Új hozzászólás Aktív témák

  • leslie23

    tag

    válasz Nooeca #86135 üzenetére

    na, visszakerestem... rosszul emlékeztem, ez nem marketshare, hanem eladási statisztika volt.
    az eladott készülékek 0,7%-a volt Windows-alapú 2016 első negyedévében. ez elég siralmas, főleg, hogy azóta egyes Lumia modellek már nem is kaphatók. és mivel nem is lesznek újak, az OEM-ek meg sehol, így az is borítékolható, hogy süllyedni fog tovább a részesedés.

    kiesett a BB, kiesik az MS, igazándiból innentől kezdve szerintem nincs olyan szereplő, aki potenciálisan képes lenne új rendszert felfuttatni, pedig kellene, mint egy falat kenyér. most az van, hogy desktopon a plebsnek Win van, mobilon meg Droid, így nincs igazán jelentős előrelépés az eszközök közötti szinergizmusban. ezért lett volna jó, ha az MS nem bénázza el teljesen a mobilos szegmenst, akkor nem lenne ilyen huszadrangú projekt a WM, kicsit több fejlesztést láthatnánk. és bár én Win-párti vagyok, éppen ezért gondolom, hogy nem lenne ördögtől való, ha a Google stabil piacot szerezne desktopon is. :DDD

    az Apple mondjuk mindkét fronton labdába tud rúgni, de az egy külön világ...

Új hozzászólás Aktív témák