Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necc

    addikt

    Udv.

    Egy olyan problemam van, hogy a windows allandoan alacsony szamitogepteljesitmenyrre es tul keves memoriara hivatkozva minimalis terheles mellet is allandoan kikapcsolja az aero feluletet, es borzasztoan idegesit, hogy ujra kell ertekelnem a gepem ahoz, hogy ismeteljen visszakapcsolja. (a beepitett aero diagnosztikai segedprogram nem talal semmit).

    Ez azota fordul elo, amiota alaposan felujitottam a gepem, es ujratelepitettem a windows-t (alaplap, processzor, memoria lett cserelve es SSD-vel lett felbovitve a gep), viszont a felhasznaloi szokasaim semmit se valtoztak (azaz ugyanazokat a programokat hasznalom mint ezelott, csak egy sokkal nagyobb teljesitmenyu gepen).

    Mivel otletem sincs, hogy mi okozhatja az aero allando kikapcsolasat es a win7 folyamatos rinyalasat hogy "Windows has detected that your computer's performance is slow" uzenet allando popupolasat, ezert nem akarok sotetben tapogatozni es egy csomo felesleges reszletet leirni mint "szerintem lehetseges ok", de a segitsegeteket szeretnem kerni ezen hiba egyszeri es mindenkori megoldasaban.

    Annyit azert megemlitek hogy 1 oranyi kuglizas es a topicban valo keresgelesem eredmenytelenul zarult.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz sfdrakex #7812 üzenetére

    [link]
    Aranylag naprakeszen tartom azt az adatlapot es arra hivatkozok ilyen kerdesek eseten.

    Win7 Ultimate, dobozos.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz kraftxld #7815 üzenetére

    :(

    Esetemben nem csak arra panaszkodik hogy elfogyott az AERO szamara a RAM, es bezarta, hanem arra is hogy a windows ugy erzekelte hogy a szamitogep belassult.

    Hiaba allitottam mar vagy 10x be, hogy ne jelenitse meg a figyelmeztetest, mintha a falnak beszelnek... vagyis klikkelnek :D mert egyszeruen "elfelejti" a rendszer hogy nem kerem azt a buborekot.

    Spyware es tarsai lehetosegen is mar atfutottam, de nem talaltam semmit. Ilyen teren rendszeresen ellenorzom a gepem, es KIS biztonsagi csomagom is van.

    Desktop window manager ujrainditasa, nem inditja ujra az aero-t.

    Kezdem szukiteni a kort, es ugy tunik egyelore, hogy a "phoenix viewer" okozza a galibat, a legutobbi verziofrissitessel aranylag oszhangban van az aero leallasa, az elkovetkezo napokban majd megprobalom a sejtesemet igazolni.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz kraftxld #7815 üzenetére

    :(

    Esetemben nem csak arra panaszkodik hogy elfogyott az AERO szamara a RAM, es bezarta, hanem arra is hogy a windows ugy erzekelte hogy a szamitogep belassult.

    Hiaba allitottam mar vagy 10x be, hogy ne jelenitse meg a figyelmeztetest, mintha a falnak beszelnek... vagyis klikkelnek :D mert egyszeruen "elfelejti" a rendszer hogy nem kerem azt a buborekot.

    Spyware es tarsai lehetosegen is mar atfutottam, de nem talaltam semmit. Ilyen teren rendszeresen ellenorzom a gepem, es KIS biztonsagi csomagom is van.

    Desktop window manager ujrainditasa, nem inditja ujra az aero-t.

    Kezdem szukiteni a kort, es ugy tunik egyelore, hogy a "phoenix viewer" okozza a galibat, a legutobbi verziofrissitessel aranylag oszhangban van az aero leallasa, az elkovetkezo napokban majd megprobalom a sejtesemet igazolni.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz No-kia #7886 üzenetére

    Talcara jobb klikk, tulajdonsagok...
    Gondolom ezt vegignyalaztad (nincs-e bekapcsolva pl. az automatikus talca elrejtes, az alapjan amit mondtal en errer tippelek).

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    Üdv.

    Bocs a write-only modert, de otletem sincsen hogyan tudnek a problemamra rakeresni. Mivel nem egy PC-men fordult mar elo es nem egyszer, igy feltetelezem hogy a jelenseg valamennyire altalanos es bizom benne hogy van valami gyogyir.

    Tehat a jelenseg a kovetkezo: bejelentkezes utan megjelenik a "welcome" screen, majd ezen a ponton a rendszer mintha szo szerint megallna.
    Kepes perceken keresztul gondolkodni latszolag a semmin, egy ido utan a "welcome" screen is eltunik, es csak egy fekete kepernyo marad az egerkurzorral, es perceken keresztul nem tortenik az eg egy adta vilagon semmi, CTRL+ALT+DEL -re se reagal a rendszer, tenyleg semmire.

    Sokszor ilyenkor mergemben raverek a reset gombra, hatha kovetkezo alkalommal rendesen elindul a gep, es ha 10 masodperc utan nem jut tul a "welcome" kepernyon, mar verem is a kovetkezo resetet, akar 4-5x is kepes vagyok eljatszani ezt, mert idoben sokkal jobban jovok ki igy, mintha siman ulnek es megvarnam a "fekete halal" 10-15 percig elhuzodo semmitteveset.

    A legrosszabb az egeszben, hogy friss telepiteskor sose jelentkezik, altalaban 1-2 honap utan kezdodik mindig, gepemtol fuggetlenul, es akkor se minden boot alkalmaval, de hosszu honapok multan mar joforman allandosul, es ilyenkor rakhatom vissza az 1-1.5 eves system image backupot.

    Egyetlen egy kozoset fedeztem fel eddig: azota van, miota SSD-re valtottam. A system image nem a HDD-s korszakbol tartalmazo rendszert allitja vissza hanem a friss SSD-re telepitettet.

    u.i.: a lenyeget kiemeltem, a maradekot offba raktam, nem akarok tul sok felesleges sort irni arrol hogy "nem telepitgetek ossze-vissza mindent" meg "rendszeresen frissitek drivert, windowst" meg "van nooormalis internetbiztonsagi csomagom feltelepitve" stb, feleslegesnek tartom mint ahogy titeket se akarlak nagyon untatni hosszu postok vegigolvasasaval.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz sfdrakex #22762 üzenetére

    Direkt nem akartam erre sorokat pazarolni, de ha kell leirom: teljesen legalis, dobozos vagy OEM win7 64bit-esek, rendszeresen frissitett, nincs agyonb...va minden szirszar programmal, joforman csak a driverek altal felrakott programok indulnak el.

    Eddig 3 gepemnel tapasztaltam ezt, teljesen eltero HW konfig mindegyik, ami kozos az az SSD, meg hogy 64bites win7, illetve kozos (ugyszinten legalisan licenszelt) internetbiztonsagi csomag van rajuk, minden mas HW-esen es SW-esen elter.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz brd #22836 üzenetére

    Intel 310 520 szerias SSD-k (ertelemszeruen minden gepben masik van), illetve az internetbiztonsagi csomag az a Kaspersky Pure, azelott pedig internet security (KIS) volt.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Új hozzászólás Aktív témák