Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • negyven2

    veterán

    válasz .LnB #128299 üzenetére

    És vannak is 60+fps-es játékok! De ennek ára van. Eztért hoztam fel az RDR2-őt, mert ott is lehetett volna 60fps PS4/One-on, de akkor valószínűleg ott a látvány, fizika, háttérszimuláció marad nagy része maradt volna X360/PS3-as szintű.

    Minden hardver esetén vannak korlátok, amiket még szuper optimalizáció mellett sem tudsz megkerülni. Persze sok dolgot le tudsz úgy butitani, egyszerűsíteni, ami alapvetően nem tűnne fel, és ekkor meglehet a 60fps úgy, hogy baromi jól néz ki. De ezek egy része kb. olyan mintha egy "csúnya személyre 6 tonna sminket raksz" (jól néz ki, de valójában ne akard tudni, hogy mi van alatta).

    El kell fogadni, hogy ha ki szeretnéd hozni a maximumot a jelenlegi UE5-ős engine-ből, akkor a mostani konzolok kevesek hozzá. És itt a tényleges maximumot kell érteni, nem csak a tudása egy részének a maximumát. Mert ugye a preview-uk azt írják, hogy ez az első UE5-ös játék, ahol látszik, hogy mindent ami jelenleg egy konzolon ki lehet hozni egy UE5-ös játékből, azt a Hellblade 2 kihozta.

    “I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

  • Frod

    addikt

    válasz .LnB #128299 üzenetére

    "Ahogy a Plague Tale 2-vel sem játszottam a megjelenés óta. Ha jól emlékszem abban is csak 30fps van"

    Majd egy éve már tudja a 60-at.

    szerk: Bár olyat csinál - és erre a cikk is kitér -, hogy pl amikor egy piacon vagy, akkor a pár méterre lévő npc érezhetően darabosan mozog, de ez mondjuk a játék 1%-a, szóval különösebben nem zavart. (azt meg észre se vettem, hogy a patkányokat is 30-on számolja) 1 hónapja játszottam a kék oldalon, teljesen oké volt.

    [ Szerkesztve ]

    Do you see the white shadow?

Új hozzászólás Aktív témák