Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Proxy2

    aktív tag

    válasz Proxy2 #7181 üzenetére

    Már nem fértek bele a szerkesztésbe.

    Tehát diszk hozzáadásánál figyelj, hogy Sata csatolása legyen:

    Kérdés van, válaszolok.

    Proxy5

  • fgst

    tag

    válasz Proxy2 #7181 üzenetére

    Szia!

    Köszi a leírást, pont a héten vettem rá magam, hogy kipróbálom a 6ost...
    Jun's Moddal és Quicknick féle verzióval is próbálkoztam sikertelenül, de a te írásoddal összejött. Jun's Modnál valószínű ott volt a gond, hogy nemtörődtem a vmdk fájllal, simán csináltam egy újat img-ből és akkor már gondolom nem stimmeltek a meghajtó kulcsai és a hozzájuk állított vid-id, mert nem tudtam telepíteni a dsm-et.... Quicknick szintén nekem a merevlemezformázásnál bukott, hiába futtattam a beélpített config szoftvert előtte.

    A leírásodhoz képest nálam sata-n nem találta lemezt, még virtualizáltat sem, scsin viszont gond nélkül
    csatolni is tudta...

    A probléma az rdm-nél kezdődött, mivel esxi-ben inaktív alapból, ezért én a datastoreba csatoltam (https://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1017530) viszont így webes felület leakad tőle mondván nagyobb a csatolt meghajtó mint a datastore... vSphere clientből viszont simán csatolható, és dsm is gondnélkül megeszi, csak innentől buktam a webes esxi interfész használatát előnyeit ennél a gépnél.
    1000 köszönet mégegyszer! :)

    Viszont lenne még egy kérdésem, méghozzá hogy nem mertem felcsatolni áttelepítésnél a régi vinyókat félve az adatvesztéstől. Így új virt. lemezre, és új fizikai lemezre ment most fel a dsm. Most szeretném a régiről adataimat átmigrálni az új lemezre, van mód 5ös rendszer lemezének hozzáadására 6os rendszerhez adatvesztés nélkül, úgy hogy már lezajlott a telepítés?

Új hozzászólás Aktív témák