Új hozzászólás Aktív témák

  • kissgy1028

    csendes tag

    Egy kis segítségre lenne szükségem. A Windows XP-m induláskor mindig behozza az új hardver varázslót, amely mindig figyelmeztet, hogy talált egy új háttértárvezérlőt, amit telepíteni kellene. Én semmilyen új eszközt nem raktam a gépembe, amihez esetleg vezérlőt kellene telepíteni. A Windows eszközkezelője és az Everest ultimate edition program, sem érzékel nem telepített, vagy hibásan működő hardvert. És a hardver telepítésénél pedig hiába kérem, hogy többé ne próbálja meg telepíteni ezt a vezérlőt, akkor is minden újraindításnál ez az üzenet fogad. Már próbáltam azt is, hogy a windows próbáljon hozzá vmi illesztőprogramot keresni, de sajnos nem talált megfelelőt, gondoltam legalább így megszabadulhatok ettől az ablaktól. Végső megoldásként , meg akartam próbálni listából kiválasztva telepíteni az eszközt, és legalább a listában szereplő eszközök révén rájöttem, hogy olyan eszközről lehet szó, amely SCSI csatolóval rendelkezik. Az SCSI és RAID vezérlők pedig megfelelően működnek, legalábbis az eszközkezelő ezt mutatja. Arra is gondoltam, hogy esetleg vírus okozhatja a problémát, de már több víruskeresőt is lefuttattam, és egyik sem talált semmit. Meg a NOD32-re elő is fizetek, és eddig elég jól bevált, úgyhogy szerintem nem vírus okozza, mert a gépemmel más gondom végülis, ezen kívül nincs. A rendszer-visszaállítással meg már nem akarok próbálkozni, mivel ez a probléma elég régóta fennáll, és azóta már igen sok dolgot csináltam a gépemen, és nem akarok adatvesztéssel szembesülni.

    Van egy dolog, amire még gondoltam. Esetleg a tesóm csatlakoztatott vmilyen külső eszközt a géphez (azt olvastam, hogy némely perifériák pl.: nyomtató, scanner, fényképezőgép stb. lehetnek SCSI csatolósak), de az ismeretlen eszközök között sem találok semmit, ami ezt igazolná.

    Az alábbi megoldásokkal próbálkoztam még (ezeket mások ajánlották):

    Alaplali telepítő lemez
    Daemon tools letiltása (ne induljon automatikusan)
    SCSI és Raid tiltása a BIOS-ban (erre az én BIOS-omban nincs lehetőség).

    Kérem, aki tud, segítsen! Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák