Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    Rájöttem, hol szúrtam el a dolgot. Nem értettem meg magam világosan. Én a backup-al nem a fájlrendszer hibái, vagy a hackerek működése miatti visszaállítást szeretném elérni, hanem kifejezetten a vinyóhalál esetén történő gyors visszaállítás lenne a célom. Ez lehet bad sector, vagy bármi más, de főként bad sector ugye az esélyes. Persze a raid erre való, de nálam erre csak szoftveres lehetőség van és az nagyon terhelné a procit, így ezt nem szeretném, raádásul vinyót sem szeretnék méregdrágán venni most (ugyan olyat, amint az egész cucc van most), ráadásul van megfelelő vinyóm backup-hoz, raid-hez viszont nincs. Ezért kerestem tehát olyan megoldást, amivel az egész vinyótartalmat le tudom menteni, gyorsan visszaállítható formában és nem csak a "változott adatokat", meg a lényeges könyvtárakat, stb-stb., mert ezzel pl. bad sector hiba esetén nem érek túl sokat...

    Első körben megpróbáltam csak simán betömöríteni az összes könyvtárat tar-al... Kétszer is... egyszer sem sikerült. Valahol mindig leállt hibaüzenettel, íme:

    Van esetleg ötletetek, mi lehet a gond? :F

Aktív témák