Új hozzászólás Aktív témák

  • feka007

    nagyúr

    Lenne egy problémám: megpróbáltam állítani az első teleszkópomat (Rock Shox Reba Team U-Turn Air 85-115mm), mert már több mint 1 éve van rendes telópumpám, és akkor gondoltam most már az első telón is állítok vele vmit, ha már megvan. Meg akartam nézni, hogy mennyi a nyomás benne, meg beállítani az ajánlott 145-160 PSi/80-90 kg-ra, ami rá van írva ajánlottként a becsúszón lévő címkén. Hát kár volt megpróbálnom, mert eddig teljesen jó volt, most meg elcsesztem, és nem tom visszacsinálni :( Ugye ez egy dual kamrás teló, először az alsó kamrát próbáltam állítani csak, letekertem a szelepsapkát, ráraktam a telópumpát, becsavartam a szelepnyitót, ekkor eleresztett egy kis levegő belőle, és utána 100 Psi körül mutatott a pumpa, hogy van benne, de előtte valszeg pont az ajánlott körül volt. Akkor egy kicsit túlfújtam, hogy utána az ajánlott 150 körül legyen miután kicsit ugye visszaereszt tekerés közben, majd elkezdtem letekerni. Tekerés közben elég sok olaj kijött belőle, nem tudom ez normális-e. Viszont teljesen megváltozott a tulajdonsága utána a telónak, sikerült elállítanom, és utána próbáltam beállítani, de nem sikerült.. Csináltam úgy, ahogy neten írták, hogy először a felső légkamrát fújtam fel 150-re, aztán az alsót is ugyanannyira, majd visszaeresztettem belőle kb 20 PSi-t (mert úgy olvastam, hogy az az ideális, ha az alsó légkamra 1-1,5 Bar-ral alacsonyabban van). Mozogni mozog a teló, de elég érdekesen megy most vissza, ráadásul ilyen szívó hangot is ad ki visszafelé ami eddig nem volt, mintha szívná kívülről a levegőt, gondolom ez egyáltalán nem jó, nem? :F Várom a válaszokat, hogy hogy a vérbe kell megcsinálni :D :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák