Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snowdog

    veterán

    válasz agrippa7 #2452 üzenetére

    Egy ezzel kapcsolatos korábbi tapasztalat:

    "Sikerül ma belefutnom egy hibába, gondoltam megosztom a tanulságot:
    Szokásos módon rádugtam a navit a pc-m előlapi usb portjára, de egy darabig nem jelent meg semmi. Gondoltam "resetelem" a kapcsolatot, kihúzom, majd újra rádugom.
    Ekkor elkezdett ilyen csiki-csukizásba a winXP meg a WinCE: pillanatra felvillantak a meghajtók (2 db), aztán vissza eltűntek. Elkezdtem hibát keresni, többszöri lehúzás-feldugás után ugyanez. (Windows újraindítás, stb.) Ekkor elkezdte tölteni az akksit és egyből kiderült a hiba: halványodott, majd erősödött a piros fény, mintha nem lenne rendes érintkezés! Aztán leesett, hogy csak most vettem elő a hozzá adott kábelt, eddig egy másik mini USB-vel használtam, azzal nem csinált ilyet. Egyszóval előlapi USB + hozzáadott hulladék kínai kábellel nem megy rendesen! Kicseréltem az eddig használt kábelre, ami ráadásul hosszabb, meg van rajta ilyen "bumszli" (talán zavarszűrő??), ezzel tökéletesen működik. (Egyébként egy Olympus fényképezőhöz adták.)
    Ha Windows Event Log-ban ilyen hibát találtok:
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Resolve Partial Assembly failed for Microsoft.VC80.MFCLOC. Reference error message: The referenced assembly is not installed on your system.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    akkor lehet gyanakodni, hogy a kábellel van a baj."

Új hozzászólás Aktív témák