Új hozzászólás Aktív témák

  • hdanesz

    senior tag

    válasz b0bcat #361 üzenetére

    Igen, ebben igazad van. Akkoriban azért írtam így mert elsősorban a diákokra koncentráltam akiknek mindenképp adott a lehetőség, hogy nyelveket tanulhassanak mivel kötelező számukra.

    Nekem is sok évfolyamtársam van akik mind állami intézményben és nyelviskolában is tanítanak.
    Engem nem is annyira az oktatói rész foglalkoztat. Inkább az keserít el, hogy a diákok nagy része (legalábbis akikkel én találkozom) kizárja azokat a lehetőségeket amelyekkel a saját nyelvtudását tudná 'észrevétlenül' fejleszteni. Rengetegen néznek amerikai sorozatokat napi szinten vagy NFL / NBA / NHL meccseket. Persze feliratozva legalább (ami még a jobbik eset) vagy teljesen magyar nyelven / kommentárral. Ugyanez a helyzet a PC játékokkal is...mindegyiket lefordítják már magyar nyelvre.

    A fent felsoroltak csak a legkisebb erőfeszítést jelentenék a jobb nyelvtudás irányába. Arról már nem is beszélek, hogy esetleg angol nyelvű könyveket / újságokat is olvashatnának...de legalább weboldalakat.

    Véleményem szerint kellő kitartás és szorgalom mellett bárki előrelépést tud elérni ha igazán nyelvet akar tanulni. A diákokból - az én meglátásom szerint - fent felsorolt 2 dolog hiányzik.

Új hozzászólás Aktív témák