Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabika1969

    aktív tag

    Sziasztok! Ebben a topikban is megpróbálom feltenni a kérdésem, hátha valaki tud segíteni:

    Segítséget szeretnék kérni:

    Van egy hitachi ds7sac100 1 TB -os (7200-as fordulat, 32 mb )merevlemezem, amit NAS-ban használtam, filmnézésre. Mivel a BD 3D lejátszóm mellé vettem egy Eagret R6S 3D médialejátszót is, kipróbáltam a a full 3D iso fájlok lejátszását. Sajna a hálózaton ez persze akadt, ezért vettem egy 3.0 usb-s sharkon dokkolót, amibe 3d film esetében beteszem a HDD-t. Szépen ment, akadás nélkül. Azonban észrevettem, hogy pl.: az AVATAR Panasonic kiadásánál meg-meg akadt. Na! Hát még 3.0 usb-vel is? Próba: Egy akadásmentes iso mellé tettem egy srt feliratot is, amit szépen bejátszott a médialejátszó, viszont ebben az esetben is elkezdett akadni. Ez már sok lenne a merevlemeznek? Mit lehet tenni?
    Mivel gondolkodom a HDD bővítésen, mert ugye (főleg a 3D iso miatt) már kevés a hely. A WD10EZRX vagy a WD1002FAEX jól jönne, de kérdésem az, hogy a sebesség növekedés megjelenne ebben az esetben és az akadás elmúlik egy, a Hitachi-mnál gyorsabbnak mondható HDD esetében? Vagy a probléma máshol vagy másban van? Esetleg a lejátszó? Próbáltam egy kölcsönkapott WD házas 2TB-os 3.0 usb-s verdát, amin a mellé tett srt feliratos próbán az akadás nem jött elő, az AVATAR esetében meg csak akkor, ha mellé tettem a külön feliratot. Ebben nem tudom milyen HDD van, nem akartam szétszedni.
    Nagyon sokat segítenétek, ha lenne valakinek ötlete. Eset valaki, akinek van R6S-e kipróbálná egy 50GB-os iso-val a fentieket?

    Előre is köszi. Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Üdv Mindenkinek!

  • gabika1969

    aktív tag

    válasz kisgyerek85 #1567 üzenetére

    Szia!
    Köszi, a választ. eSATA-ra gondolsz? Mert az van rajta
    Viszont a Sharkon dokkolómon meg SATA nincs, mivel 3.0 usb-t tettek rá. Az fájlt töltöm. Jelzek, amint kipróbáltam.
    Ami akad még, pld a PROMETHEUS_3D
    DISC INFO:
    Disc Title: PROMETHEUS_3D
    Disc Size: 48,796,580,636 bytes
    Protection: BD+
    BD-Java: Yes
    Extras: Blu-ray 3D

    PLAYLIST REPORT:
    Name: 00800.MPLS
    Length: 2:03:46.419 (h:m:s.ms)
    Size: 43,966,058,496 bytes
    Total Bitrate: 47.36 Mbps
    ebből is csak az 50GB-os verzió. Nyilván a teljes méretű lemezkép. Ez is megy egyébként a mellé tett srt. felirat nélkül simán, akadás nélkül. A feliratot szépen beolvassa több jelenettél is, de pld. a barlang jelenettél, ahol a robot (David) előhívja a fehér kis pontokból összeálló videót a szembefutó alakokkal már sok, ott egy-két pillanatra beszaggat. Más iso-t nem próbáltam, de egyértelmű, hogy ezt az 50GB-os méretűekkel teszi. Tehát a mellé tett srt. felirattal együtt már nem boldogul. Az Avatar panasonicos kiadásánál, több jelenetnél már felirat nélkül is akadozik.
    A Hdevo-s csökkentett Exclusive kategóriában lévő 25 GB-os esetekben még hálózatról, a NAS-ban tett HDD-vel is viszi a feliratot. Rendkívül bosszantó, mivel így megoldott lenne az, hogy idegen nyelvű 3D iso-t beszerezve, még is csak nézhetné az ember felirattal. Én arra gondolok, hogy egy újabb HDD- ami gondolom gyorsabb az enyémnél, megoldaná a gondot.

    Közben lejött a fájl, kipróbáltam, hálóról és a dokkoló 2.0-ról akad, de a 3.0 usb simán viszi.
    Az Mpeg4 fórumon van egy Eagret R6S fórum, de hiába kértem a forum elindítóját, hogy ezt az apró próbát, (tegyen egy srt feliratot egy BD50 GB iso mellé) egyszerűen nem teszi meg, csak mellé beszél, én még ilyet nem láttam.?! Mintha Ő árulna a kütyüt és félne, hogy valami kiderül, ez vicc! A többiektől még nem kaptam választ. Hát nem pont ez lenne a legmegfelelőbb hely? Így kiderülhetne, hogy a HDD-m lassúbb vagy esetleg más gond van? Komolyan be...rosálok.
    Ja, egyébként a HDD-t a NAS (Dlink- DNS320-al formatáltam, tehát nem NTFS szerinti. Ezt sem tudom számít-e?

    Köszi, hogy fáradsz!
    Üdv
    Ja! Nálad mi volt a gond, hogy sata-t kezdtél használni, a 3.0 usb talán nálad is gond?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv Mindenkinek!

  • gabika1969

    aktív tag

    Még annyi, hogy esetleg, ha a fenti film nincs meg, próbáld már meg valamelyik másik 50GB-os iso mellé egy srt. feliratot tenni, azonos könyvtárba, azonos névvel. Elindítva a filmet Nálam behozza a magyar feliratot is mellé. Ezt kellene kipróbálni, Nálad így akad-e, ja és milyen HDD-t, illetve azt hogyan, külső házzal, dokkolóval vagy egyéb módon használod?

    Köszi

    Üdv Mindenkinek!

  • gabika1969

    aktív tag

    válasz kisgyerek85 #1570 üzenetére

    Aha. Értem. Igen itt van power csatlakozó is, már mint a doboz oldalán lévő sata csatlakozón. Na most a lejátszó belső házában is ilyen csatlakozóra teszed a HDD-t? Ugyanis a dokkolómban is ez van erre dugom ugye a HDD-m. Vagyis ezen keresztül elvileg nálam is átmegy a 3,0 Gigabit/s (az én HDD-m enyit tud)? Na most az a kérdés, hogy ilyen csatlakozóra rámennek-e az új sata III-as merevlemezek. Mondjuk mint ez? Ezen is ugye a középső kicsi a data, a bal oldali a power, a jobb oldalit pedig nem tudom.

    Így esetleg gyorsabb átvitelt biztosítana, pld. nálam, mondjuk usb 3.0-n. Vagy ez teljesen felesleges? Sajnos ez nem világos nekem. A merevlemez pontosan milyen típusú, ami a lejátszóba lett téve?
    Milyen projektorod van? Egy barátomnak Epson EH-TW9000-se van. Az én 8000-es Samsungomhoz képest, hatalmas vásznon, hihetetlen élményt nyújtott.
    Várom a tesztet, nagyon köszi a segítséget.
    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Üdv Mindenkinek!

  • gabika1969

    aktív tag

    válasz kisgyerek85 #1572 üzenetére

    Irigyelek a projektor miatt! Megnézem a HDD-d adatait. Írtam privátot.
    Üdv

    Üdv Mindenkinek!

  • gabika1969

    aktív tag

    válasz kisgyerek85 #1575 üzenetére

    HaaaHaaaa...ez jó :C :C ! Tényleg jót kacagtam, egy kicsit legalább feldobott a poén. A TV miatt a nejem amúgy is bedobta a durcit. most meg állandóan előtte ül. Az említett barátom volt ügyes, a nagy plazma elé távkapcsolóval engedi le a kb. 3x2-es vásznat. tavaly rendelt egy 6000-es sorozatút és mivel éppen nem volt az országban, két héttel karácsony előtt felajánlotta az Epson a 9000-rest az előbbi árában.
    Majd ha nyerek a lottón.

    Üdv Mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák