Új hozzászólás Aktív témák

  • beteg

    őstag

    válasz Radeon_5 #924 üzenetére

    52 vagyok, ha megérem, egyszer majd szimfonikus zenéket szeretnék komponálni, hangszerelni, de ahhoz gondolom minimum még 10 évet bele kéne tennem. És lehet, hogy akkor is csak álom marad, de biztos, hogy nem azzal kéne kezdeni.

    Absz csak a zene szeretete miatt csinálnám, nincs a képletben a pénz/siker/fellépés :) Giározom 3,5 éve, ahhoz pl. tök jó lenne már, ha tudnék magamnak csinálni backing trackeket.

    Valami „egyszerűbb” stílussal kezdeném, de nem biztos, hogy jól gondolom, hogy producer szemmel mi az „egyszerűbb”.

    Nagyon szeretem pl a hardcore technot (is). És mindig bajom volt vele, hogy amit ide soroltak zenéket, azok sokszor nem voltak elég hardcore-ok. Szerintem amiben énekelnek, az eleve nem lehet hardcore. Szívesen csinálnék magamnak igazán hard, „beteg” :DD hardcore technot. Egy 10 órás anyaggal milyen jól ellenék a kocsiban. Kevés „hangszerrel”, dallammal, kevés csicsával, de durván odabaxo dobbal. Ez jó ötlet lehet kezdésnek?

    Ha igen, milyen füllel kellene újra elővenni, ilyeneket hallgatni? Mik a stílus jegyei? Mikbe fogok belefutni rögtön az elején? Presetekből el lehet kezdeni ilyesmit összerakni? Vannak használhatók, amik jó alapok lehetnek?

    Köszi!!!!!
    :R

    Csak futni kell!

Új hozzászólás Aktív témák