Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jakkrisz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Főleg tapasztaltakhoz és hozzáértőkhöz tenném fel kérdésemet, kérem véleményüket.

    Programozásban kezdő (szakközépiskolában bár foglalkoztam 1-2 évet programozással), weblapkészítésben alapfelhasználó vagyok. "A mennyi idő alatt lehet egy webshopot készíteni?" kérdés helyett én máshogy közelíteném meg a dolgot, ennek megfelelően, aki csak fikázni tud és így fogja fel, az máshol tegye meg, aki támogató jellegű kritikát, véleményt, tanácsot ad, azt szívesen veszem.

    A végső célom először egy saját magam írt webshop elkészítése, ami szeretném, hogy minőségileg megállná a helyét az interneten általában található egyszerű webshopok között, majd akár másodállásban bedolgozni más alá, de ez még távolabbi dolog. Komolyan veszem a dolgot, kitartó jellemű vagyok, igényes a munkában és először elméletben kidolgoztam magamban a megvalósításra egy folyamatot, célt, amit szeretném, hogy a hozzáértők megerősítenének, vagy tanácsot adnának, inkább hogyan csináljam.

    Először az alapoktól kiindulva szeretném megtanulni a HTML és CSS-t, amire 5-6 hónapot szánnék napi 2-3 óra időráfordításra. Ha lehetőségem lesz, többet is, de van főállásom és élni is szeretnék. Ez alatt úgy gondolom a HTML és CSS alatt már betekintést nyernék a PHP-ba, amire utána 8-10 hónapot szánnák, majd ezt követően ugyanennyi idő menne a mySql-re. Egész életemben közel voltam az informatikához, ilyen szakközépiskolát, technikumot végeztem, így úgy érzem adottságaim megvannak hozzá.

    Ennek megfelelően véleményetek szerint reálisak az elképzeléseim? Esetleg eltúlzottak? Mindenképpen szeretném tisztességesen elsajátítani a tudást és nem az a lényeg, hogy gyorsan legyen meg.

    A PHP-ba és a mySql-be nem feltétlenül szeretnék fejest ugrani, így szívesen veszem az olyan véleményeket is, hogy hogyan közelítsem meg ezt a dolgot. Esetleg előtte egy egyszerűbb programozási nyelvet, ismeretet sajátítsak el és csak utána álljak neki ezeknek? Nem szeretem az energiáimat feleslegesen elpocsékolni, így a cél, hogy hosszabb távon, végső soron a legjobbat hozzam ki.

    Amennyiben szerintetek nem a legjobb az általam felvázoltak, megköszönném, ha leírnátok ti hogy látjátok, hogyan vigyem végig.

    Köszi a segítséget.
    Krisztián

  • jakkrisz

    csendes tag

    válasz martonx #15471 üzenetére

    Mivel nagy tapasztalatotok van, így butaság lenne figyelmen kívül hagyni, amit mondtok és változtatok rajta, úgy próbálom csinálni, ahogy mondtátok.

    Egyéb tanács, javaslat?

    Még egy kérdés, ami felmerült bennem az elindulásnál.

    MacOs teljesen alkalmas a webfejlesztésre, vagy van esetleg valami korlátja?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák