Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz WhiteWalker #12405 üzenetére

    Egyetértek , csak annyi hibát vélek felfedezni , hogy csak a fizetést szoroztad fel éves szinten , a költségeket nem...mert igy jól hangzik az évi majdnem két milla....

    véletlenül sem akartam azt a benyomást kelteni, hogy a havi 150K nettó fizetés mellé normális értékrend mellett be kéne férjen két évente egy iPhone. Egyszerűen azt akartam kifejezni, hogy még egy ilyen szerény fizetés mellett is van annyi bevétele az illtőnek, hogy ha neki az iPhone a fontos akkor ki tudja nyögni (a nyögni itt a jó szó) mert más dolgok elöl vonja el a pénzt.

    Én amikor amikor elkap a vásárlási kedv /amit mellesleg nagyon jól tudok kontrollálni/ egyszerűen belegondolok, hogy ugye a fizetésemből veszem a dolgokat, ergó dolgoznom kell a pénzemért. Mégpedig aki bérért-fizetésért dolgozik, az a saját idejét, a saját életét adja el kilóra a munkáltatójának. Minden hasznos és haszontalan dologért végső soron az életem egy darabjával fizetek (mert tudnám az időt kellemesebben is tölteni, mint munkával).

    Továbbgondolva, dolgozom aktívan vagy 40 évet (23 évesen kezdtem, 23+40=63, de ugye nyilván lesznek munkanélküli időszakok, tehát a 40 nem olyan rosz becslés, annál többet nem fogok tudni dolgozni, főleg nem ebben a szakmában)

    40 év alatt hazaviszek 40x12=480 havi fizetést. 480hó elsőre soknak tűnik, de nem az. Hogy milyen kicsi is ez a szám, érdemes a "kockás" füzetben besatírozni 480 négyzetet = 20x24 négyzet, minden négyzet egy hónap. Nos hogy már érzékeljük, hogy milyen rövid ideig éli az ember az aktív életét és ez alatt mi mindent kell összehoznia (aminek a többségéhez nem árt, ha van némi tőke is), ezen a ponton kell egy impulzusvásárlás előtt elgondolkodni, hogy egy 1-2-3 éves amortizációval rendelkező kütyüre rá akar-e költeni az ember akár "csak" 1-2 heti fizetést.

    J

Új hozzászólás Aktív témák