Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Napfénysüti #4978 üzenetére

    Nekem fullos, de az elején jobban bejött. Most már egyre rosszabb, az elején még 75 volt vele a win rate, de most már 66-nál tartok, és folyamatosan megy le vele. A motor hiányzik.

    (#4980) GrooveHero: Az ágyú tényleg jó, de kb kitörölhetem vele, ha maga a tank rossz. Pont fordítva, mint a T32-nél. Ott a tank volt a jó, a löveg a hulladék (pontatlan). Tényleg érzékeny a lősszerrekesz, pedig nem orosz és nem is kínai tank. Számomra nagy érvágás a kisebb gun depression, a -8 sok helyen nem elég, ahol a T32 boldogulna. Nem értem, miért kell visszafele fejlődniük a tankoknak, ahogy a tier növekszik. (Pl T-54 -> T-62 vagy ST-I -> IS-4)

    (#4981) myckey: Á egyáltalán nem papír, csak annyira, hogy a tornyát szemből még a Type is belövi, a saját tier-emben meg szinte 0°-os szögből lövik be a torony oldalát. Tökéletes a kialakítása face-to-face-re, nem tudom ki írta pár hónappal ezelőtt, hogy aki auto aim-mel céloz rá, belövi a tornygyűrűnél. Bár semmit nem számít a csata értékéhez, de kegyetlen ronda, hamarabb nézek rá a T3-mas FCM-re.

    De biztos én vagyok a marha, azért 2100 vele az átlagsebzésem.

    Ehhez képest az IS-8, ST-I sokkal jobb volt, pedig ez elvileg fényévekkel user-barátabb tank lenne elvileg, mivel gyorsan céloz, pontos és maga a tank is fürge. Nem értem az akkori időkben miért nem volt ennyi problémám a sok játszhatatlan pályával, nagyot sebző TD-vel, arty-val..

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz myckey #4983 üzenetére

    nem hurrogtalak én le

    Sorry, my fault. Nap eleji hülyeségem most itt jött ki. Igazából az utolsó sor lenne a legnagyobb bajom, egyszerűen nem tudok játszani T8 felett akármennyire is vagyok 55%-os és akármennyire lehet jó az átlagom pár nagyobb géppel. Ha valaki jobb játékos oktató jelleggel jönne szakaszba és rám szólna néha, hogy merre menjek, mit ne csináljak, akkor azt elkezdené kergetni a hálám. :R

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz GrooveHero #4987 üzenetére

    Mondom az ágyú az tökéletes. (picit lehetne pontosabb, de így sem rossz) :) Még a gun depression-t is viselem úgy-ahogy. Nekem az kéne, hogy ne lőjenek széjjel (főleg Arctic Region-on) a kupolámon keresztül, ne lőjék be az állát sem, legalább a tornya pattogna, ha már amerikai tank. :F

    Akkor mire használjam? Hull-down-ra a gyenge torony miatt alkalmatlan (plusz nem mindig egyszerű elrejteni az óriási testet). Medet nem játszhatok vele, mivel csak 34 a max sebessége, ami ilyen jó fajlagos teljesítménynél érthetetlen, hogy miért van lekorlátozva. Sniperkedni azért csak nem kéne vele, ha már heavy tank, már azért is leszóltak, mert megálltam 2-t lőni az átvonuló medekbe El Hallouf-on. A városban nem lehet vele úgy kifordulni, hogy ne sebezzenek a hull-on, szvsz az a legrosszabb terep a számára, ha nincs semmi hull-down lehetőség, bár akkor megint ott a torony. 51 mm-es oldalpáncéllal rendelkező tankkal egyszerűen nem lehet sidescraperezni, ha kicsit be vannak forgatva, már Type-pal belövöm oldalról, már pedig ez elsősorban nem azokkal fog harcolni. Maximum úgy, ha azt a részt lövik, ahol vége a testnek, és már csak a lánc van, bár ilyennek nem nagyon találkoztam még.

    (#4988) Napfénysüti: Ha nekem nem megy T9-10-ben, akkor én keresek valamilyen hasonló vagy jobb win rate-ű játékost és akkor vele sem megy. :C Itt az akció, eddig 142 köröm van vele, most tart 65%-nál. Látom már, hogy holnapra a win rate már 60 sem lesz. Nem értem, a teszten nagyon szerettem (úgyszint a T-62-t is), itt meg nem megy a játék egyikkel sem. Igazán jöhetne már a 8.6 CT1. :U

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Ezekre a T9-10 AP átütés-nerfekre tényleg szükség van? A 113-nak (és a WZ-120-nak) ezek után 249, az IS-7-nek 250 lesz. :U

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz virkir #5294 üzenetére

    Semmi baj, ez így helyes. Én nem használok troll ágyút, még is élvezem a játékot kis T-34-el (statot ne nézd, most húzom fel).

    (#5323) Atlantis: Én az IS-4-et így sem szerettem, engem inkább az általam említett 2 tank átütés-gyengítése zavar.

    Egyébként igazán adhatnának egy nyomós okot a nerf-nek, megint csak poénkodni képesek:

    the reason for nerfing the penetration in 0.8.6 is "malice"

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Atlantis #5346 üzenetére

    Annyi előny van viszont belőle, hogy az én gépeim is jobban fognak pattogni, mit össze nem lehet majd trollkodni IS-7-tel. :C Több ilyen gépem volt már, amit maga csak az ágyú tesz jó tankká, de én nem hiszek az ilyenekben. Felőlem lehet az az ágyú gyengébb, de akkor a tank teste olyan legyen hozzá (páncél, mozgékonyság). :) Pl. T32, ИС-7, Type 59, etc...

    (#5384) Fel: No akkor ez most félig lengyel, vagy szimplán csak páwa? :)

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Nem tudom emlékszetek-e a múltkori videóra, amit linkeltem, amiben 29 embert ledob a szerver a csatában. Ez most megtörtént egyik évfolyamtársammal is, csak ez esetben vissza is tért az ellenség kis idő múltán. :)

    Más: Szokott valaki rajtam kívül tapasztalni szerver laggokat cluster-től függetlenül? Ezen kívül mostanában gyakran kidobál a játék az asztalra csata kezdte után pár másodperccel (amikor már hármasban van a tank). Van ennek valami köze a fent említett videóhoz és képhez szerintetek, találkoztatok már ilyennel?

    Másabb: Itt egy kép az új pályáról:
    http://worldoftanks.kr/dcont/fb/0.8.6_update.jpg

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz jano_77 #6012 üzenetére

    Erre megint csak azt tudom mondani, hogy felőlem nyugodtan variálja csak azt az ötöt, de akkor az tényleg jó pálya legyen. A mostaniakból én kb 10-et tartanék meg.

    (#6016) akosf: Engem 7.X (talán 4 :F) óta egyszer sem dobott, csak most kezdett rá megint 8.5-ben, főképp az múlt hét óta. A laggok pedig a 2. szerver beüzemelése után kezdődtek el, az előtt nem nagyon volt ilyen. Egyébként az első szám azt jelenti, hogy a te szervereden mennyien vannak jelenleg, a másik pedig a két szerveren online játékosokat összegzi.

    Ez csak saját vélemény, de amíg a CW-k csak az egyes szerveren voltak, addig sokkal jobbakat lehetett játszani a 2-es cluster-en.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz vhw #6020 üzenetére

    For the Record-on említették, hogy talán lesz ilyen, de azt nem, hogy 8.6-ban.

    (#6079) jano_77: Ha jól emlékszek, 8.5 óta.

    (#6097) Bingisz: Nincs, kamu volt az egész sajnos.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz KicsiPaszuj #6305 üzenetére

    A tankok specifikációinál mindig törekednek a történelemhűségre, a játékmenetnél nem.

    Egyébként nem tudom mikor fejezik be már végre az emberek a német tankok miatti sírást, te le sem tagadhatod, hogy fan vagy. Ha nem tetszik az E-100, ne játssz vele, előtte az E-75 és a Tiger II mindkettő nagyon jó gép, stílusfüggően a sima Tiger is.

    (#6312) Preda: Legközelebb jobban olvasd el a híreket, az arty-kra nem vonatkozik a pontosság buff, csak tankokra és a TD-kre. A történelemhűségre pedig ott a válasz az első bekezdésben.

    Ajánlom nektek a WG egyik leggyakoribb válaszát:
    "Want realism? Join the army!"

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz KicsiPaszuj #6329 üzenetére

    Akkor ez mi?

    Amúgy ne zavarjon, hogy az E-100-nak csak az alvázát építették meg, mutass róla IRL képet, ahol ott van rajta a 150-es. Addig oké, hogy rajta lett volna, ha megépül, de nem épült meg.

    Ez esetben elnézést, úgy védted azt a tankot, mint rengeteg német fan, aki így gondolkodik: orosz fejlesztők -> az orosz tankok OP-k, a németek bosszúból rosszak. :C

    (#6328) wanted5: Annyira azért nem rossz az a Type, agyonskillezve használható + nekem a venti helyet EGLD van rajta, hogy minél gyorsabban szűküljön. 1100+ csata alatt megkedveltem, 1600+ vele az átlagsebzésem. Máig ez az egyik kedvenc tankom. :)

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz KicsiPaszuj #6336 üzenetére

    Akkor ne legyen az. Igazából mindegy, mert annyival különbözik a KV-1 és a KV-1S alváza, hogy a sport KV-nak gyengébb az oldala és a hátulja, azt, hogy van-e tömegkülönbség köztük, azt nem tudom, amúgy szinte ugyan úgy néz ki a kettő. Én most nem fogok utána keresni, legyen neked karácsony. ;)

    (#6325) vhw: Ezzel lényegében a pontosság nő, de igazad van, nem papíron.

    Itt azt írja, hogy az arty-k kivételével minden tank megkapja ezt az új szórási módosítást: These changes will apply to all tanks and tank destroyers in the game. We have decided not to apply these accuracy changes to SPGs as it could potentially damage gameplay too much.

    (#6337) Preda: Dehogy félek, szeretem lőni a hasát, T9-10-es gépekkel szépen beüthető. :) Amikor pedig kigyullad és nem oltja el, akkor a legjobb. Egyszerűen csak utálom, hogy az egész világ náci, mindenki a németekért rajong.

    (#6348) Angel1981: Én a modulokra gondoltam. Pl M103-ra külön rádiót kell kifejleszteni, hiába van már egy egy T10-es a T29-ből, és a T29 sem kapja meg a T1HT 960 lovas motorját. Amúgy néha az adatoknál is szoktak valós értékek lenni, nem hiába kapott sebességbuffot az IS-7, bár semmit sem ér vele. A Tiger-nek valszeg azért csak annyi, mert így van balanszolva.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Angel1981 #6455 üzenetére

    Igen, a legrettegettebb T-34 és M4 ellen, ez a játékban is "így" van. Ugyan úgy 100 mm itt is a frontja, de mivel szinte nincs szögben, ezért sokat nem ér, forgatva jobb.. Itt már IS, T29 és BP ellen harcol, azok ellen is megállja a helyét. Én annak idején nem próbáltam sidescraper-ben, de Black Prince-es tapasztalataim alapján ez sem lehet rossz. A 0,34-es pontosság is nagyon jó, ki lehet használni. Nem frontvonalra való, nem az egyetlen ilyen gép a játékban, ott van még a Caernarvon és a Conqueror is.

    (#6494) vhw: Az utolsó 2 bekezdéssel teljes mértékben egyet értek, +1.

    (#6523) dfsz34: Nem tudom, hogy te milyen motorral használod, de a Tiger H-nak van az egyik legjobb fajlagos teljesítménye a T7 heavy-k között. Olyannyira, hogy meredekebb hegy-meneten azonos legénységgel tartja magát a Type 59 mellett, piszok jól gyorsul. A fordulásával sincs gond, elég az a 24°/s. Ha T7-es tankot sem tudsz kihozni pluszba, akkor valamit nagyon rosszul csinálhatsz, sokkal többet kellene sebezned. A T10-es gépek javítása 30,000.

    (#6431) Djuree: Just because the bird is the word. :C

    (#6563) Mcray: Basszus az az én másodlagos account-om, amit nagy nagy pinggel, mobilneten való játékra kreáltam. :DDD Most nézem fórumon valamiért azzal vagyok bejelentkezve, csak a portálon vagyok Patrick76496. Jól sikerült írás, látom még az egyik WG-s embernek is tetszett. :)

    (#6529) homeless09: fsb kolléga képe az off topic-ból:

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Iron Funeral #6620 üzenetére

    A Type 59 páncélja oldalról és szemből a legjobb szögben ~185 mm effektíven, ez van kb 17°-os forgatásnál. Tovább forgatva meglehet 200 mm is szemből, de akkor már az oldala gyenge.

    Egy szinttel lejjebb ott van Tiger-nek a VK3601H, rövid 8.8-as megvan, 100 mm frontpáncél is, 370 m látótáv is. Annyival rosszabb, hogy gyengébb az oldala meg a hátulja 20 mm-el, viszont az megy 40-et, és a Konisch lövege fain.

    (#6628) Fel: Utolsó mondatra +1, nagyon igaz.

    (#6617) bullseye: Én szeretném ha lenne, gyakran vagyok vidéken és a 32 kbps mobilnet nem hajtja meg a WoT-ot. :) Plusz rengeteg skill nélküli ember is inkább azzal játszana, nem tudnak mit kezdeni a sok gold ammo noob-bal. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Iron Funeral #6633 üzenetére

    Most, hogy mondod tényleg, 70° még autobounce. De ha teljesen véletlen 70 alá megy 1-2°-al, akkor az már gondolom nem számít annak. Igazából ha mindenképp szemből szeretnéd sebezni, akkor gold-ot kell rá tölteni, pl VK3001D APCR-e szépen viszi elölről. :K

    Legenda: Hívj össze pár havert T-34-ekkel, meg M4-ekkel és akkor tesztelheted a legendádat. ;] Amúgy meg tervezik a historical battle-t is, érdemes kivárni mi lesz belőle. Van a WoT-on kívül is néhány tankos játék, bár most hirtelen nem jut eszembe melyikben, talán a Panzer Elite-ben lehet Tiger-rel is menni. Vagy rakj be Tiger skin-t a VK-ra (a Tiger .primitives, .model, .visual és .dds fájljait vedd ki a res\packages\vehicels_german.pkg-ból és rakd be a res_mods\0.8.5\vehicles\german\G15_VK3601H mappába) pl én is ezt csináltam a T-44-el az utolsó napokban, mielőtt megvettem volna a Type-ot. Volt egy Type-44-em. :)

    (#6645) gzbotii: T2-ben szvsz ezek a legjobbak: Cruiser III, PzII, T18.

    (#6663) vhw: +1

    (#6641) forras2: Old Town? Wtf? :F

    És hogy én is kérdezzek: Nem tudja valaki, mikor lesz a 8.5 Strong Star Contest eredményhirdetése? Megint a befejezés után egy héttel?

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz vhw #6673 üzenetére

    Ha lennének szovjet társak, akkor én szívesen vinném a T-34-57-esem, vicces lenne "igazi csatába" menni. Bekerítenénk és pillanatok alatt szétkapnánk a ZiS-4 fergeteges DPM-je miatt. Hogy élethűbb legyen, menjen a Tiger mellé pár StuG, PzIII és PzIV, de akkor mi is kapjunk még T-34-85-öket, meg KV-kat pl.

    (#6718) bullseye: A 4. és a 7. között érzem magam, bár inkább a negyedikhez közelebb. :B

    (#6781) jahrn: Lehetséges, hogy a JagdPanzer38t helyére fog kerülni. Ennek az igazi neve Hetzer, a mostani T4-es német TD-é JagdPz38t.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz jahrn #6805 üzenetére

    Az E-25 biztos prém lesz, de akkor az a szöveg, amit FTR-en írtak, az az akkori időkre vonatkozik, vagy arra, hogy le akarják cserélni az E-10-re a játékbeli "Hetzer"-t, mert túl OP?

    intended to replace the original Jagdpanzer 38t "Hetzer"

    (#6820) Imilenni: Direkt idézőjelbe tettem, élethűhöz hasonló helyretre gondoltam. Egyébként meg:
    Want realism? Join the army.

    (#6836) mynames: Grat! Mondtam én, hogy jó az a Cruiser III. :) Hogyhogy nem a Pom-Pommal használod?

    (#6859) Bingisz: Abban nem, hogy pl Type-pal ennek sebezhető lesz a hasa és az oldala is, ellentétben az IS-6 kemény rétegelt páncélzatú oldalával.

    (#6875) vhw: Oké, töltök rá gold ammo-t. ;] Amúgy az 57 mm-essel egyáltalán nem is használták a T-34-eket? De lehetne ellene menni T-34-85-tel is pl, még az sem lenne annyira unhistorical.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz vhw #6907 üzenetére

    Így már tiszta, kösz.

    (#6913) SHiZUOKA: Ez miben különbözik egy normál Hetzer-től?

    Más: Matchmaking level over 9000

    Ha kicsit érthetőbben fogalmaznak, beszámolás helyett visszaszámolást mondanak, akkor most én is a képen lennék. :)

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz GaburroSan #7099 üzenetére

    A T10-es arty 2000 HP-s lesz? :U

    Szerk: Ha elírás, akkor az más. Bár annyival jobb lenne, hogy sokkal több sebzés jutna legalább.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz jano_77 #7144 üzenetére

    +1 a Chrome-nak.

    Igen, a KAZNA-tól lehet fosni, több játékos köztük 60% feletti win rate-el rendelkezik. Csak onnan tudom, hogy CW-ztünk ellenük. :)

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz jano_77 #7156 üzenetére

    Nem szívesen adok ki taktikát, de már teljesen pontosan nem is emlékszek rá, nem én vagyok a FiCo. Amúgy CW-re 15 ember megy.

    (#7160) hfrici: Grat! Egy visszajátszást kérhetnék (ha van)? Ha nincs, akkor elmondanád, hogy mit csináltál? Előre is köszönöm! :R

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    28.5.2013

    The official 0.8.6 public test will start this Thursday (May 30th)

    Végre! :C

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Chris0321 #7355 üzenetére

    Bocs, ezt nem hagyhatom ki: Ne bombázz negatív hullámokkal.

    Holnap kell jönnie, olyan nincs, hogy holnap ne jöjjön. Gondold erősen, hogy holnap jön. Ez egy csodálatos teszt szerver, biztosan holnap jön. ;)

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Chris0321 #7358 üzenetére

    Nekem is, épp azért raktam be. :)

    Én mindenképpen holnap szeretném ha kijönne, néha nem lelem a szórakozást egyik Tier-ben sem, kezd már elegem lenni a normál szerverből, de ezt most nem részletezném.

    (#7362) Jolet: Ő is emberből van, neki is lehet rossz napja. Mondjuk azért ilyeneket nem kéne írogatni (főleg ha érti is a fogadó), viszont ha ideges az ember, akkor sok mindenre képes.

    (#7361) Fel: Ja és akkor bevásárolok, veszek 5000 T8-as arty-t, amiket eladnék a 8.6-os patch-ben, de közben a WG kijavítja a vételárakat az eladási ár kétszeresére. :N

    Napi FTR:
    Q: "Will we see realistic simulated environment like destructible bridges?" A: "Yea, how about a 25kg heavy Wii joystick to simulate reloading the IS-2 shells?"

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Fel #7425 üzenetére

    Én is egész nap a 3 fő WoT szerver oldalát figyeltem (EU, RU, NA), de semmi. Márpedig biztos nem az FTR írta rosszul, valamit még csinálhatnak rajta. Csak nem tudom mi tart ennyi ideig, ha már egyszer a Supertest-en szinte minden megvan.

    (#7404) Diarmand: 2 nappal mielőtt elit lett volna olyan szinten ráéreztem, hogy imádtam. Használtam passzív scout-nak, aktívnak és flankelős mednek is. Passzívan még távcsővel (Coated Optics) is jó, pályafüggő, hogy mit lehet vele csinálni. Bár a T-34-57-nél lassabban tölt, de még így is nagyon jó a DPM-je, annyi a baja, hogy AP-val még néhány gyengébb oldalú tankot sem fogsz mindig átütni, pl T34, aminek hiába csak 76 mm az oldala, viszont a lánctalp is spaced armor-nak számít. Szóval ha kicsivel kisebb átütést ad be a random, akkor benyeli a sebzést. +1 neki, fun vele játszani, az 57mm-es kell rá.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Chris0321 #7428 üzenetére

    Volt T9-10 akció? Nem csak a T32-M103-T110E5 volt leárazva? Amúgy én nem nagyon láttam, hogy olcsóbbak lettek volna a tankok.

    (#7429) Fel: Össze meg vissza f*s*m magam, végre! :C És tényleg csak panaszkodni kell, utána egyből jön. Én mondtam, hogy biztosan ma jön. :)

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Atlantis #7436 üzenetére

    Örülhetsz, itt vannak a német tankjaid. :)

    (#7470) Fel: Nekem is rengetegszer megakad az updating modules-nál. Több a lagg, mint az EU szerveren, pedig itt csak 30-40 a pingem. Kevés, ha annyit mondok, hogy rengeteg a TD, ezen a teszt szerveren rendkívül megszaporodott a számuk. Főképp FV, de Foch-ből is sok van. Az arty-kat próbálva nem lettek eget verően pontatlanok, így is szépen találnak. Viszont ha nem én voltam az arty-val, akkor néha szinte meg is feledkeztem róla, hogy van, már nem volt annyira zavaró tényező. Kíváncsi vagyok, mi lesz elő 8.6-ban, lassan már az összes tank számát korlátozni kell... Két új kedvencem az Object 263 és a 121. :))

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Fel #7498 üzenetére

    A garázsban lévő megakadás csak az 1-es szerveren van, a kettesen ilyennel nem találkoztam. Viszont a szerver itt is szeret néha laggolni csata közben, hiába az 50-60 ping.

    Ti találkoztatok a "mini küldetéssel" a teszten? Egyik klántársam épp ment egy gyenge kört, erre ezt kapta. Ami ebből a képből nem látszik, az az, hogy az "event"-re (de hogy milyenre? :F ) 3160 bónusz xp-t és 32k szintén bónusz kreditet kapott.

    Object 263, 268, mindkettő must have. Amúgy észrevettétek, hogy TD-kel sniper módban ha forogni szeretnétek (még mindig a teszt szerveren) sokkal lassabban mozog a tank? Csodálkoztam, hogy egyszer a 263 nem bírta tartani az iramot a 113-mal, szaggatva fordult valamiért a járgány.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Fel #7658 üzenetére

    Igen, természetesen mindent megkapott. A jelszóváltoztatósat én is megkaptam.
    Nekem ki van kapcsolva a dinamikus kamera, ez teljesen más. Amikor egy TD-vel sniper módban szeretnék fordulni, sokkal lassabban forog, szaggatva.
    Én mindenképpen ki szeretném fejleszteni a 263-mat, mert nagyon imba. Gyors, pattogós, pontos, aránylag gyorsan szűkül, jó a DPM-je, gyönyörű, ahogy kinéz. Az a tank szinte tökéletes. Bár csak kicsivel 2500 feletti átlag sebzés jött ki vele (ami nem sok szvsz egy T10-es TD-vel), de így is rengeteg lehetőséget látok abban a tankban. Ezért megéri szenvedni a SU-101-el. Érdekes tank, a 2704-es DPM-jén, a sebességén és a (8.6-tól) 330-as átütésű gold ammo-ján kívül nincs sok előnye, nem tudom, hogy gondolják, hogy ez balanszolt tank. Azért van pár szép darab a másik ágon is, eddig nem is gondoltam volna, hogy a D-25S-el a SU-152-nek 3163 a DPM-je. Durva, hogy jobb percenkénti sebzéssel rendelkezik, mint bármelyik T10-es TD.

    (#7666) dfsz34: Most már én is elolvastam, és tényleg. A szakasztársam megint kapott egy körben aranyat, pontosan nem tudom mennyit, mert elfelejtette ideadni a screenshot-ot, kb 140 lehetett. De semmit különöset nem csinált, főleg az első körben, Leo-val alig sebzett ezret. Én is kaptam ma 80% kreditbónuszt néhány körömben T10-es tankkal event fejében, érdekes, hogy újabban a teszten is próbálgatják ezeket.

    (#7737) Imilenni: Ha annak a filternek belinkelnéd a letöltő linkjét, azt nagyon szépen megköszönném! :R

    (#7775) bullseye: Miért nem kopogsz be inkább hozzá? :DDD

    (#7767) Preda: Haveromnak is van WZ-120-a, és azt mondta, hogy stock-on is használható. Olyan, mint a Type, csak pontosabb és gyorsabban céloz. T9-ben szvsz nem annyira rossz az a 189 pen, a 8 T9-es nehézből így is csak 2-t nem ütsz át AP-val szemből. Na ezekre és a kemény T10-ekre van a gold ammo, vagy meg kell őket flankelni. Pont az ilyenekre kell tartogatni a free XP-t, ha hagyja az ember, még prém nélkül is szépen gyűlik. :)

    (#7833) Pete55555: Annyira nem rossz, de nem is jó. 50%-os winrate-tel én az átlagos játékosok közé sorolnám. Most mondjam, hogy én is voltam HAD-A-s, sőt HAD-M-es és HAD-os is? ;)

    Más: Kéne egy szovjet TD legénységképző, gondolkozok egy Szu-Ván-Tyu-Tyu (akinek nem tiszta, SU-122-44 ;] )megvételén. Valaki tudna róla véleményt írni? Előre is köszönöm!

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz nemeth989 #7847 üzenetére

    :R

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    8.6:
    Hiába mondták, hogy nem fogják, szerintem mégis alkalmazták az arty-kra is az új szórási rendszert, ahogy QB is mondta. Ezért van, hogy nem sokkal lettek pontatlanabbak, hiába a sok nagy szám. Körülbelül ezzel a pontosság csökkentéssel próbálták meg kompenzálni a minden tankra érvényes változtatást, így nem sokkal lettek másabbak. Ezen változtatások után is csökkent a pontosságuk, mivel mint pl a T92-nél ~45%-os a célkor növekedése, a többi arty-nál is nagyobb a rontás a javításnál, ergo annál a 20%-nál nagyobbra.

    Csak nálam szokott felmenni mostanában a ping néha 400-ra? Biztos nem az internettel (T-Home IPTV 25Mbps) van a gond, valami szerver lagg lehet a hiba. Tapasztalta valaki?

    Más: Újabb ajándék a teszt szerveren. E-25 hátulról.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz dfsz34 #8092 üzenetére

    Nem éppen igazságos, én sem értek teljes mértékben egyet. Bár ez az arty-nak sem jó, mivel a kisebb szintű tankok jó része kicsi és fürge, így nehéz célpont. A T9-es artykkal nincs akkora nagy baj, mivel pl a Type eddig is találkozhatott T7-es arty-val, ami ezek után T9-esnek fog megfelelni. Inkább T6 és T8 között keresendő a probléma.

    Aki volt fent a teszten nem tudom észrevette-e, hogy rendesen szétbarmolták Fjords pályát. Egyrészt javítottak rajta, hogy a heavyknek csináltak egy fedező hegyet J5-be, viszont a medium és light tank driverekkel nagyon kitoltak. Mostantól nem lehet lőni E5-ből az 5-6-os oszlopon vonuló tankokat, mivel egy hosszú sziklát helyeztek el ott, ráadásként még a B6-7-ben levonulókat sem, oda pedig egy lapos dombot raktak. A másik oldalon F6-hoz is belenyúltak, mostantól nem lehet lőni az F-G3-ban átvonulókat sem, F4-be raktak egy nagy sziklát. No de beszéljen a kép (kék jelölések az I-es bázisra, pirosak a kettesre, a zöldek pedig a változtatásokra vonatkoznak).

    Tegnap találkoztunk egy SP driverrel, aki beírja a csata kezdete előtt, hogy kell neki egy T34. Váltunk vele pár szót, megmondja, hogy nagyon rossz tank, amivel van. Elkezdődik a csata, eltelik 2 perc, utána pop cornt ropogtatva arty nézetből :DDD nézem végig, ahogy suicide-ol és megdeglik. Erre mondja (utófordítással), hogy "látjátok? ez egy nagyon rossz tank, utálom". Nem néztem, milyen játékos, amikor ezt írta, egyik szemem sírt, a másik röhögött. :)

    (#8355) Cseri0058: Volt már, de bepróbálkozok még egyszer, hátha valaki nem látta. ;)

    Más: Látta valaki, hogy a RU és a KR szerver kivételével mindegyikről levették a wiki linkjét a főoldalról?

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Remus389 #8659 üzenetére

    Már megbocsáss, de épp, hogy az orosz T-34 a jobb. Azért nem mindegy, hogy -8 vagy -5°-ban hajlik a csöved lefelé. Az pedig, hogy könnyű ellenfél, nem a tank, hanem a vezetőjének a hibája, egyszerűen csak gyenge ellenfeleket kapsz. Én pedig T-34-57-el eszem meg a T-25-öt, csak nem rohanok eszetlenül előre vele, messziről szedegetem a gépeket, mivel eszméletlen pontos lövege van. A T-25 pedig tökéletes célpont, mivel gyakorlatilag semmi páncélja sincs, és nagy is, így nem okoz gondot a kilövése távolabbról. Ha kb annyi HP-n van, mint én, akkor még közelről is megeszem, mivel ~700-al többet sebzek percenként, bár lehet, ez menne ha full HP-ról is. Ennek a kis gépnek jobb DPM-je van, mint az IS-4-nek, az IS-7-nek vagy mint a Maus-nak. Teljesen megérte visszavenni, amikor a hónap tankja volt, máig az egyik kedvenc tankom.

    (#8664) Plasticbomb: Randomban, ahol nem mindenki lő golddal viszont nem olyan rossz szvsz, a pontosságot és a célzásidőt leszámítva egész jó tank. Aki magasabbról lövi, az megszívja, mivel más szögben látja a hasát, az UFP-t pedig nem nagyon lövik be. Annyira nem lomha, persze nem is med, a páncéljához képest viselhető a sebesség. Nem is uralja a csatát, viszont játszható, szakaszban az igazi. Nagy előny, hogy a kisebb tankok néha 90°-ban sem bírják sebezni az oldalát, de meg lehet viccelni a nagyobbakat is egy kis beforgatással, ha az oldalát lövik, mert szépen benyeli a lövéseket.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Remus389 #8679 üzenetére

    Valszeg azért pattognak, mert vagy olyan szögben állsz, vagy éppen stock az ellenség. Márpedig a 112 átütés simán átviszi, és aminek az átütése nem okoz gondot még több száz méterről sem, az nálam papír tank. :) Jön egy T-50 felspotolja a T-25-öt úgy szedem ki 400 méterről, hogy észre sem vesz. A T-34 nem közelharci tank a gyenge páncélja miatt, hanem support, a T-25 viszont az, mivel pontatlan és lassan céloz. Én csak akkor megyek közel vele, ha nincs más lehetőségem, esetleg könnyen leszedhető a célpont.

    Azt inkább meg sem kérdezem, hogy tudod-e, mi az az M1A1. :N

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Remus389 #8685 üzenetére

    Akkor te valami hihetetlenül nagy tűrőképességű ember lehetsz, játssz KV-2-vel. :C Megszenvedtem a T32 szintén 0,41-es pontosságával (bár 90%-os találati arány), ebből kiindulva ez sem lehet annyira pontos. 2,5 sec célzásidő szvsz nem olyan kevés egy medium tanknak, ahol a dolgok gyorsan történnek. Néha még a Churchill III, T-34 duó 2,3 másodperce is soknak tűnik, utóbbin pedig van venti és EGLD is.

    Az M4-et nem troll ágyúval használod?

    A kill nem számít, a átlagsebzésed írd be. Mivel pár hete vettem vissza a T-34-57-et, ezért alig járok vele ~510-nél, viszont a Type T-34-et ~780-al adtam el.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz szbalogh #8687 üzenetére

    Én 2,3 sec-től tartom viselhetőnek a célzásidőt. Az Oбъект 263 is 2,5 sec alatt szűkül, de az a 2,5 másodperc pl egy T1-es gépen akár 3,4 sec-nek is érződhet. Direkt nem raktam a T-34-57-re rammert, hogy nagyjából szinkronban legyen a célzás és a töltés. :) Az egész tankot kb senki sem veszi komolyan, mivel a játékosok több, mint 50%-a a náci tankokat szereti, ezért magasról tesznek rá a kis szovjet gépcsodára.

    (#8688) Remusz911: Írtam, hogy a T-34-57-et pár hete vettem vissza, az orosz medium volt az első ágam. Megnézem, neked mennyi az átlagsebzésed az első vonaladon lévő T5-ös tankkal (ami 75%, hogy a PzIV nevet viseli). Hasonlítsd össze a T-25-öd a Type T-34-emmel, amivel 780 az átlagsebzésem, ha az orosz változattal nem agyhalott koromban kezdek el játszani, hanem pl mostanában, akkor valszeg az is a kínai környékén lenne. Azt is nézd, hogy hiába több a te 594-es átlagsebzésed, ezzel még nincs meg a saját HP-d, amit azért illene sebezni az embernek, főleg egy olyan tankkal, amiről ilyen pozitív véleménnyel van. Nekem viszont 60-al a sajátom felett van, ami még önmagában nem egy hűdefasza teljesítmény, majd a mostani tudásommal lejátszott csatáim kijavítják a régi hibáimat.

    Prémium és sima T5-ös tank között aztán óriási a különbség, a Churchill III-mam alig hoz több kreditet egy non-prém tanknál. Az, hogy pénzért vettem, inkább az XP mennyiségben látszódik meg.

    (#8723) Scheffer: Szvsz jogos a megszólítás, te raktál be régen "Szakesz" nevű account-ról csataeredményeket. :) Érdekes, azóta meg is szűnt az a felhasználó. BTW, akkor a HUNS Underdogs videókban MrScheff te vagy?

    (#8814) Pete55555: Valahogy egyet kell értsek a hsz-eddel.

    (#8807) r1E3S3E7T: Pedig papíron szinte semmivel sem rosszabb a 46-oshoz képest, sőt, inkább óriási előrelépés. Nekem még csak a garázsban van meg a 48-as modell, de el nem tudom képzelni, miben lehet gyengébb a gun depression-ön kívül a T7-esnél. Lehet, hogy csak szimplán negatív random faktorod van, bárkivel megeshet. Egyébként:
    Majd a könnyeidet tárold el mert meginnám őket később. :DDD Bocs, ezt nem hagyhattam ki. :)

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Remus389 #8836 üzenetére

    Pár ezerrel lehet, hogy többet keres, viszont ezt nem nagyon veszi észre az ember. Egy statisztikai oldal alapján nem lehet, eldönteni, hogy melyik a jobb, mivel ez ismét csak a játékosok tudásától függ. Btw szvsz nincs olyan, hogy jó vagy rossz tank. Vagy érzed és szereted a játékstílusát, vagy nem.

    (#8886) Eagle16: Így is rengetegszer szokott hátrányban lenni az egyik a másik csapathoz képest. Elég hogyha pl Mines pályán 4 medium/light van az ellenségnél, nálunk pedig csak 1 vagy 2. Így övék a hegy, nagyjából el is dőlt a csata sorsa.

    (#8889) bullseye: Nem értem mit nem értesz. Az utolsó mondatomban arra gondolok, hogy alig kellett sebeznem vele pl ebben a körben sebeztem 1600-at, öltem 3-mat és 1500+ xp-t kaptam prémium fiók nélkül. Így szokott ez máskor is lenni, pl 900-1000 sebzésre kb ugyan annyi xp-t ad ismét normál account-tal.

    (#8894) vhw: A Grille sebez 100-200-akat a KV-kba, az Priest és a 105AM 100 alattiakat ver a szovjet T5-ös nehézbe, csak először találd is el őket. A két utóbb említett arty durván pontatlan, leginkább az M7. A SU-5 sem ver óriásakat a KV-1-ekbe (viszont az kegyetlen pontos), az is kb 50-100-akat. Persze ebben már nem teljesen vagyok biztos, mivel főképp gold ammo-val használtam.

    (#8897) nyunyu: Most miért kell őket bántani? Olyan szép az a zöld csík ott fent.

    Más: Kinek ismerős ez az account? :)

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Remus389 #8963 üzenetére

    Hosszútávon persze, hogy jobbra jön ki, de aki T5-ös tankot szeretne farmolásra, annak nem éri meg köröként +3-4000 kreditért aranyat vásárolni. Márpedig rengeteg játékos van, aki szeretne teljesen ingyenesen játszani, egyszerűen nem fontos annyira a játék számukra.

    (#8971) nyunyu: +1 a T1-nek, nagyon jó kis gép. Annyira ez sem papír, a frontja egész szépen pattog, plusz ennek legalább van gun depression-je a KV-hoz képest, ráadásul még gyorsabban is céloz, elhanyagolható az EGLD, nem úgy, mint a KV-nál. Egyébként oly mindegy, hogy melyik, ha kicsit messzebb vannak, akkor a Churchill III-mat úgyis megeszik. :)

    (#8972) Dobi 562: :K Ha már T-25, akkor itt van, nekem mi jutott eszembe arról a tankról, amikor először megláttam a játékban. :D

    (#9010) r1E3S3E7T: Basszus, az Aladár driver évfolyamtársam. :C Még egy nyomós ok, miért ne menjek vele platoon-ba.

    Más: Nem talált valaki valami infót a 8.5 EU Strong Start contest-ről? Lassan már harmadik hete várjuk az eredményeket.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Bingisz #9039 üzenetére

    Remélem, most tényleg kirakják, nagyon kéne már az a 2500 gold. Csak aztán ne legyen pofáraesés. :(((

    (#9204) echterion: Számomra nem elég szép az SP, hogy táncoljak vele :DDD, csak megállok előtte, beforgatom a Type-om, és nézem, hogy fogy el a HP-ja, amíg ő pattog rólam. Esetleg ha van fedezék, akkor peek-a-boo-t játszok vele. Ha elég hülye, hogy ne bújjon el, vagy esetleg nincs fedezéke, akkor ~1 perc alatt megdeglik.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz dfsz34 #9264 üzenetére

    Ha nekeddörgölődzködik, akkor lődd a kupolát. A neked jobb oldalt lévőt, az nagyobb célpont. Ha teheted, minden tanknak úgy lődd a lánctalpát, hogy sebezd is.

    (#9282) Bingisz: Jaja, én is megkaptam. :) Grat hozzá! Én először azt hittem, hogy a CW Campaign-ért járt, szóval egy nagyon kicsit csalódott voltam. Pár percig azt hittem, hogy ez után fog majd még a Strong Start gold jönni. Ami az érdekes, hogy két darabban, 1000+1500 gold. Kép

    (#9286) zsolthee: A T-34-et ajánlom az 57-es löveggel, mert pontos, jól hajlik a csöve lefele, fürge, a látóhatára elfogadható és a gold ammo-ja átütése rendkívül magas. Plusz ami a komolyabb része, hogy 1-2 T9-10-es és rengeteg T8-as tanknál többet sebez percenként. Számomra ez a legjobb T5-ös med. M4-em soha sem volt még PzIV pedig még Schaulturm-mal volt a garázsban utoljára.

    (#9293) Linkin: Néhány nagyobb tankodról írnék csak: IS-3-nál jóféle az az átlagsebzés, IS-8-nál még szódával elmegy, de az IS-7-el kevés. A nyerési arányok nem rosszak, a sebzéseken viszont lenne mit javítani pl az SP-nél is. A lényeg az, hogy minél többet sebezz.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz nyunyu #9429 üzenetére

    Eddig úgy voltam vele, hogy várok 8.6-ig, de mivel jött az akció, ezért elhatároztam, hogy ráállok a 48-as modellre. Mostanában úgy is csak az elit meg a prém tankjaimmal bohóckodom low tier-ben. Btw, miért szidja mindenki annyira azt a szerencsétlen tankot? Mi baja van a lassú célzáson és tolatáson kívül? Nekem a sima Foch sokkal jobban tetszik, a T10-esnél valahogy nem jön be ez a táras mechanyizmus a lassú célzás és a nagyobb szórás miatt.

    Próbáld ki az a Foch-ot, annyira rossz nem lehet. Amúgy meg ott a teszt szerver, még mindig fut.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz nyunyu #9473 üzenetére

    Ma kezdtem el vele játszani és imádom! Korábbi teszteken próbáltam, ott nagyon tetszett, az utóbbiakon nem annyira. Nekem még csak a 100 mm-es löveg van fent, de itt is meg lehet majd oldani a 2,9 sec-es célzás időt, ha a 46-osnál sikerült.. Ugye azt nem gondolod komolyan, hogy egy 2,9 sec-es célzásidejű tankra (ami még TD is) nem raksz EGLD-t? Nekem Rammer + EGLD + csigaszem van fent. Utóbbinak a cseréjén gondolkodom, mivel gyakran használom agresszívan, bár akkor meg távolra nem látnék, ha olyan helyzetbe kerülnék. Engem is belőnek a gyenge pontokon, meglepett, hogy rengetegen tudják, hol kell lőni. Persze nem mindenki azt lövi, de akkor sem mindig pattannak. ~225 átütéssel már penetrálható. All-in-all nekem nagyon tetszik, még a kinézete is. Szvsz ez a játék három legszebb tankjának egyike a Type 59 és az CT-I mellett. Annyira nem megy vele rosszul, bár nem tudom, ez mennyire jó stat.

    A találati arány cseppet gyenge, mivel messzire szereti szívatni a random faktor, plusz néha kapkodni kell a sebzésért, ezért nem mindig szűkülök rá az ellenségre teljesen ha közelebb van.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz nyunyu #9550 üzenetére

    A sok mellémenő 8.6-ban javulni fog egy cseppet, itt egy összehasonlító videó, mennyivel lesz jobb a pontosság. Érdekes az eredmény, 8.5-ben 7 skúló ment a kis piros körön kívülre, 8.6-ban viszont csak kettő.
    Felszerelésnek pedig csakis az EGLD + Rammer + csigaszemet ajánlanám, maximum harmadiknak egy Coated Optics.
    A közelharccal nem szokott sok gond lenni, mindent eltalál és bevisz, aki le akar forogni. Pattanni nem nagyon szokott (egyedül az IS-6 a mumus egy cseppet), amúgy lőttem már be vele szemből IS-7-et is (100mm), pedig alig céloztam rá. Ha már a sok lepattanóról van szó, remélem várod a T10-est. Itt egy videó kedvcsinálónak. ;]
    Az assault az egyik legnagyobb marhaság, amit eddig beraktak a játékba, nem tudom melyik pihent agyú ötlete volt. Miért szívatod magad, ha egyszerűen ki lehet venni? Amióta megvan a lehetőség, én csak normál csatákat játszok (még encounter-t sem). Messziről kerülöm is az olyan szakasztársakat, akik nem hajlandóak kivenni a támadást (a csata ütközet még viselhető).
    Nekem igazából az egyetlen bajom ezzel a TD-vel a camo, még ilyen legénységgel + álcafestéssel, bokor mögül is észrevesznek, pedig próbálok távól állni tőle. Egyik kedvenc helyem Lakeville-en a piros ponttal jelölt bokor, onnan lövöm azokat akik a piros nyílnál vonulnak be a városba. Kicsivel kevesebb, mint 400m a távolság, még ha semmi sincs középen, lövés közben néha akkor is észrevesznek (legalábbis lőnek rám, mivel még nincs lámpám). Ez csak egy példa, néha más pályákon is csodálkozok, milyen messziről felspotolnak.

    (#9565) Dobi 562: Én már ősidők óta ezt a kombinációt használom a 2,3-2,5 sec felett célzó tankokon, pl Type (bár azon most venti van a rammer helyett), IS-4, IS-7. Ez lesz a kínai heavy és med ágon T8-tól.

    Szerk: Egyik klántársam mutatott egy Lóri TD-t, szerintem baromi jól néz ki. Elvileg a második francia TD ágban lesz, esetleg prémiumként rakják be majd. Kép1 Kép2

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz nyunyu #9576 üzenetére

    Na majd kiderül, mindenesetre én várom, mert a mostani szánalmasan kicsit sebez. Ráadásul ma annyira rosszul adja vele, kezd elegem lenni ebből a tankból. Olyannyira papír, és hulladék a camo-ja, többszáz méterről is észreveszik bokor mögül. Csak akkor azt nem tudom, a többit TD-st én miért nem (akármilyen tankban). Gondoltam lesz egy nagyon jól rejtőzködő tankom, de nem. Óriásit csalódtam benne.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz nyunyu #9576 üzenetére

    Folytatás a 120 mm-eshez:
    Tegnap felhúztam magam a normál szerveren, még utoljára felugrottam a tesztre. Természetesen egyből a 48-as modellt vettem elő, mindenképpen ki szerettem volna próbálni, milyen lesz fullosan. Sokkal jobban tetszett, összességében jobban jársz a nagy löveggel, mivel több az előnye, mint a hátránya. Itt egy összehasonlítás, milyen a nagy löveg a 100 mm-eshez képest:
    Pro:
    - Gyorsabb vertikális lövegmozgás (21,88 vs 26,25)
    - Rövidebb lövedék repülési idő 350m-en (0,35 vs 0,33)
    - Nagyobb alpha sebzés (Nagyobb megfélemlítő erő, plusz ha egy tankra csak egy lövést tudsz leadni (pl fedezékről fedezékre mozog), akkor nagyobb HP-t veszel el tőle. Ez a bajom a T-62A-val is, túl kicsi az alfája.)
    - Jobb pontosság (0,34 vs 0,33)
    - Nagyobb átütés (több száz méterről könnyen benyelheti a lövését a kisebb lövegnek akár a keményebb T10-es gépek oldala is)
    - Kisebb lövés utáni célzókör szétugrás (1,36 vs 1,32)
    - Kisebb forgás utáni szórás (2,12 vs 2,03)
    - Kisebb mozgás közbeni szórás (4,08 vs 3,63)
    - Nagyobb percenkénti sebzés (2250 vs 2307,69)
    Kontra:
    - Nagyobb tömeg
    - Lassabb célzásidő
    - Nagyobb lövegmozgás utáni szórás (1,41 vs 2,06)
    - Hosszabb újratöltés (ergo kisebb ROF)
    - Kisebb lőszerkapacitás
    - Magasabb maximum javítási költség (14840 vs 15520)

    (#9583) Dobi 562: Csak akkor vigyázz, meg ne süljenek a nagy nyári melegben. :D

    (#9629) marked one94: Pedig igen hasznosak a modok, pl valamelyik mutatja a képen a spotolt és eltűnt tankok nevét is, ki volt eddig felspotolva, ki nincs éppen. Szeretem látni csata közben, hogy mennyi sebeztem, mennyi az idő, meddig töltök. :) És ami az egyik legfontosabb, az a damage panel, hogy tudd pontosan mennyi sebzést kaptál be, így következtethess, mi lőhetett meg.

    (#9641) atis123 Ne játssz akkor orosz tankkal. Btw, pedig olyan szépeket lehet sniperkedni IS-7-el Redshire-en. :DDD

    (#9640) AlexWolf: A Type minden, csak nem gyors. Mostanában rengeteg kritikus sérülést kap, nekem sem megy vele a játék. Pedig akkor valahogy csak össze kellett vele hozni 1000+ kör alatt azt az 1600+ átlagsebzést. :( A Prém Churchill-re most én is rákaptam, olyannyira megutáltam, hogy már imádom, de tényleg. :B

    (#9656) Speedlink88: Nem szúrja a szemed, hogy így is német tankból van a legtöbb a játékban? :U A neved után lévő szám biztos a születési évedet jelöli.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Speedlink88 #9684 üzenetére

    A többiek már leírták, annyival kiegészítem, hogy biztos ismered a két "h" betű jelentését.

    (#9688) Fel: Sure, it will. Ha most lenne fent videó YT-n egy Kelly hősei részletről, akkor belinkelném, de így csak annyit mondok, hogy "béléd is kedves pajtás". :D

    (#9702) marked one94: Az biztos. :) Erről jut eszembe, 8.5 teszt szerveren haverommal mentünk WZ-132-esekkel szakaszban, a torony két oldalán fehér-piros zászló és mindketten beírjuk a közösbe: "SIEMA PL". ...hát volt, aki visszaköszönt. :DDD

    Elég hamar kész lettek a 8.6-al, főleg 8.5-höz képest, amit kb egy héttel később kaptunk meg az oroszok után. Az FTR-t nézegetve összességében egész jól járunk vele, rengeteg pozitív dologban részesít minket a WG, óriási +1 nekik. Persze van pár negatívum is: pl néhány arty túl erős lesz a saját szintjén, és néhány gold ammo-t túláraztak (igazából mind maradhatna a jelenlegi árán).
    Szvsz az lenne a legjobb, ha minden tank 4 féle lőszert vihetne magával (1 AP Slot, 2 Gold Ammo Slot és egy HE Slot). Miért? Néhány tanknak overbuffed gold lőszere van és ha teljesen véletlen olyan tankra szeretnénk lőni, aminek éppen csak erősebb a páncélja a mi AP átütésünknél, de a gold ammo penetrációja túl nagy, akkor "kárba veszik" az arany lőszer. Pl ha IS-2-vel lövök egy IS-3-mat, akkor nincs szükségem a HEAT lőszer mind a 300 mm átütésére, bőven elég lenne akár 220 is. Így lenne neki a 175 átütésű AP-ja, pl 220 átütésű 1-es számú gold lőszere, a mostani 300 átütésű lenne a 2-es számú gold lőszere és a HE. A kisebb átütésű gold ammo olcsóbb lehetne, így azzal máris sokkal gazdaságosabb lenne lövöldözni.
    Nektek hogy tetszik az új pálya (Sacred Valley)? Nekem nem nagyon jön be, szerintem túl nyitott, ráadásul a szétrombolható házakért is kár, így nem sokat érnek. Bár eddig nem sokat játszottam rajta, majd kiderül élesben, milyen is valóban.

    A nap trollja (FTR):
    Anyway, today there is nothing much to translate really, only one retarded trollquestion:
    - there are no plans to allow the tank crews to retrain into pilots (in connection with the WoWp/WoT account unification)
    :C

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Bingisz #9787 üzenetére

    Miért is kapna? Kezdetektől fogva az egészet "105mm HEAT nerf"-ként emlegették, az U-11 pedig 122-es.

    Egyébként szvsz azért nem kap nerfet, mert eddig SENKI nem használta azzal a löveggel (magát a tankot is alig-alig). Vajon miért? :U A német és amerikai tankokkal ellentétben ez nem 1,7 vagy 2,3, hanem 2,9 sec alatt céloz, nem 7/7,5-et lő percenként, mivel 5,26-ot. A pontossága 0,57 0,53/0,55 helyett, és a HEAT lőszer bele 4000 kredit már most is. Ezért az az irgalmatlan nagy csúnya húzás...

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Quan-Chi #9925 üzenetére

    A 8.6-os patch ugyan úgy előnyben részesíti a német tankokat is, mint az oroszokat. Hidd el, jót fog tenni nekik is, főleg az E-100, Maus párosnak a 0,4-0,38 pontosságukkal (detto IS-7 IS-4 páros). Btw a gold és AP átütésnerf is pont az olyan német fanok, mint te sírása miatt történt meg, hogy több legyen a páncél értéke. Annyira a német tankok sem tökéletesek teljesen még a valóságban sem. Azért a Tigrisek és Párducok is hibásodtak meg rendesen (főként a Panther), aztán pedig a javításuk szívás volt a bonyolult szerkezet miatt. Ezzel ellentétben a T-34-ek (és a szovjet katonák) bírták a telet, + sokkal könnyebb volt a javításuk.

    (#9994) dfsz34: Szerintem is nagyon jót tett a TD-nek az új update, nekem az AC Mle. 48 fossa az XP-t, még prém nélkül is. Kegyetlen jó ez a gépezet, így fullosan lehet vele szépen darálni (ráadásul a +30% kredit és a leárazás miatt bátran használom kávéval).

    (#10108) Fel: A szárnysegéd medál eddig is így működött, valszeg azért nem vetted észre, mivel vereségre ritkábban kapja meg az ember, ugye általában olyankor megmaradnak azok a tankok, akiket sebzel.
    Ez a hang pedig egyébként szvsz csakis azért van, hogy csökkentsék a penetration 0 dmg-ek számát. :))

    Más: A legjobb nevű klán. És ráadásul nem is magyarok. :)

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Ebből a modból melyik fájlokat kell bemásolnom, hogy a minimap olyan legyen, mint a videóban? Beraktam minden fájlt, de a meltymathsmapmod féle hulladék egyszerűsített minimap megy helyette, és megfordítja az ikonokat csata közben, hiába van átírva az xvmconf fájlban a mirrored vehicles. Rengeteg fájlt átneveztek és áthelyeztek, sok mindent alig lehet megtalálni.

    Az ember hülyét kap ettől a sok modpakktól (meg a melegtől), nem értem miért nem lehet valahova minden külön felrakni. :O

    Igazából a fent említett modpakkból csak a minimap kéne és az, hogy ki volt eddig felspotolva. Előre is köszönöm! :R

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

Új hozzászólás Aktív témák