Új hozzászólás Aktív témák

  • timarendi

    újonc

    Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Kipróbálás után úgy döntöttem, hogy Mali trekking bicikilimen szeretném a sima egyenes kormanyt országúti kormányra átépíteni/építtetni. Mivel ebben nincs tapasztalatom mert nem volt még országúti biciklim, ezért a kormány, kormány bandázs, fékváltókar típusok is ismeretlenek számomra. Érdeklődnék, hogy aki otthon van ebben a témában annak mik a kedvenc márkái, típusai kinek mi jott be a legjobban használat során. Valamint aki csinált már hasonló átalakítást, annak érdekelne a véleménye, hogy mennyire éri meg egy ilyet megcsinálni. Mennyit ront vagy javít a teljesítményen ha esetleg történt változás? Vagy esetleg csak kényelemben érzékelhető az átalakítás?

    Ami az alkatrészekről elsősorban érdekelne.

    Kormány:
    -A 380mm, 400mm, 420mm hosszúságokat kenyelemre vegyek ami nekem jó vagy ennél tobb különbség is van koztuk?
    -A karbonszálas véleményem szerint utcai használat során teljesen felesleges. Ezt jól gondolom vagy tényleg megéri az árát?
    -Jelenleg egy MTS-C297-5 allítható stucnit hasznalok. Kell fixet venni vagy jó ezzel is egy országúti kormány?

    Kormány bandázs:
    -Ez tényleg olyan jelentős mint amit egyesek mondanak, vagy van benne egy kis túlzás?
    -Ha nincs a kormányon az nagyon nagy hátrány?
    -Megéri egy drágábbat venni vagy nemkell a márkát figyelni?

    Fékváltókar:
    -A biciklimen shimano váltó van jelenleg. 3x8 as váltókar kéne de ilyet nem találok, vagy ha igen akkor csak nagyon drágán. Van e esetleg aki tud ilyet normális osszegért vagy valami alternatívát rá?

    Ha akármilyen infót kihagytam ami fontos lenne akkor nyugottan jelezd!

    Köszönöm mégegyszer ha elolvastad és akármilyen tapasztalatoddal segítesz.

Új hozzászólás Aktív témák