Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • general

    addikt

    válasz King Unique #92638 üzenetére

    ez volt az első hozzászólásom ebben a témában: helló!

    akadt egy olyan gondom, hogy bekapcsolom a win 10-et, és a Fájlkezelő nem mutatja/látja 2 vinyómat, pedig a lemezkezelőben ott van, nem jelez hibát, viszont nincs betűjele és nem is enged hozzárendelni, ki van szürkülve az opció. hogyan lehet ez, mi lehet a megoldás szerintetek?

    előre is köszönöm, ha reagál valaki! :)

    (legális win 10 home)

    nem azt írtam, hogy nem látni Win alatt.

    na akkor részletesebben:
    2 éve álltam át Macre, előtte 20 évig Wint használtam. most már csak azért van egy kis ssd-n Win, mert néha játszom kikapcsolódásként. de a vinyóim a mai napig NTFS-ben vannak (ha HFS lenne, nem írnék ilyen hülyeséget, persze, hogy nem látná a Win), most akarok majd átállni a Mac fájlrendszerére a munkára használt hdd-kel. magyarul évek óta nem nyúltam a hdd-khez, úgy vannak, ahogyan eddig is használtam Win alatt. évente 1-2 alkalommal kapcsolom be a Wint, eddig nem volt ilyen jellegű gondom. most látok ilyet először, hogy a Fájlkezelő nem látja 1-2 hdd-met, de a Lemezkezelőben ott van. (most az egyik hdd-t kivettem, így egyet nem lát, egy 3 terás WD Red-et.
    az alábbi screenshoton felül a hackintosh/Mac ssd, legalul az, amit a Fájlkezelő nem mutat, pedig ugyanúgy NTFS, régóta használatban lévő hdd.

    igen, jónéhényszor újraindult a Win, cserélgettem a sata helyeket is, hátha.

    az első válaszra kapott screenshot, Powershell pedig....írtam erre reagálva, hogy nem ismerem a parancssorokat, nem tudom, mit kezdjek egy screenshottal, nekem a dispart beírásával nem listáz, de biztosan nem is azt kell, ne feltételezed, hogy mindenki ismeri ezeket.

    köszönöm, ha segítesz! peace :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák