Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • markkovacs76

    kezdő

    válasz Celtis #463 üzenetére

    Helló.
    Változott a musor.tv, emiatt lett rossz a csatornanév.
    Javítottam.

  • markkovacs76

    kezdő

    válasz Celtis #466 üzenetére

    A musor.tv-n régebben alul úgy voltak a csatornák, hogy "xxx műsor". A konvertálóm ebből levágta a műsor szöveget. Ezt megváltoztatták, most már nincs hozzáfűzve a műsor szó, viszont a programom továbbra is levágott 6 karaktert. Ha az utolsó megmaradt karakter ékezetes, annak a kódja két bájt utf8-ban. Ebből meghagyta az első bájtot. Így már nem volt jó az utf8 kódolás. Nem csak tvheadend-del de semmilyen xml parser-rel nem lehetett megnyitni.

    Ilyen sajnos előfordul, hogy változik a forrás oldal és akkor borulhat a konvertálás. A megoldás, hogy mindig naprakészen kell tartani a kódot.

  • shtirley

    tag

    válasz Celtis #445 üzenetére

    Tapasztalatom szerint a 12 Mbit kevés lesz HD jelhez, pláne ha VPN-t is használsz, ami titkosítja a jelfolyamot. Szerintem 50 Mbittől felfelé érdemes próbálkozni. Mondjuk én Dreambox képét szoktam streamelni, de az ugyanaz pepitában. Az SD persze simán működhet. Próbáld ki, kíváncsi leszek az eredményre.

  • a8l

    aktív tag

    válasz Celtis #480 üzenetére

    Kíváncsi vagyok te milyen tv-ről nézed?
    Tényleg érdekel mert tv és tv között is van különbség bőven.
    Pl a vendégszobában régi lg scart-al összekötve a upc-s box-al, na hát ahhoz képest jó képe van.
    De a nappaliban a samu 65F8000-eshez képest meg nincs jó képe. Itt maga a tv széria is sokat számít. Egyik haveromnál 60-as 6000-es széria van, hát sokkal rosszabb képpel mint a 8000-es.
    Samuból csak azt szabad venni vagy felette. Ennek a 8000-es szériának elég jó képe van minden forrásnál, leszámítva 1-2 bosszantó képhibát, leginkább az él led háttérvilágítás nem egyenletes a 65-ös méretnél.

    Kliensről nézve másik kijelzőn sem olyan szép a kép mint a tv saját tunerjével.
    Már ha egyáltalán lehet egy tv adás esetén jó képminőségről beszélni, mert elég ritka.
    Pl rtl klub hd, animal planet hd stb egyes adásai elég szépen jelennek meg, sok hd csatornán meg fos anyag megy az meg nem sokkal jobb mint az sd adás.

    [ Szerkesztve ]

  • envagyok

    veterán

    válasz Celtis #484 üzenetére

    Láttam én már hdmi kábellel havazást.
    Persze az a nem működik kategória.
    Kép különbségeket skálázás/deinterlacing/"képjavító" áramkörök okozhatnak.

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #498 üzenetére

    Nem a telepítés a gond, hanem nem tudom ahhoz kell -e külön tunert, stb venni, de tegnap volt kis időm olvasgatni, nem érdekes a téma annyira.

    Hyperion: Köszi, írok neki!

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #501 üzenetére

    Köszönöm, nagy segítség voltál. Elolvastad a hsz-emet egyáltalán, vagy te is csak egy vagy azok közül akik mindent tudnak és oktatnak alapból :(((
    Ha jól emlékszem azt írtam nem értek a raspberry-hez mert eddig csak felületesen olvastam róla annyit amennyi kötelező, de soha nem mélyedtem bele hogy mit tud és miket lehet ekecselni hozzá. Ezért kérdeztem, mert ha valaki éppen azzal foglalkozik kb 3 mondatban le tudja írni a lényeget. Az igazi segítség és esetleg több órás olvasgatástól és keresgéléstől menti meg a kérdezőt. De már azt is írtam hogy utánanéztem és látom nekem nem éri meg azzal foglalkozni mint lejátszóval. És nem azt írtam hogy van rajta tuner. Lehet rosszul írtam hogy kell venni, talán úgy jobb lett volna hogy lehet-e, vagy inkább csak külső usb-s van, stb, de már tárgytalan. Ha komolyan érdekelni fog úgyis nekiállok mindent elolvasni róla hogy megcsinálhassam, mint minden mással is szoktam.
    De ez itt off, lezártam.

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #503 üzenetére

    Nem értelek. Leírtam hogy tudom hogy nem ide való, de itt volt a többi kérdésem és nem kell mindent előlről leírnom máshol. Ha átmegyek a raspberry pi topikba (amibe belekukkantottam mielőtt itt kérdezek) akkor a tapasztalataim szerint megint hosszas magyarázodásba kell kezdenem hogy miért és mit akarok, stb, itt pedig az előzményekből látszik így rövidebb lett volna minden. Nem a telepítés volt a kérdés, hiszen azt a választ kérdezés nélkül is tudnia kell annak aki ilyesmit kérdez ( ha már ilyenre szánja magát) hogy a libreelecet a libreelec oldalról kell letölteni és telepíteni. Nahát. Feltehetőleg csináltam már hasonló dolgokat ez elmúlt kb 30 évben amióta gépek előtt ülök, a kérdés a raspberry termékre vonatkozott amivel eddig nem foglalkoztam, mert ahogy megnéztem az oldalukon láttam hirtelen kb 5 féle alaplapot, de nem találtam a kiegészítőknél tunert. Aki ért hozzá biztos tudja hogy van-e, nem kellene keresgélni pár órát, amit éppen azért nem tettem meg mert nem volt időm és sürgős volt. Ha annyi választ kapok hogy raspberrryhez nincs "gyári" tuner csak külső usb-sből millió féle, vagy 2x annyiba kerül mint egy wetek pl. ( amikre pár óra után rájöttem) akkor nem kell keresgélnem henem megköszönöm a választ és kb pár perc alatt lezárul a dolog, ahogy végül is megtörtént. Választ nem a kérdésre kaptam igazából, de arra is válaszoltam hogy rendben, nem az volt a kérdés, utána pedig eléggé kioktató volt hogy ne vicceljek, hiszen milyen ember az aki nem tudja pontosan mi van egy raspberryhez? ( simán elképzelhető hogy lenne hozzá tuner, ahogy van kamera és egyéb modul is)
    Nem sértődöttség csak nem szeretem ha egy fórumon ahol valaki kérdez akkor mindjárt lúzernek vagy hülyének nézik ha egy adott témában nem profi. És itt most nem az informatikáról beszélek hanem csak egy gyártó egy termékéről amiről nem tudtam hogy létezik-e. Mostanában mindig mindent meg kell magyarázni egy egyszerű kérdésnél is úgy látszik. A lustaságomról annyit hogy nem kevés időt szoktam olyan feladatok megoldására áldozni amivel lehet segíteni. Én szimplán csak ezt vártam viszont.
    A segítő szándékot köszönöm, a kioktatást nem.
    Most már inkább nem is kérdezek Wetek Play-ra libreelec telepítéssel kapcsolatban hanem nekiállok mindent elolvasni ( nem lesz bonyolult úgy érzem), igaz kb 2 órám lesz mindenre mert reggelre már be kell üzemeljem a kütyüt.
    Szép napot.

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #505 üzenetére

    Köszi! A lényeg: nem megsérteni akartalak csak rosszul esett hogy úgy tűnik mintha kicsit h@lyének lennék nézve. Mindig elfelejtem hogy egy kérdést alapoktól és alap userre vonatkozóan válaszolnak sokszor. (Valószínűleg akkor csak nekem volt egyértelmű a kérdésem feltevése, vagy hogy mit akarok)
    Láttam hogy sokaknak segítesz ezért is volt fura. Engem csak a hardver felépítés érdekelt hogy miből érdemes összerakni ( Pi1-2-3 és kiegészítői stb), nem az LE-n volt a lényeg az OS lényegtelen volt, és nem jutott eszembe hogy le kellett volna írnom hogy a telepítés mikéntje nem fontos,az megy nagy eséllyel ha nem valami új dolgot találtak ki amíg nem voltam linux alapú gépek közelében és ha mégis akkor úgyis elolvasok mindent mielőtt bármit flashelni szoktam volna, de már maradok a weteknél inkább, ha sikerül ma elhoznom. Gyorsan felteszem rá a legújabb LE-t és megpróbálom beüzemelni a C tunert.
    Raspberryvel kapcsolatban márnincs semmi, az most nem lesz projektem időhiány miatt.
    Tehát: :R

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #515 üzenetére

    Köszi!
    Azt hiszem a mappelés nem volt meg először és azért nem ment. Most megvan minden csati, csak sorba kell rendeznem majd.
    Nem az a gond hogy megijedek-e mert előbb utóbb megcsinálom, csak abból indulok ki ha egy ilyet odaviszek a szülőkhöz aki 7x évesek és valami elállítódik akkor nem hiszem hogy egyszerűen meg fogják csinálni. :( Az stb-n nyomnak egy csatornakeresést és pár perc alatt megvannak. Sajnos ez oda nem lesz jó. Nekem kicsit a kényelmem miatt nem jó, mert szeretem ha gyorsan flottul vált minden, de itt kicsit még lassúcskának és "bonyolultnak" ( ezt értsd úgy hogy nem a feladat bonyolult, szakmabeli vagyok, hanem a linuxos gondolkodásmód bonyolult SZVSZ a felhasználói szempontok szerint, azaz ha valami egy gombnyomással is működhet akkor kár 5-ből megoldani, én máshogy tanultam és csinálom ha megoldhatok valamit - pl kár a tv adókhoz a lejátszó részt is használni, stop gomb stb)
    Ebből nem vitát akarok generálni és remélem nem félreérthető és nem okoskodni akarok, csak véleményt írok, mindössze azt akarom kihozni belőle hogy nem teljesen felhasználóbarát szerintem a dolog tv-zéshez. Sokat tud, profi, jól konfigolható de az átlag tv nézőnek ez nem kell általában. Persze lehet hogy ez szűk rétegnek készült és egy tény, a tuneres rész nem erőssége a boxoknak, hiszen pár típus van csak belőlük, bár ha jól emlékszem vissza a htpc építős időszakomra jó pár évvel ezelőtt akkor az xbmc igencsak tv adásra is kellett hogy használható legyen. ( mondjuk tény hogy ott mire jól beállítottam egy htpc-t hetek teltek el)
    Lehet kipróbálom a droidos verziót is, ott mennyire egyszerű a dvb tuner app kezelés szempontjából.
    Azért még finomhangolom a rendszert hogy minél többet ki tudjak hozni belőle.
    Közben folyamatosan scannelem a topikot minden beállításra, egyébre + más fórumokat is, azért valami lesz belőle.
    Néztem a csatornaszerkesztődet is hogy létezik, még nem próbáltam. Érdemes azzal rendezni? A TVheaded szerkesztője nem túl emberbarát :)

    Ja, szolgáltató hozzárendelés: próbáltam először őúgy is hogy a listában gyárilag felkínált digi-hu-t hozzárendeltem, úgy is ment, de próbáltam anélkül manuálisan is beállítani de úgyis jó volt. A digis beállítás mennyire jó? Érdemes azt használni?

    Az enigma-nak utánanézek mit tud.

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #517 üzenetére

    Köszi, ezt a nox-ot megnézem. A többit már beállítottam hogy ne miniben induljon, újraindításkor folytassa stb, majdnem végeztem a menük végigfutásával, így már valamivel jobb.
    Androidon azt értettem, hogy android alatt van egy app, azt hiszem DTV a neve. Állítólag gyors a csatorna váltás, könnyen megtalálni a csatornákat stb. Igaz azt K1 Plus S2 T2 boxon láttam, de belenéztem a Wetek oldaláról letöltött Androidos fájlba és ott is látom ezt az appot. Ot külön lehet indítani a kodit, és van külön ( szerintem jobb) mediaplayer is pl usb-ről való lejátszáshoz.
    Amint írtam a szülőnél a cél az lenne hogy a 3 eszközt ( STB, WD TV és Kodis- box egy HDMI-vel megoldjam mert a tv-n csak egy HDMI bemenet van)
    Most tesztelgetek és előbb utóbb lesz valami, legrosszabb esetben itt is bele kell majd piszkálni az androidos FW be és személyre szabni. Kár hogy mostanában alig van erre időm :(
    Ja, az enigmában nem elérhető a kodi videó-kiegészítők funkció gondolom. ( gondolok itt a pl moviesharkra hogy érthetőbb legyen)

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #525 üzenetére

    Köszi! A backup registryből visszamegy ( azaz full) vagy csak beállítások, és az újratelepített rendszeren visszaállítom?
    Ezt a nézetet megtaláltam. Ez inkább design csak, felhasználásra távval nem rossz a confluence sem végül is.
    Legnagyobb gondom a kodis playerrel van még. Tv-nél pl a 16:9 beállítás kell mert akkor jó, kodinál és a médialejátszásnál a normál kellene de nem lehet külön-külön testreszabni. A lejátszó nem cserélhető feltételezem. Os-be meg nem biztos hogy bele tudnék nyúlni. Androidnál kicsit egyszerűbb talán.

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #529 üzenetére

    Köszi! az a baj, hogy a digi nem jól adja a képarányt mindig, ot ha 16:9-en van akkor jó, de filmeknél és médialejátszásnál normál kell mert a 16:9 néha széthúzza. Nem tudom miért. Mivel ugyanaz a lejátszó van mindenhez így csak 1 beállítás van. Mindenképpen kipróbálom az enigmát, ha jól látom ott más lejátszót használnak, és a droidot is.

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #517 üzenetére

    Elkezdtem nézegetni hogy hogyan lehetne másik távirányítót hozzáadni a wetekhez. Olyasmit találtam hogy egy remote.conf fájl kell ehhez ( talán). Ezzel kapcsolatban nincs valami indító iránymutatásod? Ilyesmit nem csináltál? Nem tudom hogy induljak el. Olvastam pár dolgot de nem áll össze a kép. Itt is. Vagy itt. és még sok helyen, de nem jutok dűlőre hogy ha van egy adott távom, hogyan ismertessem fel és mit hogyan szerkesszek.

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #561 üzenetére

    Éppen ezt nem akarom most :) Van itthon kb 20-30 távom, sok tanítható is. Harmony régen volt, eladtam. Most főként a lehetőség megtanulása kezdett érdekelni, ez később is jól jöhetne :) Sajnos a weteken a keymap editor addonnal semmire sem megyek.

    Megcsináltam amit abban ahsz-eb írtál amire fentebb válaszoltam, de nem reagál az jobb-bal gombokra a készülék. Vagy ez csak Aeon nox skinnél menne?

    Ja, és ezt nem találom:
    "- A skin főmenü beállításánál a TV-hez a PlayPvrTV parancsot kell rendelni"

    Ezt hol kell megcsinálni?

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #574 üzenetére

    Köszi, de a conf file felépítése szerint, kell e mellé egy szám is, nem?

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #576 üzenetére

    De a keycode az nem egy olyan szám ami a kodihoz van és az alapján működik? pl az UP gomb a 103, vagy az enter a 28.

    Code Keycode Key Kodi
    ------ ------- -------------------- --------------
    0x1d 103 # DPAD_UP Up
    0x23 108 # DPAD_DOWN Down
    0x1f 105 # DPAD_LEFT Left
    0x21 106 # DPAD_RIGHT Right

    Én is ezeket számokat keresem, de nem találom.

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #578 üzenetére

    Köszi! :R Ezt megnézem. Gugliztam én csak nem jól valószínűleg :) Nem tudtam mit keressek.

    A keyboard.xml -t hol találom? Mert nem itt kellene lennie? :/storage/.kodi/userdata/
    Vagy nekem kell létrehozni ezt is valahogy? Ott egy gen.xml van jelenleg. Ha a keymap editort használom, az ír ebbe, illetve annak a módosításait látom.

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #580 üzenetére

    Köszi, nézem majd. Most pár napig nem lesz időm molyolni vele, de utána nekiállok.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #576 üzenetére

    Olyan nyugtalannak, idegesnek érzem sokszor a válaszaidat, ezt csak én értem félre, vagy valóban így van?
    Ja, am. nem arra a számra gondoltam, de ez már tisztázódott, mindegy is...

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #580 üzenetére

    Nem találtam meg ami ezzel kapcsolatos, mindegyik topikban több száz hsz-ed van és nem találom.
    Egyébként ha a remote.conf fájlt megcsinálom, akkor hol kell beállítani hogy a power gombra bekapcsoljon? valahol máshol vanez, már egyszer megtaláltam de most semmi eredmény.
    És nem tudom a többi funkció kódját mindig, hogy melyik számot kell hozzárendelni pl a rec vagy fav gombokhoz.

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #589 üzenetére

    De én magát a problémát akarom megoldani, egy táv ami megy vele nem kihívás. :) Nem hiszem hogy nem sikerül.
    Az userdata\keymaps hol található? A storage\.kodi- ban?
    De ezek amiket mondasz nem azok a kódok amiket keresek. Én azt keresem amit Mike88 is.
    Ilyet keresek csak minden funkcióhoz:

    0xa0 103 # DPAD_UP
    0xa1 108 # DPAD_DOWN
    0xa2 105 # DPAD_LEFT
    0xa3 106 # DPAD_RIGHT
    0xa6 28 # DPAD_CENTER
    0x9f 139 # MENU
    0xa5 1 # BACK

    Az alap funkciókhoz megvan, de hogy pl a távon a FAV vagy REC vgay PVR gombnak mi a számkódja sehol sem találom.
    Az UP az mindenhol 103. A Back-nek már több kódja is van és mind működik. ( mondjuk az egyik inkább exit amásik back azt hiszem. Már van egy listám, de még mindig hiányos.

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #589 üzenetére

    Egyébként ezt hiába rakom be, nem történik semmi. nem annak kellene lennie hogy full képnél a bal jobb nyílra kellene csatornát váltani, és a fel le nyílra a csatornákat listázni?

    Olyan gomb egyébként nincs ami a full képről mindig a csatornalistára visz? ( ahol jobb oldalt a kis képernyő van)
    A vissza gomb akkor visz oda, ha onnan léptünk be, van amikor a főmenübe rak.

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #596 üzenetére

    Köszi, akkor a 167 a record. Ez a letöltött fájl? :R
    Még a ki és bakapcsolás kellene, az nem megy valamiért. a Wake Up az valahol máshol van, az a gyári távval megy.

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #598 üzenetére

    Frissen regeltem és még nincs jóváhagyva gondolom. Addig nem engedi. Vagy hsz-ek kellenek a fórumban, vagy megvárni amíg egy admin engedi, vagy majd lesz megerősítő mail ami még nem jött meg. Ezek lehetnek az okok. Mindenesetre köszi. még azt kell megoldjam hogy a ki-be kapcsolás menjen más távval is. A kikapcsolás már egyszer sikerült, de a bekapcsolás csak a gyárival megy sajnos.
    Az a baj hogy nekem a gyári távja használhatatlan. :(

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #602 üzenetére

    Igen a bekapcsolás máshogy megy majd, pedig valahol olvastam erre trükköt de nemtalálom. Ahogy írtam azért nem kell tanítható táv ( amikből van itthon pár, bár régebbiek), mert nem egészen a használat érdekel, hanem az hogy megoldjam a problémát, hogy sikerüljön távot rendelni hozzá.
    Hogy érthető legyen: lehet hogy nem is fogom használni a készüléket, engem most maga probléma megoldása érdekel hogy meg tudjam csinálni :)
    Ebből is tanulok, plusz egy dolog amit megoldhatok amikor van kis időm éppen foglalkozni vele ( most ez érdekel egy kicsit, bár nem mélyedtem nagyon bele). Ha kész, lehet hogy nem kell tovább a kütyü, eladom, de akkor ez is megvolt és később is tudom majd használni a módszert ha szükséges. Vagy mittudomén :DDD

    Azt pl észrevettem hogy más univerzális távok, amik jó gombkiosztásúak és sok készüléket kezelnek ( tv, dvd, cd, stb ) azoknak nem mindegyik állásba nkompatibilis a jele (NEC) ez fura.

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #591 üzenetére

    Na megvan atáv ami jó lesz, egy Strong stb távja. kb rajta van ami kell. A kódokat már beolvastam és jó ötlet lesz az hogy a nem talált funkciókat betűkhöz rendelem a remote.conf-ban, azokat pedig funkciókhoz a remote.xml-ben. Most már csak az utóbbinak kell utánanéznem hogyan kell azt megírni, módosítani stb. ( amit mutattál nekem nem csinál semmit, de majd megnézem mi a hiba.)

  • zell01

    csendes tag

    válasz Celtis #615 üzenetére

    kössz a visszajelzést.... hát őszintén még nem teljesen látom át a folyamatot, de elképzelhető, hogy akkor nem kell a microSD és megoldható pendrive-ról? mert valójában én is örülnék ha az android le lenne takarítva a francba... :D

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #626 üzenetére

    Ezt olvastam de nem találtam semmi különöset. Azt viszont igen, hogy megpróbáltam felrakni sd-kártyáról, és brick lett a lejátszó. :((( Se kép se hang. Resetre sem jön be semmi, nem ad képet. Mit csináljak vele?
    Találtam egy unbrick leírást most kipróbálom.

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #636 üzenetére

    Köszi, ezt megnézem. Mi volt a felesleges? A sim? Én is úgy gondolom hogy bootloop-nál van valami kép, de gondoltam problémát nem okozhatok. Az rs232 jack és usb az lehet egy közvetlen kábel, vagy valami átalakító is kell? Mert van jack-em is itthon és usb-m is tudnék összedobni egyet ha csak simán a bekötés számít.

    Lanon hogyan érem el ilyenkor? Ha bedugom egyet villan, egy rövidet a lan csatinál és többet nem :(
    A hdmi-re gondoltam, mert nem hagytam végigfutni a beállításokat reset után, gondoltam talán olyan felbontást adott amit a tv vagy a monitor nem támogat ( STB-vel jártam így, sima rca AV kábellel kellett bekötni, talán itt is meg kellene próbálni, azt hiszem a hang jack aljzata egyben videó kimenet is)
    Bár nem hiszem hogy megoldás mert a ledeknek villogni kellene.
    Vagy arra gondoltál hogy az volt felesleges hogy sd installt csinálok amikor felesleges hiszen a rendszer csak egy olvasható kép és ugyanaz lenne ígyis úgyis?

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #641 üzenetére

    Köszi, igen azt írtam hogy az volt felesleges, a hsz-em végén írtam is csak nem tudtam a 2 lépésből melyikre írtad :) . Csak ott volt az sd kártya kéznél, még rajta az előző telepítő, felmásoltamaz újat és gondoltam 3 perc alatt kész vagyok. Nem így lett.
    Az usb-vel azt akartam hogy rá tudjam kötni a gépre mert nincs soros port. Illetve a hátulján nincs. Közben találtam az alaplapon Com1 csatit, túrtam egy kivezetést hozzá, tehát már van com portom is. A baj hogy a gépet használtan vettem és nincs meg a kábel hozzá. De közben holnapra lesz bégre kábel, sikerül a gyáriját talán megszerezni. Remélem az lesz az.
    Ha ez megvan akkor ezzel a módszerrel megpróbálom.
    Ha ez sem megy akkor még maradhat a hard recovery ha muszáj. Több ötletem nem lesz egyelőre.

    Én is találtam bekötést, éppen neki akartam állni mire kiderült hogy nem 3,5-ös jack hanem 2,5-ösés olyanom nincs itt amit felhasználhatnék.

    Nagyon remélem sikerül valamit kihoznom belőle mert bosszant a dolog. Nem értem mitől szállt el.
    A két rajzon mást mutatnak, amit linkeltél az sztereó bekötés, de nem tudom amit találtam azon vajon jó -e a gnd helye. Furcsa hogy ott van. Nekem logikusabb lenne adatnál is hogy a gnd legyen a nagy rész. Majd kimérem ha itt lesz, kíváncsi vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • mexel

    veterán

    válasz Celtis #644 üzenetére

    Akkor nem kell mérnem, a képet viszont elmentem, köszi! Remélem tudok valamire jutni holnap a kábellel. Kellett már használnod ilyenre?

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #655 üzenetére

    Értem, ezt nem tudtam, mivel nem használom.
    Szerintem is abszolút jól használható akár csatornarendezésre is a Tvheadend, de azért még mindig nem az a csatornarendező, ahol megfogom azt' a helyére húzom.
    A "kiadott", repoból telepíthető 4.2-nél stabilabbnak találod az általad említett beta verziót? Nem szoktam kikapcsolni a boxot, néha előfordul, hogy másnap első "tuner indításnál" szóval ha több órát (5-8) nem nézek TV-t rajta s indítanék egy csatornát, akkor hibát dob a TVH. Ekkor átkapcsolok egy másik csatornára s akkor elindul. Igazából annyira nem zavart még ez a dolog, hogy utánanézzek, mi okozza a hibát, az is lehet, hogy az oscam, még nem próbáltam kódolatlan csatornával indítani.

  • rsf

    senior tag

    válasz Celtis #655 üzenetére

    A Play2-re felrakhatók a sima Play beta TVH buildok?
    Köszi.

    “Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

  • envagyok

    veterán

    válasz Celtis #666 üzenetére

    Attól függ
    Ha aarch64-es libreelec van a play2-n, akkor 64 bites kell(ene)

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #685 üzenetére

    Ja igen, hát hogyne, erre nem is gondoltam, hogy a TVH törlése után esetleg nem másolta be ismét a scriptet.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #690 üzenetére

    Azt, hogy miután hozzárendelte, a szolgáltatás hozzárendelő ablak ill. fül szokott megjelenni. Itt 3 sor van. Hozzárendelt, elutasított, sikertelen, mellette számmal jelölve, hogy a hozzárendelt csatornák közül melyikből hány darab van. Gondolom én az elutasított sorban áll az 1-es. Nekem sem volt ez meg így, hozzárendeltem egy csatornát, hogy rájöjjek, hol látható ilyesmi.
    Ez akkor van, ha nincs kipipálva a "titkosított szolgáltatások összerendelése" ami sztem inkább hozzárendelése akar lenni, félrefordítás. No de hát ezt már említetted te is, hogy hozzárendelésnél ennek kipipálva kell lennie.

    zell01! Jutottál valamire EPG ügyben meg backup ügyben? 4.0 TVH-et használod még, vagy 4.2-t, maradtál a 8.0 beta-nál? Tök jó lenne egyébként, ha reagálnál a segítő próbálkozásra, azért csak akarnám tudni, hogy volt-e értelme a dolognak vagy sem.

  • zell01

    csendes tag

    válasz Celtis #694 üzenetére

    ez most mind egy friss újraindítás, és mapping próbálkozás logja:
    017-01-28 09:47:30.002 [ INFO] main: Log started
    2017-01-28 09:47:30.009 [ INFO] http: Starting HTTP server 0.0.0.0:9981
    2017-01-28 09:47:30.009 [ INFO] htsp: Starting HTSP server 0.0.0.0:9982
    2017-01-28 09:47:30.009 [ ERROR] satips: use --satip_bindaddr parameter to select the local IP for SAT>IP
    2017-01-28 09:47:30.009 [ ERROR] satips: using Google lookup (might block the task until timeout)
    2017-01-28 09:47:30.031 [ INFO] config: loaded
    2017-01-28 09:47:30.031 [ INFO] config: scanfile (re)initialization with path <none>
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,910', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,901', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,23.5E,12070000,H,27500000,31', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,23.5E,12070000,H,27500000,911', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S2,23.5E,12187000,H,27500000,921', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,921', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,900', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.923 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,23.5E,12070000,H,27500000,901', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.924 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S2,23.5E,12187000,H,27500000,950', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.924 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,911', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.924 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,920', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.924 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,19.2E,12515000,H,22000000,950', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:30.924 [ ERROR] bouquet: found duplicate source id: 'dvb-fastscan://DVB-S,23.5E,12070000,H,27500000,30', remove duplicate config
    2017-01-28 09:47:31.513 [ INFO] scanfile: DVB-S - loaded 1 regions with 112 networks
    2017-01-28 09:47:31.514 [ INFO] scanfile: DVB-T - loaded 43 regions with 1106 networks
    2017-01-28 09:47:31.514 [ INFO] scanfile: DVB-C - loaded 17 regions with 56 networks
    2017-01-28 09:47:31.514 [ INFO] scanfile: ATSC-T - loaded 2 regions with 9 networks
    2017-01-28 09:47:31.514 [ INFO] scanfile: ATSC-C - loaded 1 regions with 5 networks
    2017-01-28 09:47:31.514 [ INFO] scanfile: ISDB-T - loaded 2 regions with 1297 networks
    2017-01-28 09:47:32.420 [ INFO] linuxdvb: adapter added /dev/dvb/adapter0
    2017-01-28 09:47:32.623 [ INFO] dvr: Creating new configuration ''
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] capmt: CA client 1 active
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] descrambler: adding CAID 2600 as constant crypto-word (BISS)
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module eit created
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module uk_freesat created
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module uk_freeview created
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module viasat_baltic created
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module Bulsatcom_39E created
    2017-01-28 09:47:32.628 [ INFO] epggrab: module psip created
    2017-01-28 09:47:32.629 [ INFO] capmt: CA client 1: mode 5 connected to 127.0.0.1:9000 (single)
    2017-01-28 09:47:32.629 [ INFO] capmt: CA client 1: Connected to server 'OSCam v1.20-unstable_svn, build r (aarch64-libreelec-linux-gnueabi)' (protocol version 2)
    2017-01-28 09:47:32.643 [ INFO] epggrab: module opentv-ausat created
    2017-01-28 09:47:32.644 [ INFO] epggrab: module opentv-skyuk created
    2017-01-28 09:47:32.646 [ INFO] epggrab: module opentv-skynz created
    2017-01-28 09:47:32.647 [ INFO] epggrab: module opentv-skyit created
    2017-01-28 09:47:32.650 [ INFO] epggrab: module pyepg created
    2017-01-28 09:47:32.651 [ INFO] epggrab: module xmltv created
    2017-01-28 09:47:32.655 [ INFO] spawn: Executing "/storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file"
    2017-01-28 09:47:32.668 [ INFO] epggrab: module /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file created
    2017-01-28 09:47:32.670 [ INFO] spawn: Executing "/storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi"
    2017-01-28 09:47:32.680 [ INFO] epggrab: module /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi created
    2017-01-28 09:47:32.761 [ INFO] epgdb: gzip format detected, inflating (ratio 16.3% deflated size 2282417)
    2017-01-28 09:47:32.903 [ INFO] epgdb: parsing 14023451 bytes
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: loaded v2
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: config 1
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: brands 0
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: seasons 468
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: episodes 15936
    2017-01-28 09:47:33.668 [ INFO] epgdb: broadcasts 15935
    2017-01-28 09:47:33.690 [ NOTICE] START: HTS Tvheadend version 4.1.2401 ~ LibreELEC Tvh-addon v8.1.108 started, running as PID:2777 UID:0 GID:39, CWD:/ CNF:/storage/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42
    2017-01-28 09:47:33.698 [ INFO] htsp: Got connection from 127.0.0.1
    2017-01-28 09:47:33.698 [ INFO] htsp: 127.0.0.1: Welcomed client software: Kodi Media Center (HTSPv25)
    2017-01-28 09:47:33.705 [ INFO] htsp: 127.0.0.1 [ Kodi Media Center ]: Identified as user ''
    2017-01-28 09:47:33.735 [ INFO] mpegts: 10716H in DVB-S Network - tuning on Availink AVL6211+AV2011 DVB-S/S2 : DVB-S #0
    2017-01-28 09:47:34.185 [ INFO] subscription: 0001: "epggrab" subscribing to mux "10716H", weight: 4, adapter: "Availink AVL6211+AV2011 DVB-S/S2 : DVB-S #0", network: "DVB-S Network", service: "Raw PID Subscription"
    2017-01-28 09:47:35.075 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2715 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.076 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2716 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.077 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2718 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.078 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2719 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.079 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2724 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.080 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2791 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.081 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2770 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.082 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2797 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.083 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2776 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.084 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2764 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.085 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2796 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.086 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2793 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.087 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2757 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.088 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2787 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.089 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2795 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.089 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2760 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.090 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2768 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.091 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2756 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.092 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2789 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.093 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2779 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.094 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2759 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.095 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2778 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.096 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2769 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.097 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2792 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.098 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2741 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.099 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2750 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.100 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2761 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.101 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2771 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.102 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2794 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.103 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2749 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.104 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2777 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.105 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2767 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.106 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2758 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.108 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2762 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.109 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2763 -- 404
    2017-01-28 09:47:35.111 [ ERROR] http: 127.0.0.1: HTTP/1.1 HEAD /imagecache/2739 -- 404
    2017-01-28 09:49:32.000 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: grab /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi
    2017-01-28 09:49:32.004 [ INFO] spawn: Executing "/storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi"
    2017-01-28 09:49:32.625 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: grab took 1 seconds
    2017-01-28 09:49:32.960 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: parse took 0 seconds
    2017-01-28 09:49:32.960 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: channels tot= 150 new= 0 mod= 0
    2017-01-28 09:49:32.960 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: brands tot= 0 new= 0 mod= 0
    2017-01-28 09:49:32.961 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: seasons tot= 0 new= 0 mod= 0
    2017-01-28 09:49:32.961 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: episodes tot= 5346 new= 0 mod= 0
    2017-01-28 09:49:32.961 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_gravi: broadcasts tot= 5346 new= 301 mod= 301
    2017-01-28 09:49:32.961 [ INFO] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file: grab /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file
    2017-01-28 09:49:32.965 [ INFO] spawn: Executing "/storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file"
    2017-01-28 09:49:33.256 [ ERROR] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file: htsmsg_xml_deserialize error Unknown label referense: "& Hunting Channel (HD)</option>
    2017-01-28 09:49:33.256 [WARNING] xmltv: /storage/.kodi/addons/service.tvheadend42/bin/tv_grab_file: grab returned no data

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #692 üzenetére

    :D Háááát, újmagyarul van az egyszer biztos. Szerintem totál vakfordítás, azért ilyen, de mivel én nem használok régóta TVH-et, így megtudtam szokni.

    zell01! Az első képen a csatorna neve előtt az a --- annak nem kéne ott lenni. Az a baj, hogy nem tudom néven nevezni a gyereket. Talán majd Celtis megtudja mondani miért van ez. A szolgáltatásokban szereplő csatornák között nálam is sok esetben van olyan, csatorna, ami mellett az Automatic check oszlopban az áll, hogy Missing in PAT/SDT. A legtöbb esetben ezeknél service név sincs, de van olyan, ahol van service név is, no ezeket én sem tudom hozzáadni a listához, de ezekből a csatornákból is megtalálható a service listában olyan, ami hozzáadható(!), emellett az áll, hogy auto check enabled. Szóval ugyanarról a tp-ről, ugyanazzal a service névvel, több csatorna is szerepel a Service fülön látható listában, csak valamelyiknél az áll, hogy missing in PAT/SDT, valamelyiknél meg az, hogy auto check enabled.
    Nem lehet, hogy ilyet próbálsz hozzáadni?
    Rendezd service név szerint a listát, majd úgy keresd meg a Film cafe-t, gyanítom, hogy 2-nél több verzió lesz. Az első oszlopban ott a lejátszás "gomb", játszd le, s abból kiderül, hogy melyik a magyar. (persze a boxon ne legyen "megnyitva" csatorna)

    Egyszer kerestem, hogy mégis mi az oka ennek, mert biztos, hogy valami helytelen beállítás, de hamar feladtam, mert igazából engem nem zavar, úgy is látom ez alapján mi adható hozzá, és belenézek a műsorba, ha nem vagyok biztos benne.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #702 üzenetére

    m1-en mindig hibás volt nálam, akárhogy állítottam és érdekes módon olyan is előfordult, hogy helyes volt 1 napig, esetleg csak 1-2 műsorblokknál. Mondjuk egyáltalán nem érdekel a dolog, amíg a gr*vi-s forrás jól működik, nekem elég a 2 napos EPG. Sőőőt aztán sem tud érdekelni, mivel a 4.2-ben már van EPG újrafelhasználás, SD verzióról "átlehet hozni" az EPG-t. Nem küzdök a d*gis EPG-vel.

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #707 üzenetére

    Ja, de hát érthető, hogy nincs hozzá, most már a lokalizált a hivatalos Magyarországon, ez a Nat Geo, ami korábban volt nálunk, az már hivatalosan nem elérhető Magyarországon. Több ilyen csatorna is van: AXN Románia, AMC CE, HBO CE sőőőt, sztem az HBO-ból is van román változat, amin van magyar hangsáv és műsorban részben eltérő.
    Ezek csak azért vannak, mert hangsávban ezek közösek a románokkal, szlovákokkal, szóval a román digi és a freesat előfizetőknek, ill. azok közül is a magyar előfizetőknek.

    Sokan panaszkodtak erre a UPCD-nél, de hát erre csak azok tudnak panaszkodni, akik kártyás előfizetők (mert azoknál elérhetőek a Freesat csatornák is) és érthető, hogy erre mindig az a válasz, hogy nem tapasztalnak hibát. A UPCD nyilván a vételhez a saját boxát használja, amin meg már nem elérhető a Nat Geo-nak ez a változata. Így érthető, hogy miért nem értik, mi a probléma.
    Nem hinném, hogy valaha is lesz hozzá magyar EPG, hisz nincs a fent említett többi CE és EE verziós csatornákhoz sem.
    Régebben a port.hu-n még elérhető volt több verzióhoz is magyar EPG, mikor a digi kezdett elterjedni és több csatornánál nem a lokalizált verziót adták. Most már sajna nincs ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #695 üzenetére

    Mire gondoltál, arra, hogy egy csatornához két tp. van hozzárendelve? Megpróbáltam most 1 csatornánál két különböző szolgáltatót beállítani, de hogy mi a bánat alapján dönti el, hogy melyik "induljon" amikor rákapcsolsz, azt nem tudom. Valamikor az egyik, valamikor a másik tp-ről "indul" a csatorna. Szóval így, hogy prioritást nem lehet beállítani, legalábbis nem találtam ilyesmit, nem tudom hogyan lehet ezt hasznosítani.
    Ha lenne prioritás, akkor látnám értelmét, a jobb forrást beállítani elsődlegesnek azt' ha vmiért nem elérhető, akkor a 2. forrás indul.
    Kapcsolás nem lett lassabb.

  • #80025600

    törölt tag

    válasz Celtis #723 üzenetére

    Azt hol tudom megnezni?
    Amúgy sikerult ratennem a Lollipop androidot és jól is megy az alkalmazasom.bár ez cm12 és vannak hibai.most majd keresni fogok azért gyárit vagy jobbat.sajnos a beállítások nem működnek.minden más ok.
    Az éjjel már volt rajta jarvis,android 4.4 illetve most 5.0.2.
    Stabil androidot tud valaki.?
    Nekem wetek openelec van...
    Koszi meg1x

Új hozzászólás Aktív témák