Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrbii

    tag

    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, az létezik, hogy a hangszóró (a fenti, telefonálós) egyik pillanatról a másikra tönkre menjen? Tegnap este még telefonáltam is, ma meg már csak engem hallanak. Egy esetben hallom a másik felet, ha kihangosítom a telefont.

    Na most, az a gond, én a modaco-s svéd exe-vel partícionáltam és gen2-esítettem anno. Akkoriban ez volt a bevett módszer. (Ez még az igazi T-s gen1-es gép volt.) Aztán derült ki itt a fórumon, hogy így elvileg nem garis. Erre azóta sincs megoldás? Nem mintha számítana, saját döntésem alapján vállaltam a kockázatot, de nem is bántam meg, garancia ide vagy oda, olyan nagy teljesítménnyel és megbízhatósággal üzemel a telefon.

    Ha nincs gari, vajon az E-Care pár ezer forintért ki tudja gyorsan cserélni? Nagyon be van állítva a telefon, minden testre van szabva (svéd tavasz 4-es), nagyon stabil és megbízható. Szoftveresen nem akarom ezért most szétcseszni, inkább fizetnék is már, ha létezik olyan szerviz, ami helyben eredeti ZTE alkatrészre kicserélné.

    Tudnátok ajánlani szervizt? Menjek el az E-Care-be?

    Köszönöm szépen előre is a segítséget.

  • nrbii

    tag

    Akkor a T-nél nem is próbálkozok, azért nem fogom teljesen szétbarmolni, partícionálni jobbra balra a T-s exével, hogy 1 hónap ZTE nélküli idő után visszaadják egy az egyben, hogy hát bocsi, de ehhez hozzá lett nyúlva. Inkább már akkor fizetek. Az más kérdés, hogy a hangszórónak ehhez semmi köze nincs.

    Néztem neten ezt az E-Care-t, ott van Kőbánya alsó mh. környékén.

    Tippre mennyibe kerül majd? 4-5 ezerre gondoltam, de félek, hogy nem ennyi lesz...

    Remélem nem szoftveresen rossz. Nem telepítettem hetek óta semmit. Tegnap meg még semmi baja nem volt.

    Szerk.: Köszi a linket, holnap elmegyek. Vagy még ma.

    [ Szerkesztve ]

  • nrbii

    tag

    válasz #40993792 #4116 üzenetére

    De mennyi az esély, hogy svéd exe-s gépet cserélne? Nem is nézik azt a verziószám dolgot, amiből a gond van?

  • nrbii

    tag

    válasz #40993792 #4118 üzenetére

    Ja, így már értem. :))

    Voltam a szervizes cégnél. Egész jó árat mondtak. 3000 Ft munkadíj, a hangszóró meg 380 Ft talán. Még nem hagytam ott a telefont, azt majd pár nap múlva. Abban bízok nagyon, hogy az legyen a hibás alkatrész. Ha az újjal sem szól...

    Köszi a segítséget itt a fórumon.

    További szép estét!

  • nrbii

    tag

    válasz kelzsoca #4135 üzenetére

    Csak a modaco-s svéd gen2-esítést meg elvileg nem lehet olyan szinten gyárira visszahozni, hogy az a firmware verzió annyi legyen, amennyinek lennie kell. Így meg nem tudom cseréltetni elvileg. Az előbb mondtad, mindent észrevesznek egyből.

  • nrbii

    tag

    válasz kelzsoca #4142 üzenetére

    Most ez komoly? :)

    De nem úgy van, hogy a svéd exe átírta a verziószámot nagyra. Ha erre akarom a T-s gen2-esítőt ráküldeni, ami csinálna egy gyári 2.2-est a helyes verzióval, állítólag az történik, hogy le se fut a T-s exe, mert berosál a nagyobb verziószámtól, és megmakacsolja magát. Nem próbáltam meg semmilyen módszert, csak olvastam itt úgy nagyvonalakban a múltkorában, mikor volt erről szó.

    Na meg nem vagyok a gányolás híve. Most igazából két eset van:

    1.
    ClockWorkmod-dal csinálok egy teljes backupot, SD-kártya azonnal ki, telefon bekapcsol, adataimat kigyomlálom, elviszem az E-Care-be, szigorúan kártya nélkül (így nem történik írási művelet a FAT és az ext3 partíciójára sem). Elvégzik a cserét, közben tesztelgetnek, az Androidom már korántsem az az érintetlen, jól beállított rendszer, hisz ki tudja mit állítgatnak stb. Hazahozom, SD-kártya be, ClockWorkmod-dal visszatöltöm a mentést, majd bebootoltatom a rendszert azzal az SD-vel, amire legutóbb a mentés idején volt írási/olvasási művelet. Ha jól gondolom, a telefon teljesen visszaáll a szerviz előtti állapotra, azaz onnan folytatódna a munkamenet, az Android pályafutása, mint a szerviz előtti utolsó kikapcsolás.

    2.
    Ledöbbenve hozzájutok ahhoz az infóhoz, hogy hogyan lehet mégiscsak garanciaképes készüléket varázsolni a pengéből, és érvényesíthetem a jótállást, amire jogosult vagyok a T-nél. Ha minden igaz, cserélnék.

    Akkor két kérdésem lenne az urakhoz. :D
    Az egyik, hogy a CW mentés mennyire precíz? Partíciószinten menti ki fájlba, és visszatöltés után pontosan az a telefon memóriáinak tartalma, mint backup előtt? Tehát pl. egy visszaállított rendszer nem lesz lassabb? Lehet hülyeség ez a felvetés, én magam is annak tartom, de mintha írta volna valaki itt még vagy 3/4 éve, hogy neki lassult. De lehet ez csak az a „barátjának a testvérének a feleségének az unokatestvérének az ismerőse láttott már olyat, akinek állítólag volt ilyen” tipikus esete. :DDD
    A másik kérdésem, hogy komolyan lehetséges a visszaállítás? El nem bírom képzelni, hogyan, ha a T-s exe állítólag leáll a modaco-s után.

    A telefonom előélete egyébként tiszta sikertörténet. Nagyon nagy szerencsém volt eddig vele, az egyik ismerősöm már a 3. ZTE-t nyúzza... Mindig elszállt rajta valami.
    Megvettem a telefont, gen1-es, de új kijelzős, amire még „pont nem volt ROM”. Rá pár napra (április 15 környéke) kijött Kelzsocától az új kijelzősöket is támogató svéd 4-es ROM. Azt használtam nagy megelégedéssel júniusig. Június végén gen2-esítettem a svéddel, de valamelyik egyedi partíciókiosztással, most nem is lényeg, melyik volt. Visszatettem ugyanezt a ROM-ot, hisz bevált. Azóta még jobb lett a telefon, az akkuidő nem túlzottan, de azért észrevehetően jobb lett. Térerővel eddig sem volt gond, azóta sincs. Azóta teszi a dolgát. De még egy pixelhiba sincs rajta, olyan hibátlan. Nem csoda, hogy a szívemhez nőtt...

    Olyanoktól félek például, hogy elviszem ebbe az E-Care-be, aztán mondjuk a szétszedés/összerakástól belemegy a kijelző mögé egy kiló por... Vagy ha kapnék egy újat, rossz helyen lenne rajta hibás pixel. Vagy csak rossz lenne a kijelzőjének a színárnyalata. Ahány Blade, annyiféle fényerő/kontraszt/színhőmérséklet... Az enyémnek nagyon szép, enyhén sárgás, olyan szemkímélő, hogy az nem igaz... Komolyan mondom, ha tudnám, hogy az E-Care 100%-osan végzi a dolgát, még ki is fizetném ezt az összeget, mint hogy belevágjak az ismeretlenbe. Pl. az ismerősöm 3. Blade-je esküszöm szemrontóbb, mint az enyém. Fehéres (nem ilyen sárgás sRGB-feeling) az egész kijelző, és túl kontrasztos az egész. Szinte vakít 50%-os fényerőn.

    Nem tudom még, melyik utat választom. Talán a hangszórócserést… Az biztos. Ettől eltekintve azért le tudnátok írni, hogyan lehetséges a lehetetlen? Azaz gyáriba visszahozni egy svéd exe után… Ez nekem teljességgel lehetetlennek tűnik most.

    Köszönök mindent.

  • nrbii

    tag

    válasz domerator #4149 üzenetére

    Szóval köszönöm a válaszokat, megkeresem majd akkor ezt a módosított T-s exét, sose lehet tudni alapon.
    Az mindenesetre bíztató, hogy az E-Care-ről jókat írtatok. Akkor csak nem lehet rossz hely. Valóban egyébként HTC-s hely lehet, mert éppen ment érte egy emberke a HTC telójáért.

    Még alszok rá egyet, hogy mi legyen. De ha 3400 Ft-ból helyre lehetne hozni, én inkább választanám ezt, nem is a belakás miatt, azt tulajdonképpen megcsinálom egy hétvége alatt. Inkább a hardver. Minden ZTE más. Más a gombok érzete, a kijelző színvilága, én még nem láttam két egyformát. Viszont azok közül, amiket láttam, számomra ez a legjobb. Lehet picit elfogult vagyok. :) De úgy érzem, ha most cserélnék egy másikra, nem lenne az a feelingje meg, hogy ez egy hibátlan példány még a gen1-es időkből, átélte a gen2-esítést stb. Lehet kapnék egy vadonat újat, de mondjuk a vakító fehér színvilágúból. Bosszankodnék biztosan. Inkább megpróbálom szerintem cseréltetni a hangszórót. Ha meg nem az a gond, a bevizsgálási díjat elbukom (2500 Ft, de ha javíttatom, ezt nem kell megfizetni), aztán akkor meg megcsinálom a gyári visszaállítást. Végülis ha belegondolunk, semmi kárt nem tettem a készülékben, ami miatt megvonnák tőlem a jótállást. Elrontottam a hardvert? Nem. Csak picit feljavítottam a rendelkezésre álló munkákkal (ROM-ok). Az, hogy ez nem szabályos, az egy dolog. Szóval azért remélem nem néz rám senki csúnyán most, hogy milyen köcsög vagyok, hogy buherálás után garanciáztatni akarok. Nem ezen múlott az, hogy a hangszóró gyártási hibája miatt 7 hónap alatt üzemképtelen lett. És a jó szándék megvan bennem, még fizetnék is, csak legyen már meg mihamarabb.

    Köszönöm szépen a segítségeiteket. Hungariandroidon fent van ez a módosított? Majd megnézem természetesen, de most egyelőre megyek el itthonról. :)

    További szép estét!

    Zsolt_72:
    Ja, hogy ezt már Libra-sítani is lehet. Az nem semmi, jól le vagyok maradva. Ezesetben bocsánat, hogy közbeszóltam.

    [ Szerkesztve ]

  • nrbii

    tag

    Sziasztok!

    A pár nappal ezelőtt beszélt garanciázás előtti teendőkkel kapcsolatosan lenne még egy utolsó kérdésem (#4169).

    Ha a hibás készülékről csinálok a visszavétel előtt egy ClockWork-ös backup-ot, és azt egy másik, vadonat új készülékre visszatöltöm, fog működni? Nem lesz gond azzal, hogy még más IMEI azonosítójú készülékről lett kimentve, más a Wi-Fi MAC-je stb? Nem okoz majd galibát? Csinált már valaki ilyet, hogy másik készülékről készített backup-ot állított vissza egy másik gépre?

    Köszönöm előre is a segítséget.

  • nrbii

    tag

    Sziasztok!

    Pár napja beszámoltam (#4112), hogy elromlott a hangszórója a Blade-mnek, az a hangszóró, amelyiket telefonálásra használunk. Körvonalazódik már, mi lehet a gond. Megdöbbentő dolog történt. Pár órája kezdtem volna visszahozni gyáriba a telefont, hogy akkor legaranciáztatom. De gondoltam előtte még „szórakozok” egy kicsit, kipróbáltam az új Godfather ROM-ot. :) Próba cseresznye alapon rányomtam egy ügyfélszolgálatos hívásra, és legnagyobb megdöbbenésemre volt hang! Nem akartam elhinni. Aztán visszaállítottam gyorsan az eredeti svéd 4-ről készült tízperces mentésemet, és már ott is volt hang. Teljesen nem tudtam mire vélni ezt a dolgot, de nagyon örültem. Azt hittem, hogy megoldódott a gond, és hogy akkor csak valami szoftveres hiba lehetett.
    Aztán jól beszopatott a telefon így késő éjszakára. Már minden segédeszközt elpakoltam, cseretelefont, amit a haveromtól kértem, kiüzemeltem, visszatettem a második memóriakártyát a fényképezőbe stb. Éppen a jól megérdemelt alvás következett volna, de mondom még egy utolsó hívást megpróbálok. Ügyfélszolgálatot hívom, nincs hang. Nem, nem, ez nem lehet igaz. Na de most kiderül, szoftveres-e a gond. Kimegyek ClockWork-be, csináltam egy backupot, majd format boot, cache, data, system, és felraktam újra a Godfathert. Hívom az ügyfélszolgálatot, de már nem volt ezen sem hang.

    Na most, ez elég különös dolog, hogy két óra különbséggel egy frissen telepített ROM-on volt, majd újra nincs hang. Szerintem az lehet az oka, hogy az első telepítéskor még frissen szét volt szedve a telefon (csak a hátlapra értem), memóriakártyát ki, szóval úgy meg volt mozgatva a teló. Lehet akkor „jött helyre”. Majd mire végezetül összeraktam, már megint nem üzemelt. Tehát szerintem csak valami érintkezési hiba lehet.

    Az a gáz, már beletörődtem, hogy végleg elköszönök az én egyedi, sárgás kijelzőjű pengémtől, és kapok egy vakító kijelzőst lehet rossz helyen pixelhibával stb. De most picit felcsillant a remény, hogy csak ennyi lenne a baja? Komolyan, két órával ezelőtt az első Godfatherrel én telefonáltam! De most meg semmi hang. Lehet annyi lenne, hogy szétszedni, és valami csatlakozást összenyomni?
    Az a legnagyobb baj, hogy a garanciát nem akarom elveszíteni. Márpedig az egyik csavar le van egy fehér matricával fedve – gondolom nem véletlenül.

    Szerintetek is csak valami érintkezési hiba lenne, amit szétszedés után 5 másodperc alatt orvosolni lehetne? Emiatt annyira de annyira nem akarom lecserélni... Hiába ingyen lenne... De ha meg fizetősre elviszem az E-Care-be, ugrik a garanciám ugyanúgy, most jöttem rá, hogy a matricát megláttam. Aztán ha meg két hónap múlva mondjuk meghal az érintőm, kidobtam huszonezret az ablakon. Nehéz ügy...

  • nrbii

    tag

    válasz #40993792 #4602 üzenetére

    Zsolt_72, zszabika:

    Na jól van, meggyőztetek. A héten megpróbálom a cserét. :)

  • nrbii

    tag

    válasz #40993792 #4631 üzenetére

    És vajon most, hogy már nem árulják a Blade-t, lesz nekik raktáron, ami csak arra vár, hogy garanciánál odaadják valakinek?
    Meg azt nem tudjátok, hogy hogyan lehetséges, hogy a T még mindig csak cserél, míg a többi az elvileg javíttat? Hisz pont így olvastam ezt az E-Care-t, hogy velük szerződött valamikor nyár végén a T.

  • nrbii

    tag

    válasz #40993792 #4633 üzenetére

    És nem tudod, hogy mi a minimális feltétele a cserének, úgy értve mit kell hozzá vinni? Doboz? Töltő? Papírok? Hátlap? Memóriakártya? Mit várnak vissza, hogy elinduljon az ügyintézés? Olvastam régen valami olyanról is, hogy kell a doboz, de például a Vodafone nem kért az egyik családtagomnál.

    [ Szerkesztve ]

  • nrbii

    tag

    válasz #40993792 #4640 üzenetére

    Értem, köszi a választ. Remélem elsőre sikerrel járok majd valamelyik budapesti T-Pontban.

  • nrbii

    tag

    válasz jr1994 #7517 üzenetére

    Nekem az egyik rokonom a Vodafone-tól 2-szer is Vodafone 845-öst kapott a Blade helyett, míg az javítás alatt állt (cserélték mindkétszer, de nem egyből). Szerintem ne akard kipróbálni, a Penge után katasztrofális. ;] A rokonom szidta pedig a ZTE-t, hogy másodszor is elromlott, de a Huawei után mindig az egekbe emelte a ZTE-t... És a mai napig imádja a harmadik Blade-jét, ez már bevált neki. :))

  • nrbii

    tag

    Sziasztok!

    A kérdésem a ClockworkMod Recovery-ben található Nandroid backuppal kapcsolatos.

    A helyzet a következő: van egy ZTE Blade, Vodafone-os, gyárilag gen2-es és 2.2-es Android-os. Ezt édesanyám használja, neki teljesen elég a gyári rendszer adta funkciókínálat, nem igazán lenne érdemes custom ROM-okkal próbálkozni, így maradnék emellett. Viszont a gyári partíciókiosztás oly mértékben katasztrofális, hogy már-már alig tudja használni. Nem fér fel egyszerre az Opera, a Skype, a Facebook és messenger része, a Viber, az Adobe Reader, meg még egy-két program, mert állandóan bejelez, hogy nincs hely, használhatatlanná téve a telefont. Már volt olyan, hogy SMS-t sem tudott fogadni!
    Nekem is ilyen telefonom van, de ez svéd exével 137-nemtudommennyi-nemtudommennyi-nemtudommennyi kiosztású, így gyakorlatilag duplaannyi hely van a data-n, vagy valahogy úgy. A lényeg, hogy módosított kiosztással újult erőre kel a telefon, vége a sok-sok szabad területnek, ami pont rossz helyen szabad.

    Azt szeretném neki megcsinálni, hogy maradna minden a régiben, csak svéd exével átpartícionálom. A kockázat most nem lényeg, sokszor csináltam már, eddig nem volt gond, ennyit bevállalok, ez most nem téma.

    Jöjjön a kérdésem:
    Működne-e az, hogy a gyári kiosztásnál nyomok egy backup-ot, átpartícionálom, és visszatöltöm? Ezzel azt érném el terveim szerint, hogy a helyhiány probléma leküzdve, a régi rendszer pedig észre se venné szinte, hogy kicseréltem alatta a kiosztást, működne minden tovább. És ami a lényeg, a gyári rendszerrel.

    Valahogy édesanyámnak nem való a custom ROM, neki jó lenne a gyári, és az nekem is kevesebb gond, nem kellene magyaráznom, miért kér állandóan Superusert egy-egy alkalmazás, mi ez a sok beállítási lehetőség stb. Ó tényleg egy átlagfelhasználó.

    Meg tudom ezt valósítani? Backup, partícionálás, recover. Attól félek, csak bájtpontosan megegyező méretű partícióra működne a visszatöltés. Kipróbálni nem akartam még, előbb gondoltam itt megkérdezem, úgyis lesz olyan, aki keni-vágja. :))

    Köszönöm előre is a (nagy) segítséget!

    További szép estét mindenkinek.

  • nrbii

    tag

    válasz hr2 #15009 üzenetére

    Mondjuk erre nem is gondoltam, hogy a gyári system lehet nagy...

    Ha ilyen akadály áll fent, esetleg tud valaki ajánlani valami olyan ROM-ot, ami 2.2-es, és jó? Én megmondom őszintén, a mai napig nagy megelégedéssel használom Kelzsoca svéd tavasz 4-es ROM-ját, és le nem cserélném semmi másra. Bár egy Ice Armor-on most nagyon elgondolkodtam, de az akkuprobléma miatt egyelőre marad, hisz mindent meg tudok ezzel a ROM-mal csinálni, amire szükségem van. Még akár fel is tenném édesanyámnak a gyári helyett, de valahogy ez a kék téma nem illene hozzá.

    Vagy van nem kék témás Swedish Spring? Azon is gondolkodtam, hogy a fingerprintes ROM-okat meg kellene nézni, de azokat tudtommal nem sokan használják már, elavult is, nem is volt túl kiforrott (lehet hülyeséget beszélek). Én értem, hogy mindenképpen a CM-es 2.3 a jövő, de most 2.2 mellett kell maradni. Vagy jók a fingerprintes ROM-ok is? Mit ajánlotok neki? :U

Új hozzászólás Aktív témák