Keresés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz < CyberBob > #8276 üzenetére

    No közben itt van a program is már.
    Állítólag a telepítésnél ha valamit rosszul csinálsz, akkor utána nem nagyon lehet visszaállítani az eredeti állapotot, és jól feltelepíteni.
    Ezért gondoltam, hogy elöször felrakom az MS VirtualPC-s XP-re, amin vissza lehet vonni a változtatásokat.
    No arra fel is ment simán.
    Utána felraktam a Wmware-t, hát ez egy iszonyú jó cucc ! :)
    Baromi sokat tud, bár egyenlőre még vagy felét nem tudom hogy mi, de majd beletanulok.
    Már csak azt nem tudom, hogy eddig miért használtam ezt a 0-val egyenlő MS VirtualPC-t. :U
    No fel is raktam a Win7-et alája, tényleg nagyon jó ez az automatic installal, felkismeri hogy a DVD egy Win7 telepítő, az elején bekéri a nevet, kódot, stb., és aztán semmi mást nem kell állítani, a végén egy kész rendszer fogad, additions-t is telepítve. :R
    Sőt, olyat is tud, hogy bármelyik Win7 kiadást tudod vele telepíteni.
    Pedig ez egy MSDN-es ISO, amiben csak Prof-ot lehet alapból telepíteni. Az angol MSDNAA-somat átalakítottam én magam az "ei.cfg" fájlt kitörölve az ISO-ból, és úgy kiírva.
    De a Wmware ezt magától, telepítés közben megcsinálja !
    Gondolom letiltja valahogy az ei.cfg-hez való hozzáférést.

    Aztán kipróbáltam Wmware-es Win7 alól is a programot, így is működik, úgyhogy megoldva a dolog. Még admin mód sem kellett az installerhez, se semmilyen kompatibilitás, simán működik.
    Előtte persze itt is csináltam egy Snapshoot-ot (Elöször még ki kellett találnom hogyan is működik ez a Wmware-ben, kiderült, hogy ez is nagyon jól ki van találva. Futás közbeni állapotokat is el lehet menteni, stb. És mindezt simán megértettem a html súgóból, az is nagyon jól érthető.)

    Viszont ezt a 3D támogatást még nem próbáltam ki, akkor most ez következik majd.
    De ha tényleg jól működik, be lehetne kapcsolva alapból, nem ?
    Hiányoltam is az Aero-t, bár a Win7 anélkül is elég szép, első pillantásra én nem is vettem észre, hogy hiányzik, csak pl. Win + Tab nem ment, meg a tálcán az előnézet stb.

    A VT eléggé meggyorsítja a virtuális gép futását, de nélküle is jól megy.
    Ezt meg tudom erősíteni, tényleg egész jól futott, alig lehetett észrevenni, hogy lassabb, mint a host. Az MS VirtualPC ebben is leszerepelt...
    Vagy csak az alatta futó XP ?
    KIipróbálom majd az XP-t is Wmware-ben, aztán kiderül; de óriási volt a különbség.

    , nem kell más eszközmeghajtó
    Akkor ezt jól sejtem, hogy ez valami olyasmit is csinál, hogy a Host oprendszerből kimásolja a drivereket, és azt telepíti fel automatikusan a Guest-re ?
    Mert megjelent a BT, kártyaolvasó ikonja, stb, amit asszem a normál Win7 fel sem ismert magától a telepítésnél. Ki még nem próbáltam őket, de gondolom, hogy működnek.

    Hálózati térképnél (ez is nagyon tetszik a Win7-ben ! ) észrevettem még egy problémát, azt is leírom mindjárt.

    MOD
    Hol lehet beállítani ezt a 3D támogatást, mert én nem találom ?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák