Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spgabor

    aktív tag

    válasz seger #14986 üzenetére

    Sziasztok!

    Tegnap elkezdtem tesztelni a nas-nak szánt új alaplapom, egy Asrock J4205-ITX-et.
    Egy kérdésem van a 6.2-es verzióval és a frissítésekkel általánosságban. Olvastam, hogy vannak még vele gondok, de azért első telepítésnél megpróbálkoztam vele, mivel kompatibilitási problémákat a fórumban visszaolvasva csak AMD lapnál láttam. Szóval nem sikerült, mert usb boot után nem kapcsolódott fel a hálókártya a hálózatra, mintha driver gondja lenne.
    Utána megpróbáltam a 6.1-et, azzal elsőre minden sikerült. Frissítésnél beállítottam, hogy csak a biztonsági csomagokat szedje le, de letöltötte a 6.2-őt, amit a teszt kedvéért ismét megcsináltam. :)) De ugyanaz lett az eredmény, hogy restart után nem jelent meg a hálózaton a lap. Bár itt a leírás szerinti alverzió váltási probléma is gondot okozhatott, mert azt nem olvastam akkor még el.
    Két kérdésem van. Érdemes a frissítést teljesen letiltani? Bár ez azért nem szimpatikus, mert ha biztonsági rést javítanak a fejlesztők, azért azt jó lenne telepíteni. Ha a NAS-om véglegesen összeáll, akkor az le van írva valahol, hogy egy új frissítés milyen hardvereket támogat? Ezt azért kérdezem, hogy a frissítésekkel már éles rendszer esetén nehogy kifektessem a rendszerem. Itt már a bootloader cserés frissítésre gondolok. Illetve ilyen esetben a stabil régi verzióra vissza tudok állni adatvesztés nélkül?

    Köszi és üdv:
    spgabor

Új hozzászólás Aktív témák