Új hozzászólás Aktív témák

  • peter_23

    csendes tag

    A segítségét szeretném kérni a hozzáértőknek! Van egy laptop ami hdmi-vel össze van kötve 3d tv-vel. Eddig tökéletesen működött. Egy héttel ezelőtt sajnos egy kis (pár csepp) bor fröccsent a gép hdmi csatlakozója irányába és valamennyi jutott is rá. Ugyanakkor más okból volt egy Windows újratelepítés is. Most ha hdmi-vel van összekötve a tv és a gép a 3d filmeket nem játsza 3d-ben. Már próbáltam windows 7 és 8.1-el is (korábban 8.1 volt) nem változtat semmit. Powerdvd 14-es van fenn -az volt korábban is- de a TotalMedia-val sem megy. A tv-n több hdmi bemetet is próbáltam, szintén nem befolyásolja. A tünetek: a film/kép egy sima filmnél átmegy a tv-re és megnézhető. Viszont ha a kábelt kicsit megmozgatom akkor kb 1 sec-ra elsötétül majd visszajön a kép. 3d-s filmeket is játsza de nem 3d-ben, mivel a tv valahogy nem érzékeli. A 3d szemüveg nem kapcsol be. Illetve ha filmen belül váltok -3d és 2d között- a PowerDvd-ben akkor korábban 24p-ről 60p-re változott a frame rates, amit kiírt. Most semmi. Annyi történik, hogy a kép színe kicsit zöldes-pirosas lesz. Ha viszont én kapcsolok manuálisan a tv-n 3d-t közben, akkor a szemüveget is be lehet kapcsolni viszont a kép nagyon vibrál és olyan mintha másodpercenként ugrálna a 2d és a 3d között. Lehetséges, hogy a csatlakozó, -ha nem is teljes mértékben- de károsodott? Előre is köszönöm a választ!

Új hozzászólás Aktív témák