.

    A Barcánál maradva, repkednek megint a százmilliós ajánlatok, ide-oda. Hogy Grízmanót már most elzavarnák akár kevesebb pénzért is, hogy Neymar-t most már tényleg visszahozzák ~200m EUR-ért (vesd össze: 70%-os fizucsökkentés). Ter Stegen hosszabbításos allűrje stbstbstb.
    Ma olvastam, a MU kifizetné a Realnak Valverde 500m-es kivásárlási díját (ez mondjuk szerintem erősen hápog).

    Lényeg: épp pl. a Barca helyében (és kb. bármely klub helyében, de főleg náluk irreálisan magas a fizu/bevétel mutató) egyetlen játékost sem igazolnék nyáron, sőt ha valakiért egy talicska pénzt kínálnak, talán el is adnám.

    Én speciel kizártnak tartom, hogy az árak tovább emelkednének, hogy a jövőben is "mindennaposak" lennének a ~100m eurós árcédulák. Benne van a pakliban, hogy jócskán beszakadnak a bevételek, a tőzsdén jegyzett klubok részvényei, a bevételek okán a játékosok fizetései és persze a vételárak is. Ami talán nem is lenne feltétlen baj. (persze nem ilyen áron)
    És akkor még nem is beszéltünk annak az eshetőségéről, hogy nem "egynyári" sztori ez az egész vírusosdi...

    Az mindenesetre szerintem biztos, hogy az új szerződések kiegészülnek egy olyan ponttal, hogy a játékos a fizetése hány százalékát kapja meg garantáltan ilyen esetben. És ez idővel könnyen jelenthet akár alkupozíciót is.

    A magyar bajnokság pont unikum, nálunk a mlsz kvázi eltartja a csapatokat, így több esetben nem is lenne talán létfontosságú a fizetéscsökkentés.
    Még a végén a mennyei csapatai lerabolják a környező topklubokat... :)

  • bagyulajuve

    addikt

    válasz ZavaBalazs #131939 üzenetére

    le is mondtak most már 70%-ról
    bár amit írtál az egy kicsit pontatlan, mert a Juve játékosok 100%-ban "lemondtak" 4 hónapra (persze, ha egész évet nézünk akkor tényleg 33%-os lemondás, de akkor a Barca játékosok nem 70%-ról mondanak le, csak amíg a vészhelyzet tart, és addig is 30%-ot felvesznek)

    Resistencia eterna

Új hozzászólás Aktív témák