Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    Sziasztok!

    Lenne egy igen nagy problémám, ami egyik napról a másikra jelentkezett. Nevezetesen az, hogy nem tudok belépni a saját gépemre. Sem rendszergazdaként, sem korlátozott userként. A login folyamatnál amikor beírom a jelszavam, megjelenik egy pillanatra az asztal és a háttérkép, majd mindennemű hibaüzenet nélkül visszadob a bejelentkező képernyőhöz.

    A jelszavaim tudom, a gépen megosztott hálózati mappákat elérem máshonnan, csak egyszerűen nem tudok belépni. A távoli asztal szintén nem működik.

    SP2 fent van, a frissítések naprakészek, víruskereső van, tűzfal és router a gép előtt. Szinte kizárólag szerver funkciókat látott el, nem neteztem rajta aktívan, nem került semmi olyasmi telepítésre az elmúlt napokban, ami hibát okozhatott volna.

    Van valakinek ötlete?

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Gh0sT #6153 üzenetére

    Részben megoldottam...

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz 04ahgy #6155 üzenetére

    Magára a problémára nem sikerült rájönnöm, hogy mi okozta, de kicsit utánaolvasva egy öszvérmegoldással be tudtam nagy nehezen jelentkezni. Az a helyzet, hogy nem volt még türelmem a hibaelhárítás minden lépését végigjárni, így nem 100%-os a projekt, de arra elég, hogy a rendszerparticióról lementsek mindent és újra rakhassam az oprendszert. Valószínűleg jobb angol tudással, több kitartással és némi szakmai tudással abszolváltam volna a problémát, de most számomra ez is elegendő.

    Több dolgot is próbáltam. Első lépésben végig néztem, hogy van-e olyan Rendszergazda jogosultságú user, akivel be tudok lépni. Nem volt. Aztán jöttek a korlátozottak: az sem volt. Csökkentett mód: ugyanez. Csökkentett mód parancssorral: dettó. Végső megoldást az eredeti telepítő CD adott, amivel sikerült Rendszergazdaként belépnem.
    Ezután jöttek azok a lépések, amiket fórumokon olvastam, de lövésem nem volt, hogy mire jók. :) Parancssorból adtam neki, gondoltam rosszabb már nem lehet:

    1.
    copy userinit.exe wsaupdater.exe

    Semmi eredmény...

    2.
    md tmp

    copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak
    copy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bak
    copy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bak
    copy c:\windows\system32\config\security c:\windows\tmp\security.bak
    copy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bak

    delete c:\windows\system32\config\system
    delete c:\windows\system32\config\software
    delete c:\windows\system32\config\sam
    delete c:\windows\system32\config\security
    delete c:\windows\system32\config\default

    copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
    copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
    copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
    copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
    copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default

    És itt megtört a jég, sikerült végre Rendszergazdaként is belépnem. Igaz, hogy buktam a többi felhasználót, de már mindenhez hozzáférek. Hétvégén reinstall...

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz brd #6156 üzenetére

    Semmi nem történt a géppel. Este kikapcsoltam, reggel bekapcsoltam... kb ennyi...

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák