Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DNReNTi

    őstag

    válasz jakkrisz #15469 üzenetére

    Szia,

    Szerintem nem lehet ezt ennyire behatarolni, de ha mindenkeppen be kell, akkor kabe realisan latod a dolgot, bar szerintem a PHP es SQL egy ido utan elkerulhetetlenul osszefonodik, szoval ott tulzasnak erzem hogy kozel 1-1 ev kellene rajuk kulon-kulon. :) Ugy gondolom, hogy akit erdekel ez a dolog, es van hozza kitartasa, ettol rovidebb ido alatt is el tudja sajatitani a magabiztos alapokat. Es itt most fontos kiemelni: alapokat. Ennyi ido alatt el lehet jutni olyan szintre, hogy valaki megirjon egy mukodo webshopot. Ami mukodik. De nem jo. Te azt irtad, olyat szeretnel elkesziteni ami minosegileg eleri a mostani trendeket, ez mar ott megbukik, hogy masfel ev mulva, amikorra te eljutnal oda, hogy elkezd, es mondjuk egy fel ev alatt megirod, egy csomo uj dolog kerul a kepbe, es mire kesz leszel, elavult az egesz. :) Nem akarom elvenni a kedved, felreertes ne essek.

    En inkabb az alabbi tanulasi modszert javasolnam:
    Nekiugrassz most megirni egy webshopot. Egy egyszerut. Kinlodsz majd vele egy csomot, es az eredmeny boritekolhato, hogy egy nagy kalap szar lesz, minden tekintetben. Nem azert mert bena vagy, hanem mert meg egy csomo dolgot nem tudsz. Viszont, mire ezt a nagy kalap szart megirod, rengeteg mindent megtanulsz, es mire vegzel, te magad is latod majd, hogy mennyi mindent jobban csinalhattal volna. Folyomanya: Kezded elorol az egeszet. Masodik nekifutasra mar eselyes, hogy valami olyasmi szuletik, ami mukodik, es akar publikalni is lehetne, de mire vegzel, akkorra inkabb nem egeted magad vele. Cserebe megint megtanultal egy csomo uj dolgot, es vegul talan a harmadik nekifutasra, teljesen az elejetol kezdve sikerul majd megirni egy webshopot ami mind kinezeteben, mind mukodeseben, es remelhetoleg technikailag is hozza azt amit kell. Idoben ez is korulbelul ugyan annyi mint molyolni a tutorialokat, de szerintem sokkal szinesebb es velhetoen eredmenyesebb is.

    Mondanivalom lenyege: Szerintem ez nem olyasmi amit meg lehet tanulni ilyen keretek kozze szoritva, hogy X honap napi Y ora. Ebben a szakmaban a tapasztalat az ami tanit. ;)
    Kitartast!

    but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

  • martonx

    veterán

    válasz jakkrisz #15469 üzenetére

    Szerintem ez így elmélet szintjén megállja a helyét, a gyakorlatban az előttem szóló leírta, hogy hogy kellene nekiállni.
    Semmi értelme nincs így elkülönítgetni a dolgokat, eleve a HTML, CSS, Js, PHP, MySQL összefonódnak. Ez nem így megy, hogy először megírom HTML-ben, aztán majd teszek alá PHP-t, és amikor az is kész, akkor majd elkezdek SQL-ezni is :D A legvégén pedig újraírom az egészet a JavaScript aktív használatával :D

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák