Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Upo #7895 üzenetére

    De akkor a win telepítő advanced módjával bármikor törölhető a partíció, nem? Tehát akkor egy újratelepítés alkalmával óvatlan partíció törléssel téglásítani lehet a vasat?

    Flash író jelszint: a pár $-os írókon CH341 chip van, ami valóban csak 3.3V I/O-t tud. Az íróból kifelé menő lábakat elég feszosztóval letörni, viszont a flash-től visszafelé ágat fel kell húzni kicsit - én erre egy 74HC245 bus transcievert használtam és több féle tápfeszt

    Kiforrasztás nélküli írás: nem tudod tri-state módba húzni a SoC SPI lábait, valamint tápfeszt se tudsz úgy biztosítani a flash-nek hogy a proci ne éledezzen tőle, ezért csak a fizikai leválasztás marad - nyilván nem a vezetékeket kezdtem el szétvágni, hanem leforrasztottam. SO8 wide tok, ehhez elég egy rendesen pákafej...

    eMMC upgrade: elméletben nyilván lehetne, de a gyakorlatban nem tudom nem kellene e esetleg még a flash tartalmán is mókolni hozzá. Továbbá ezek a PCB-k kissé gyenge minőségűek, a flash pedig BGA tokozású, úgyhogy jóval komolyabb technikai háttér kell és a kukaveszély is elég magas egy esetleges fólia felválással!

Új hozzászólás Aktív témák