Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Z10N #83207 üzenetére

    "Nem "modi". Atlathatosag."

    Nem annyira divat itt a PH! a leírtakat mindig kb. mondatonként visszaidézni és úgy válaszolni mindenkinek... Ha már átláthatóság, akkor lehet azt úgy is, hogy először elolvassa az ember a hsz-t és a lényegre szorítkozva válaszol, bekezdésekre tagolva, úgy is átlátható. De, ha már az előbbi lett erőltetve, akkor felőlem... :D

    "Ha a problema felmerul valahol akkor az problema es noveli a statisztikat."

    Ennyi erővel akkor a másik oldalról sem kellene elsumákolni, mert van aki pont W7, macOS, Linux esetén szívott ezzel-azzal, amikre még példák is voltak írva, illetve linkelve...Az, hogy te W10-nél belefutottál ilyenbe, az nem jelenti azt, hogy más is. Az pedig, hogy általánosítani próbálsz és úgy állítod be, hogy kizárólag csak annál fordulhat elő gond, egyszerűen nem helytálló, sőt inkább szimpla csúsztatás...

    "Mac es Linux siman felismeri es kezeli. A hw hibatlan, a disk allapota 100/100, smart-nal nincs flag."

    Ennyi erővel felismeri és kezeli a Windows 10 is. Az pedig gondolom nincsen meg, hogy NTFS-nél a Windowsnál beállított felhasználói jogosultságok pl. Linux alatt nem lesznek érvényesek és ott azért nem kell ezzel foglalkozni... Ez a 100/100-as állapot meg egy dolog, de mélyebbre ható értékelést eleve a programok különféle tesztjei adnak. Ahogyan attól még lehet a S.M.A.R.T.-ban némelyik attribútum értéke kissé magas. Plusz a fájlrendszer is össze lehet gányolva, ha már a Windows, illetve a CHKDSK javítani akarja...

    "Ez igaz. Esetemben mindketto ASMedia. Hibatlanul mukodnek. Egyedul neha a sebessegre lehet szavam, de az gondolom mar az usb3 szabvany sara."

    Ja, működnek, csak épp bele lehet futni olyan dolgokra, amik pl. a linkelt blogbejegyzésben voltak felvázolta és nem feltétlen próbáltad ki őket. Az USB 3.0 szabvány UASP módban max. 450 MB/s körül tud, tehát max. egy SSD-nél jelent némi korlátot, nem egy mezei HDD-nél... Ha már UASP, akkor a frankó W7 amúgy még azt sem támogatja natívan, ahogyan az USB 3.0/3.1-et sem, nincsen Windows To Go stb.,ha már itt tartunk... Szóval nem kérdés, hogy ilyen téren is a Windows 10 a fejlettebb.

    "Nem sokat vannak mozgatva, szoval kizart."

    Biztos, bár számtalan olyat láttam már, ahol állította a tulaj, hogy nem volt ám semmi "olyan", aztán a végén többnyire mindig kiderült, hogy de, mégis...

    "Meg jo, hogy ezt 2018-ban megtehetem"

    Előtte is meg lehetett, viszont normál esetben eleve a működő OS alól szokás elvégezni a leválasztást, mint említve volt. Csak pár kattintás, nem muszáj ehhez mindig kikapcsolni a rendszert és a gépet...

    "Nem piszkaltam. Minek tennem?! Nem alap dolog a beallitasa. Az alap az, hogy mindenki mindenhez hozzafer, kiveve ha beallitom, hogy ne igy legyen. Egy szimpla masolas tortent, nem biztosnagi es rendszerfileokat mozgattam. Mi az hogy racsodalkozni?! Amikor egy alapfunkcio nem mukodik megis mi a f@szomat kene csinalnom, tapsolnom? Oldja meg a win10 magatol. Erdekes a win7-nel nem volt ilyen hulyeseg."

    Ha szerinted az az alap, hogy mindenki, mindenhol, mindenhez csak úgy simán hozzáférhet alapértelmezetten, akkor ezek szerinted nem tiszta számodra ez a jogosultságkezelés dolog... Pont az a lényeg, hogy ne tudja akárki csak úgy módosítani, törölni stb. a meghajtó tartalmát, pláne ha nem is ő használta eredetileg, nem ő hozta rajta létre azokat a fájlokat. Viszont, ha az kell, akkor szükség esetén be lehet állítani, megfelelő hozzáférést adva az adott felhasználói csoportnak. Az pedig szimplán nem igaz, hogy a Windows 7-nél nem kerülhet sor ilyenre, mert az NTFS fájlrendszernél ott is van jogosultságkezelés, ugyanúgy külső meghajtóknál is. Képzeld, nekem át kellett állítanom már annál, saját tulajdonba venni a meghajtót stb. Aztán a Linuxoknál megint nem ismeretlen dolog, mivel ha pl. GParted által Ext4-re formázom a külső merevlemezt, akkor sok esetben csak olvasni lehet és az írást max. rootként, illetve külön beállítva a meghajtóra vonatkozó megfelelő jogosultságot. Ja, és nem szól ám a Windows 7 és a Linux sem mindenféle piszlicsáré dolog miatt, mert annyi elvárható lenne a felhasználótól is, hogy ha tapasztalja, hogy nincsen valamihez teljes hozzáférése, akkor értelemszerűen a jogosultságok beállításánál keresse a megoldást.

    "Na ugye. Marmint mi?"

    Le volt írva, az amit nem sikerült "hozzáidézni"...

    "Hagyjuk a mellebeszelest."

    Ezt ennyi erővel mondhatnám én is, illetve itt a többiek... Az pedig nagyon is jellemző szokott lenni, sőt már-már tipikus, ami az előző válaszban le volt írva. Számtalan ilyet láttam már itt a fórumon és azon kívül is...

    "Mi az, hogy most derult ki?! :DDD Ezzel nyiotttam a problemat. 2018-ban miert kene problemat jelentsen ez, amikor a win7 idoszakban nem volt ilyen? Mi az, hogy mas is hasznalta? "Ki tudaja", ez most komoly?"

    Ha eleve más gépén, illetve más Windows rendszerén van használva az eszköz, akkor ott ki tudja mi a helyzet, adott esetben mi és hogyan van beállítva. Már ebből adódóan is előfordulhatnak érdekes dolgok, pláne ha ténylegesen más user is használta a külső merevlemezt. Ezt a "win7 idoszakban nem volt ilyen" mesét meg inkább hagyjuk, mert annál is van jogosultságkezelés és szükség esetén be kell állítani, mint már említve volt...

    "Az meg egy masik, hogy robosztus. De kiderul. Keves mozgatas ---> csatlakozo allapot/usb kabel. A kulso haznak ehhez mi koze? Sokadhjara irom, de ugy latszik nem tunik fel: 100/100.
    Ezenkivul ugy latom nem jon le szamodra, hogy akkor a smart jelezne es FS hiba lenne. De mint mondtam jogosultsagi hiba."

    Aha, tehát mert robusztus az USB-kábel, akkor a fizikai csatlakozás szerinted a végeken biztosan rendben van... Meg folyamatosan ezt a 100/100 értéket mantrázod, de ez már ez előbb is kicsit pontosításra szorult. Azt pedig elárulom, hogy attól még lehetnek CRC, vagy egyéb hibák és nem minden esetben szokott ilyenkor csökkenni a kondíció. Az pedig megint egy dolog, hogy a HDS pillanatnyi állapotra mit ír, de ez a részletes tesztek után akár még változhat is. Azt pedig amúgy nem is vitatta senki, hogy nálad a fájlrendszer egyértelműen össze lehet gányolva, máskülönben a CHKDSK sem akarná erővel javítani. Ahogyan a megfelelő jogosultságok sem lettek beállítva, ezt is tudjuk... :D

    "Ok, ugy latom csak ezt tudod ismetelgetni. sokadjara irom le hw/hdd 100/100. Capisce?"

    Dettó, mint az előbbi...

    "Ugy latom nem ertelmezted amit irtam. Elsore nem ajanlott fel semmit. A meretek jok voltak, csak a fileok voltak elerhetetlenek. Ezert manulaisan futtatam eloszor es talalt is hibat, de generalt is ujakat."

    Hát igen, ha gondok vannak a fájlrendszerrel, akkor szokott is találni hibát a CHKDSK. Viszont pont a lényeg, hogy normál esetben nem talál, ha minden rendben van. Tehát már ebből is látszik, hogy valami mégsem volt annyira OK... Az meg a másik, hogy a CHKDSK-t is csak ésszel érdemes futtatni, illetve inkább parancssorból, mert képes akár összegányolni is a dolgokat. De ilyen téren a W7-ben lévő sem jobb, mielőtt még az jönne, hogy annál bezzeg semmi ilyen nem volt, nem lehet...

    "Ez megis kit erdekel?! Menj el az orovoshoz es mondd neki, hogy egeszseges vagy, de azert vizsgaljon mar meg."

    Hát mondjuk annyiból azért érdekes, hogy nem mindenkinél van ám az, amit te itt már-már általánosítva előadsz... Én rendeltetésszerűen használom a külső meghajtóimat, nem gányolom szét a fájlrendszer sem és bizony nincs is problémám emiatt. De gondolom másoknak sem, akik hasonlóan járnak el. Akik meg nem, hát azon igazából nincs mit csodálkozni...

    "Teljesen mindegy a meret, nem ezen kell lovagolni. Ha a hetvegi 100MB-nyi fenykepeim tunnek igy el, akkor is bosszant."

    Igen, valóban nem feltétlen az adatmennyiség mértén van itt hangsúly. Hanem azon, hogy a tapasztalatoddal ellentétben másoknál, illetve pl. nálam is rendben működik ez az alap funkció, mármint a másolás. Akinél viszont nincsenek beállítva a megfelelő jogosultságok, hibák vannak a fájlrendszernél, annál azért annyira nem meglepő, ha gondok vannak...

    "Az driver miatt lesz, mint emlitettem az elobb, a sebessegre neha nekem is gondom van."

    Milyen driver? A Linux azokat általában eleve kernel szinten tartalmazza, illetve amúgy is natív USB 3.0 és USB 3.1 Gen 2, UASP stb. támogatás van benne, mármint az újabb rendszerekben. Viszont pont az volt a fura, hogy egy modern Linux azt a bizonyos LaCie külső merevlemezt nem kezelte rendesen, ellenben más USB 3.0-s modellt igen. Holott nyilván az előbbit is kellett volna és nem is az eszköz, kábel stb. volt hibás, ha ugyanazon a gépen Windows 10 alatt rendesen működött a másolás USB 3.0-n.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák