Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AdamVarga

    csendes tag

    Szép jó estét kívánok!
    A segítségeteket szeretném kérni egy felmerült egyszerű problémával kapcsolatban, ami számomra laikusként elég nagy fejtörést okozott.

    A problémám a következő, kérlek ne röhögjetek ki, tudom, hogy béna vagyok, de nem tudom megoldani.

    Adott egy laptop, egy asztali gép ami Lan kábellel csatlakozik egy Wifis UPC-s routerhez. Mindegyik gépen 32bites Windows 7 fut. Nem, nem az internettel van a bajom, tökéletesen működik a wifin keresztül a notebookon, a telefonokon és az asztali gépen is van net, illetve vészhelyzet esetére a telefonom mobilnetét is meg tudom osztani a laptoppal, az is működik.

    Na innen jött nekem vagy két évvel ezelőtt az az ördögi gondolat, ha már ilyen szépen vándorolnak oda-vissza az adatcsomagok notebook, a router, meg az asztali gép között, akkor igazán nem lehet nagy ördöngősség a fájlmegosztás engedélyezése vezeték nélküli kapcsolattal a laptop és az asztali gép között a wifis router felhasználásával.

    Emlékszem órákat töltöttem vele, próbáltam utána olvasni, állítgattam mindent, mindenhova, engedélyeztem mindent, mindenkinek, tűzfalat kikapcsoltam, de végül begőzöltem, dugtam egy Lan kábelt a router és a notebook közé, átmásoltam a szükséges dolgokat, és azóta is görcsbe rándul a gyomrom a témától.

    Mivel jelenleg egy notebook újratelepítésen vagyok túl, újra előbújt rejtekéből a sötét démon, hogy megint jópár Gb adatot kéne az asztali gépemről a notebookra helyezni....

    Ennek a problémának a megoldásához kérném a segítségeteket, mert 2016-ban már nem vagyok hajlandó kábelezgetni, meg pendrive-al másolgatni a 2 gép között.

    Előre is köszönök a segítségeteket.

  • AdamVarga

    csendes tag

    válasz mezis #42706 üzenetére

    Köszönöm, tegnap este végül sikerült megoldanom! :C
    Mivel jelenleg a UPC átmenetileg szünetel, a telefonom mobilnetét használom a laptopon wifin megosztva. Namost tegnap addig állítgattam a dolgokat, hogy már ez sem működött, visszaállítottam a windows-t korábbi állapotra, hogy megint legyen net, és ekkor írtam nektek.
    Aztán még próbálkoztam vele egy keveset, találtam egy részletes leírást képekkel amit ilyen barmoknak írtak mint én, hogy hogyan kell beállítani a vezetéknélküli fájlmegosztás XP-n és Windows 7-en.
    Na mondom kezdjük előről, lépésről, lépésre átvettem a leírást, és meg lett a hiba, tudtam én, hogy nem lehet ez olyan nagy ördöngősség, csak valami eldugott menüből hiányzik vagy éppen ott van egy pipa....
    Amint végül kiderült, nem is volt annyira eldugva, csak én voltam a hülye:
    Az asztali gépemben 2 hálókártya van, és pont az a hálózat nem volt otthoni hálózatra állítva, amin keresztül a routerhez csatlakozik. :W
    Átállítottam és láss csodát, már gyönyörűen műkődik az otthoni csoport....
    Total commander is látja, vándorolnak a Gb-ok a két gép között wifin gyönyörűen. Hála Istennek. :R

Új hozzászólás Aktív témák