Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l.skywalker

    félisten

    válasz MasterMark #25570 üzenetére

    Sorry. Beírtam a megfelelő topikba. Hátha ott majd kiderül.

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz MasterMark #25570 üzenetére

    na megpróbállak felhomályosítani.

    azon túl, hogy kisült az adapter az alap problémámat az okozza, hogy elfelejtettem róla, hogy a szolgáltatótól kapott modem nem csak modem, hanem router is egyben. Így a PPPoE kapcsolat már abba be van állítva, így ami utána van kötve azoknak elméletileg már nem kell beadni külön a PPPoE kapcsolatok adatait, hiszen már a modem azonosított.

    Eddig így nézett ki a hálózat a DSL szűrő után:

    1. ZTE h168n v2 modem/router - PPPoE kapcsolat beállítva, WiFi jeltovábbítás kikapcsolva
    1.1 TP-LINK WR1042ND router - PPPoE kapcsolat itt is beállítva elsődleges csatlakozásnak, WiFi bekapcsolva (ezen szart be az adapter, de cseréltem)
    1.1.1 TP-LINK WR642G router - statikus IP cím, WiFi bekapcsolva saját SSID-val (ezt lecseréltem, mert nem volt jó hozzá a csere adapter)

    Most ezt szeretném megcsinálni:
    1. ZTE h168n v2 modem/router - PPPoE kapcsolat beállítva, WiFi jeltovábbítás kikapcsolva
    1.1 TP-LINK WR1042ND router - ha lehet akkor statikus IP-t adni neki, WiFi bekapcsolva
    1.1.1 TP-LINK WR740N - ide is statikus IP-t akarok és egy az egyben az 1.1-es router kapcsolatait akarom ide továbbítani, WiFi-stűl LAN-ostul, mindenestül.

    Eljutottam oda, hogy az 1.1-es routeren a DHCP tartomány szerint adtam új IP címet az 1.1.1.-esnek, de ugye mivel az elsődlegesen nem statikus IP volt eddig, így ez nem igazán ment. Kikapcsoltam ugyan az 1.1.1-esen a DHCP-t, de újraindítás után nem láttam az 1.1.1.-es routert többet vezetéken keresztül sem, mert megkapta ugyanazt az IP-t mint az első (legalábbis az ipconfig csak ezt látta).

    Egy problémám maradt a végére, mégpedig az, hogy nem tudom, hogy az 1.1-es modem után szabadon lehet-e statikus IP-t beállítani. De topikokban és egyebekben kérdezgetek, válaszolnak és ahogy sikerül.

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Új hozzászólás Aktív témák