Új hozzászólás Aktív témák

  • op9

    aktív tag

    válasz Nyúltáp #595 üzenetére

    Hali!

    Köszi mégegyszer az utánanézést! :R

    1. Pontosan az a probléma, amit leírtál.

    2. Ez tökéletesen működik egy kis javítással.
    Leírom, hogy pontosan hogy zajlik, hátha másnak is jól jön.
    -Nagy Sphere vagy Cylinder (HDRI-től függően) létrehozása.
    -Átkonvertálni Poly-vá.
    -Majd Polygon Sub Object szinten kijelölni az összes polygon-t, és a Flip-pel megfordítani a polygonokat.
    -A HDR-es képet ráfeszíteni. (UVW Map módosítóval könnyen lehet forgatni a textúrát)
    -Majd jobb egér a gömbön=>Properties=>és ott a Rendering Control-nál csak a Renderable, és a Visible to Reflection/Refracton legyen bekapcsolva.

    Az árnyékot ''fogadó'' talajnak egy sima Plan is jó. Materilálnál a Standard helyett Matte/Shadow kell. Majd Plan-t kijelölni, materiált hozzárendelni, jobb egér=>Properties=>és ott a Rendering Control-nál csak a Renderable, Visible to Camera, Recive Shadows és a Cast Shadows legyen bekapcsolva.

    3. Szintén tökéletes. Csak nem tudtam összehozni Photoshopban, de az alpha csatornán tökéletesen látni mind a modellt, és az árnyékát is.
    Egyetlen baj ezzel, hogy csak összeállítás után látszik a kép, hogy jó lesz-e vagy sem.


    A 2-eshez még annyit, hogy:
    mivel Brazil-lal rendereltem, ezért a Brazil Skylight megvilágításnál csak a Brazil materiálok viselkedtek úgy, ahogy kell. Pontosabban a tükröződések csak a Brazil materiálok-nál látszottak. Ha azt szerettem volna, hogy a többi materiálnak is látszódjon a tükröződése (és ne csak a megvilágítás mértéke), be kellett tenni más fényforrást. Jelen esetben Omnit tettem. A tükröződés erőssége a megvilágítás erősségétől függ.
    DE mind ez akkor igaz, ha a nagy gömb körülötte van. Ha nincs ott, akkor tükröződik minden csak Brazil Skylight-tal is.
    De hogy ezzel mennyit szenvedtem, míg kiderítettem...

    A kocsin az üveg Brazil materiál, maga a kocsi nem.
    Ha kikapcsoltam a Brazil Skylight-ot, nincs Omni se, =>Default light: Bővebben: link
    Ha csak Brazil Skylight volt: Bővebben: link
    Ha csak Omni volt: Bővebben: link
    Ha Omni és Brazil Skylight is: Bővebben: link

    Sajna arról honlapról csak a jpg-es képet lehetett letölteni, így kerestem egy hasonló HDRI-t, és azzal ilyenre sikerült: Bővebben: link

    Itt meg egy tök véletlenül (számomra) jól sikerült kép: Bővebben: link

    Remélem nagyjából érthető volt. :)

    Üdv!

    [Szerkesztve]

    How Bad Do You Want It?

Új hozzászólás Aktív témák