Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    válasz mexel #533 üzenetére

    [HDMU]
    [Openspa]
    [Openpli]
    [Openatv]

    2 hétig használtam, kíváncsiságból, mivel az e2-s boxok kimaradtak az életemből, ezért kíváncsi voltam mit is takar.
    Viszonylag felhasználóbarát az e2, valóban úgy van az kitalálva, hogy megkönnyítse a box használatát TV nézés szempontjából továbbá beállítás szempontjából (no de azért van logikátlanság bőven), de erre egy e2-s boxot kell venni (amiben már elég széles a kínálat), én úgy gondolom (aztán lehet ezzel nem egyetérteni) Wetek-et erre befogni hiba! Ettől függetlenül számomra könnyen kezelhető rendszer volt, szóval nem tudom mi az, ami számodra ennél is könnyebben kezelhető, ill. nem számodra, mert gondolom én úgy nézed a dolgot, hogy mi az, ami szüleid számára könnyen kezelhető.

    Ha VDR-el megoldottad azt, hogy a boxon lehessen csatornát keresni (akkor az most már viszonylag egyszerű), akkor nincs más dolgod mint a kész, belakott rendszerről készítesz egy mentést. Ennél egyszerűbben hiba esetén visszaállítani a boxot hiba előtti állapotra, nem lehet e2-s boxok esetében sem. A backup mindent ment, csatornalistát, a pvr beállításokat, ha készült médiatár adatbázis azt is, szóval mindent.

    Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy "távgyógyítás" szempontjából jobb választás a TVheadend.

    Kipróbálhatod az androidot is, ott meg tudtommal nincs kadenciahelyes lejátszás. Ezt az utat már végigjártam, volt kimondottan androidos műholdvevőm, ez volt a legfőbb problémám vele, a kadenciahelyes lejátszás hiánya, egy médialejátszó után borzalmas, ugyan én sokáig használtam androidos boxokat ilyen feladatra, még ha alkalmatlanok is rá, de én megszoktam, engem nem zavart, viszont téged feltételezem fog WD után! Az viszont tény, hogy direkt jó érzéssel töltött el egy film lejátszása Wetek-el (Amiko A3 után).
    Wetek-et direkt OE miatt vettem, ez volt a célom, hogy Kodi-t használjak TV nézésre. A lassú csatornaváltással meglehet barátkozni, viszont kezd olyan érzésem lenni, hogy azt várod el tőle, hogy olyan egyszerű legyen, kezelhetőség szempontjából, mint egy hagyományos box, azt viszont hiába várod el.

    :D
    Az e2-től hiába vársz el bármi változást is, ez ilyen, más-más kezelőfelület kinézetre, de logikára mind ugyanaz, egy viszonylag régi (ha a technológiai, szoftveres fejlődés időszámítását nézzük) baromira régi dologról beszélünk. Olyan amilyen, több nincs benne, a maximum van belőle kihozva. Látványra talán az OpenATV a leglátványosabb, legszebb felület (persze ez szubjektív).
    Van direkt e2 távirányító! Legcsóróbb kínai.
    Érdekes egyébként, mert én meg képminőségben rosszabbnak találtam az e2-t.

Új hozzászólás Aktív témák