Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sutter

    csendes tag

    válasz dantonn #537 üzenetére

    Alap, hogy ha recovery módban van a router és a gépednek helyesen beállítod a fix IP-t, kell tudnod pingetni. Ha nem sikerül, akkor vagy az egyik, vagy a másik feltétel nem teljesül.

    1. próbáld ki mégegyszer a recovery módba állítást a leírás és a korábbi hsz-em alapján, hátha... Fix IP, ping.
    2. győződj meg róla, hogy kábellel, 192.168.1.x fix IP-vel csatlakozol a routerhez, és hogy a többi hálózati csatoló le van tiltva (ha közben pl megy a wifi, és a metrika alapján az magasabb prioritású mint az ethernet adaptered, akkor azon próbálkozik, és úgy nyilván nem sikerül). Ellenőrizd az ipconfig /all paranccsal. Ping.

    A "factory.bin"-eket tegnap a 10.03.1 RC5 mappában láttam, korábban ilyen nem volt. Én is a "stable" (jó vicc!) verzióval játszottam, és az szivatott. Az openwrt oldalán lévő leírás alapján az újak már gond nélkül felmennek. Persze jelen helyzetedben azok sem mennek fel normál módon...

    Ha sehogy sem megy, akkor próbáld meg kicseréltetni, és ha nem sikerül, csak akkor vágj bele a kábel készítésbe! Cseréhez annyit mondj, hogy "nem működik, csak villog", talán ne térj ki a firmware cserére... :)

  • feketepeti

    aktív tag

    válasz dantonn #537 üzenetére

    Ha még nincs kábeled, javaslom ezt:

    http://www.elektrobot.hu/termek.php?filename=usb_to_rs232_ttl.html

    Mindkét TTL szintet tudja, úgyhogy gyakorlatilag mindenhez használható és WIN-Linux alatt is támogatott, nincs szívás.

    És ha nincs Nokia kábeled, akkor olcsóbb is, valamint abban lutri a chipset.

Új hozzászólás Aktív témák