Új hozzászólás Aktív témák

  • Sly1024

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először is nekem XE200Pro fülesem van, annak az eredeti harangjaival mindegyikkel próbálkoztam, de egyik sem volt igazán kényelmes. Ezután beszereztem egy sokak által dícsért Sony hybrid harangpárt (köszönet érte lacko6 kollégának :R ).

    Nagy nehezen ráerőszakoltam a Sony-kat a fülesre, és az első élményem az volt, hogy sokkal kényelmesebb, nagyon jól illeszkedik, nem lötyög, stb.

    Viszont a hangjával már vannak problémáim: A magasakkal nincs gond, azok szépen csilingelnek. A közepek kicsit tompábbak lettek, mintha kisebb lenne a tere, a mélyek pedig erőteljesebbek, de ugyanakkor puffogósak, nem olyan szép öblösek, mint az eredeti (legkisebb) haranggal. :(

    Talán azzal magyarázható, hogy a lyuk átmérője a Sony-n 3 mm, az eredetin pedig 6 mm (igen, megmértem :) ), ami megegyezik a füles csőrének méretével. Ez ugye kétszeres átmérő, ami területben már négyszereset jelent!

    Először azt gondoltam, hogy csak beképzelem a dolgot, de többször is oda-vissza cseréltem a Sony-t és az eredetit, illetve az itt szóló kollégának is hasonló a véleménye:[link]

    Így hát tovább keresem a tökéletes megoldást..

    Sly

Új hozzászólás Aktív témák