Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bumerang10

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket, tanácsaitokat.
    Adott két egymással szemben lévő családi ház, az egyikben van vezetékes és wifi-s internet, a másikban szeretnénk, hogy legalább 1 asztali gépen legyen.
    Az internetet adó eszköz egy Edimax BR-6204Wg wifi-s router, ami az egész házban mindenhol biztosítja a maximális netet.
    A szemközti házba sikerült egy Engenius 5610-es kültéri wifi eszközt beszerezni ami elméletileg befogná a wifit. Az Engenius az utca felőli tűzfalon, míg a router wifi antennája a másik ház utcára néző nappali ablakában van kb 20 méter távolságra. A routeren 8 dBi-s antennára cseréltük már a gyárit.

    A probléma ott kezdődik, hogy ugyan az Engenius bekapcsolás után, illetve néhány perces gondolkodás után befogja a wifi jelet és -73 dBm jelerősséggel 5-ből 4,5 Megás netsebességet mutat, de amint a feltöltés sebességének tesztelésére vált át, megszakad a kapcsolat és azt jelzi, hogy hálózati kábel nincs bedugva. Ezután már szinte magához sem tér a hálózat csak egy újraindítás után.
    A fő probléma nem az hogy nem tudom lemérni a feltöltési sebességet, hanem az hogy egy facebookra történő képfeltöltésnél is ugyan ez a probléma van.
    Ha csak simán netezek, keresgélek, levelezek, akkor 1 órán keresztül is fenn tudok lenni a neten, de ha valamit fel szeretnénk tölteni szakad a kapcsolat, és utána már a sima netezés sem működik.

    Csatornaváltáson már gondolkodtam, de mivel a 6 érzékelt hálózatból 2 db az 1-es csatornán 2 db a 6-os csatornán és a 2 db a 11-es csatornán van, nem látom értelmét a változtatásnak.
    Ha jól gondolom N-s routerrel sem mennék többre, mert a vevő csak G-s tud, illetve 5 GHz-en is működne, csak 20.000 Ft-os dual-bandos routert venni sincs kedvem.
    Van esetleg ötletetek, hogy mi van rosszul beállítva, minn kellene változtatni?

    Előre is köszönöm a tanácsokat, segítséget!

  • bumerang10

    csendes tag

    válasz mezis #28498 üzenetére

    Helo!

    az iránnyal nem hiszem hogy gond lenne, pont egymással szemben vannak a helyiségek ahol a 2 eszköz van, ráadásul nincs közben semmi zavar tényező.
    Az antenna átkapcsoló az internálon van, mivel nincs hozzá külső antenna csatlakoztatva, hanem a belső antennával akarom befogni a wifit. A routeren cseréltük csak a gyári antennát nagyobbra.

    Ha letöltésnél is akadt volna probléma, akkor én is ezekre a hibákra gondoltam volna, de letöltésnél nem szakad meg a wifi kapcsolat csak feltöltésnél, és éppen ezért nem értem az egészet.
    Ha rossz helyen lennének az eszközök, vagy rossz volna a csatorna akkor letöltésnél is megszakadna nem?

    Ha korlátozva volna a fel illetve letöltési sebesség a wifire, akkor még megérteném, hogy valami rossz, de nincs mennyiségi korlát beállítva.
    Nem értem mi lehet a probléma. Ha van egyéb ötleted is köszönettel várom!

    Üdv,

  • bumerang10

    csendes tag

    válasz mezis #28509 üzenetére

    Áttettem a 11-es csatornáról az 1-esre a routert, semmi változás, 5-ből 5 Megás sebességet mértem letöltésnél, de feltöltésnél egyből szakad a kapcsolat. Ma a router legfrissebb firmware-t is feltettem, de ez sem hozott javulást.

    Vidéken családi házas környezetben lakóm és a router közelebb van a klienshez, mint a szomszéd házhoz ahol egy másik wifi lehet + ott még van köztük 3 tégla fal, tehát nem valószínű, hogy bármi is bezavar, főleg hogy a letöltés maximumon teljesít.
    A routeren nincs repeater, de mivel annyira közel (20m-re) vannak egymástól a klienssel, szerintem ugyan azokat a wifi jeleket tudnám bemérni azzal is.
    Mielőtt áttettem a csatonát a jelerősségek így néztek ki a kliens szerint:
    2 db wifi az 1-es csatornán -89 illetve -95 dBm
    2 db wifi a 6-os csatornán -90 illetve -92 dBm
    2 db wifi a 11-es csatornán egy -93 dBm-es és az enyém -73 dBm-es

    A kapcsolat stabilitásával nincs problémám, bár mennyi ideig tudok netezni, csak ha fel szeretnék tölteni valamit pl. képet facebookra, akkor szakad meg azonnal. Ezért is gondoltam először, hogy biztos csak valami beállítási hiba lehet, de ahogy a képen is látod nincs korlátozás beállítva.

  • bumerang10

    csendes tag

    válasz LordX #28556 üzenetére

    Megpróbálom máshova átrakni a routert, de nem értem, hogy a letöltésnél akkor miért sikerül 5 Megából 5-öt mérni? A weboldalak is gyorsan töltenek be, és Youtube-on próbálva is bárhova húzom az idősávot, azonnal játssza a filmet, nem várakozik a betöltéssel.

    Ha igazak a lenti számok, akkor azért G-s hálózaton a -73 dBm kb. 40 Mbps-nek felel meg. Tudom, hogy ezek az adatok csak papíron léteznek, de a nálunk lévő Net sem 100 Megás, hanem egy hülye hűségidő miatt még csak 5 Megás.

    -66 dBm: 54 Mbps
    -71 dBm: 48 Mbps
    -76 dBm: 35 Mbps
    -80 dBm: 24 Mbps
    -83 dBm: 18 Mbps
    -84 dBm: 12 Mbps
    -85 dBm: 11 Mbps
    -86 dBm: 9 Mbps
    -87 dBm: 6 Mbps
    -88 dBm: 5,5 Mbps
    -89 dBm: 2 Mbps
    -92 dBm: 1 Mbps

    Este megpróbálom áthelyezni a routert, de még mindig nem értem miért szakad feltöltésnél azonnal miközben letöltésnél max netet észlel a kliens.
    Lehet hogy hülye kérdés, de meghibásodhat esetleg úgy a hálókártya, hogy csak a letöltés működik rendesen?

  • bumerang10

    csendes tag

    válasz mezis #28562 üzenetére

    Este majd megpróbálom ezt is.

    Melyik a jobb, az általad említett InSSID programmal felmérni a jelerősséget, vagy a kliens saját scan programját használva kaphatok pontosabb eredményt?

    A Transmit power azt hiszem max-on van, de a channel bandwith nem tudom állítható-e feljebb.
    Ha a distance-t növelem nem lesz gond, hogy befogok még egypár olyan egyéb wifijelet ami zavarhatja az enyémet?

    Amúgy köszi az eddigi tanácsokat! :R

Új hozzászólás Aktív témák