Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #21946880

    törölt tag

    válasz PappZ75 #115919 üzenetére

    "Azonban, ha jól tudom a konkurens konzol gyártónál 1 év és jön a tényleges új generáció ilyenkor ezért kis különbséggel együtt váltanak bármit ígérnek."

    Ezt honnan hallottad? Még sehol se volt szó generáció váltásról. Kizárt, hogy 1 év múlva jöjjön PS-ből az új generáció.

    --------------
    Válaszolok azért.

    1.) Senki sem tudja. Amennyiben befuccsol az X, akkor talán az MS sürgetni fogja a generáció váltást. Ezt viszont kétlem. Rengeteg pénzt beleöltek az X kifejlesztésébe, nem fogják hagyni, hogy kukába menjen. 2-3 évig még támogatva lesz frankón az X.

    2.) Volt már ilyen. PS4 pro a neve. A többi része viszont annyiban érdekes csak, hogy most már kvázi PC-s architektúra van a konzolban is, így a kompatibilitásnak csak erőforrás akadályai lehetnek.

    3.) Egyelőre kizárt, hogy legyen ilyen. Azt tudom elképzelni, hogy ha jön a következő generáció, akkor a sima One és S már nem lesz támogatva az új játékokra, de az X-re megérkeznek majd.

    4.) Nincs értelme már ennek az új generációs dolognak. Mi lenne benne a generáció váltás? A jelenlegi félgeneráció meghozta a 4k támogatást. Lehet mondani, hogy 4k@60 fps MINDEN címre, de ezt a fél milliós PC-k sem tudják kiköhögni, nem hogy egy konzol. Továbbá ez nem lenne igazi generáció váltás. Semmi sem indokolja azt, hogy megtörténjen egy ilyen váltás. A 8K felbontás pedig baromira nincs még itt. A 4K a jelen és az is lesz még pár évig. Még mindig a fullHD felbontás van túlnyomó többségében a piacon, nem lesz gyors a váltás...nagyon nem.

    [ Szerkesztve ]

  • birorichard

    őstag

    válasz PappZ75 #115919 üzenetére

    1. Itt mi a helyzet? Mikor lesz valódi következő generáció XBOX esetén?
    Nem tudni, az eddigi tapasztalatok, igények, hardver fejlődésének mértéke alapján 2-3 év minimum, amit a mostani pro/x "generáció" ki fog tudni szolgálni.

    2. Ez az X egy fél generációs lépés volt, ilyen még nem volt. Ez az jelenti hogy az X tovább életben fog maradni, mint a korábbi pl az S változat? Vagy ha jön az új generáció, akkor mindegy, hogy S vagy X van, kb az lesz mint anno a 360-nál, hogy elvétve jön ki értelmes játék rá, ahogy az új kint van?
    Nem tudni, sem ezt, sem azt, hogy egyáltalán lesz-e még klasszikus értelemben vett új generáció a gyakorlatban is (nem csak mondjuk nevében).

    3. Lesz esetleg X exkluzív? Bár nem hiszem hisz nagy piacot vesztene saját berkekben.
    Nem.
    4. Igaz az a híresztelés hogy XBOX nem is akar igazán innentől új generációt kiadni, mindig jön időnként egy jobb teljesítményű és így egy ideig lefelé kompatibilisek maradnak a játékok a korábbi konzol verziókkal? Ez igazolná azt hogy az X-nek hosszabb életciklusa lesz mint az S-nek.
    Ugyanaz, mint a másodikra. Az MS egyelőre errefelé tolja a szekerét, uh. én személy szerint nem tartom elképzelhetetlennek.

    [ Szerkesztve ]

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz PappZ75 #115919 üzenetére

    A legtöbb kérdésedre most senki nem tudja a választ.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • Bishi

    tag

    válasz PappZ75 #115919 üzenetére

    Szerintem generáció váltás alatt már kb. azt értenénk, ha nagyságrendekkel fejlődne az új konzol hardver. De erre a jelenlegi technika nem ad lehetőséget.
    Szerintem az XOX kb. 1,5-de lehet van ahol 2* gyorsabb is is lehet mint a PS4 Pro. Ez csak egy tipp részemről. Ami miatt mondom ezt:
    XOX cpu: 8 core 2,5 Ghz, GPU 6 TFLOPS, Memory 12 GB
    PS4Pro: cpu 8 core 2,1 Ghz, GPU 4,2 TFLOPS, Memory 8 Gb

    Ebből kijönne nekem az akár 1,5* gyorsabb sokszor, és ha még hozzá veszem, hogy újabb gyártástechnológia kell, hogy legyen. Ha csíkszélességben nem is lenne fejlődés - nem tudom -, akkor is fejlettebb design-nak kéne lennie. Cache szervezés, magok közti management, stb. Fene tudja. De Jelentős különbséget látok a papírformában is a 2 gép közt.

    De ez egy saját vélemény.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák