Új hozzászólás Aktív témák

  • Jam.

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem WDS ügyben.
    A router amire csatlakoznék egy D-Link DI-524, amivel csatlakoznék rá az pedig egy TP-LINK WR841ND.
    A D-Link IP címe a 192.168.64.1, és a 192.168.64.254-es átjárón kapja a netet, a DHCP ki van rajta kapcsolva.
    A TP-LINK-en a DHCP szintén kikapcsolva és 192.168.64.175-ös IP-t használja. A WDS funkciót bekapcsolva csatlakoztam a D-Link-re, azonban ennek semmi jelét nem mutatja, mivel a csatlakozás után a D-Link-et nem tudom elérni az IP címén. A TP-LINK-ben a LAN beállításoknál csak az IP-t és a Subnet Mask-ot lehet megadni, az átjárót nem, és véleményem szerint ez a probléma. A PC-n amiről pedig próbálkozom, mindent automatikuson hagytam.
    Amikor azonban egy régi 3Com wl524 AP-t használok kliens módban, akkor a LAN beállításoknál megtudom adni az IP-t, a Subnet Mask-ot és az átjárót is. IP-nek szintén megadom a 192.168.64.175-öt, átjárónak pedig a 192.168.64.254-et, a PC-n pedig mindent hagyok az automatikus beállításon. Ilyenkor minden tökéletesen működik, a PC az átjárón keresztül kap IP-t, DNS-t és a hálózat többi tagját is elérem.

    A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy a TP-LINK-kel csatlakozzak és tovább is osszam a D-Link jelét, illetve, ha ez nem kivitelezhető, akkor hogyan osszam szét azt a kapcsolatot amit a 3Com AP-vel hozok létre?

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák