Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Arra van lehetőség, hogy az otthoni kábelmodemben (EPC3208/EPC3925) lévő VoIP-ra rácsatlakozzak és használni tudjam egy gépi kliens programmal? Persze Ethernet hálózaton keresztül.
    Lehet hogy kicsit hülye ötletnek tűnik, de sajnos a telefon-t nem lehet mindenhol elvezetni meg elhelyezni és ha már van ilyen szolgáltatás itthon, akkor úgy vagyok vele, hogy minek használjak másikat.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz club1 #16081 üzenetére

    Sajnos nem nagyon vagyok ott a témában, direkt ezért is kérdeztem rá. Gondolom akkor nincs olyan program, ami direktbe kapcsolódik a kábelmodemre és tudja használni a szolgáltatást felhasználónév és jelszó nélkül.
    Mindegy, ötletnek jó volt, köszönöm szépen az információt! :)

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz club1 #16083 üzenetére

    Igaz, mondjuk én ilyenben nem is gondolkodtam (más modemére csatlakozni/hálózatát használni stb), főleg hogy csak a kábelszolgáltató hálózatán lévő eszközöket hívnám, ami ingyenes, legalább is itt, ezért is nem akartam külön ilyen szolgáltatásra előfizetni, hisz gondoltam, hogy használhatom azt ami van, ráadásul ingyen és számítógépen keresztül még jobb is lenne.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Stanlee #16085 üzenetére

    Az első módszerhez csak horror árakon láttam eszközöket, szóval azt inkább kihagynám :D
    Igazából először csak arra gondoltam, hogy ugyan azt a vonalat használnám, amin a többi telefon van, főleg ugye hogy csak az egyik port van beregisztrálva a kábelmodemen, de most hogy felhoztad ezt a "saját" telefonos dolgot nem is rossz ötlet, nem is gondoltam volna rá.
    Szóval ha beszólok a szolgáltatóhoz, akkor elvileg azt a portot is beregisztrálják és kapok egy külön telefonszámot egy másik telefonhoz? Lehetséges, hogy egy csomagon/előfizetésen belül két telefonszám legyen regisztrálva? Mondjuk gondolom lehetségesnek lehetséges, de gondolom ez is szolgáltató függő.
    Vagy ha nem a másik telefonvonal regisztrálására gondoltál, akkor kérlek szólj, mert annyira nem értek a témához.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Stanlee #16087 üzenetére

    Szia!

    Ugye itt csak egy telefonszám jár egy előfizetéshez és ha jól tudom, akkor nincs is olyan választás, hogy két telefonszám járna egy előfizetéshez, ráadásul két előfizetés/modem nem lehet egy háztartáson belül, viszont a kábelmodem ami van, azon két analóg port van és csak az egyik van beregisztrálva, a másikra ha rádugom a telefont, valami olyat mond, hogy "a másikat használjam, mert ez nincs beregisztrálva", persze nem szó szerint ezt, már nem emlékszem rá, de a lényeg, hogy akkor tudnia kellene nem? Persze gondolom nagyon szolgáltató függő, viszont nem akarok külön VoIP szolgáltatásra előfizetni másik cégnél, vagy szolgáltatónál, főleg hogy egyiknél se tudnék ingyen telefonálni ennek a szolgáltatónak a hálózatára.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tibor23 #27588 üzenetére

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, vagy sem, de lenne egy érdekes kérdésem a témával kapcsolatban.
    Valaki nem tudja megmondani nekem, hogy hogy tudom megoldani azt, hogy egy IP telefon előfizetésen több IP telefont is használjak úgy, hogy közben az IP telefonok egymást is hívni tudják belső hálózaton? Szükség van valamilyen központra, amin be van állítva az előfizetés és arra van valahogy ráirányítva az összes többi IP telefon, vagy hogy van ez? Még csak most ismerkedem jobban az IP telefon dologgal, az oké, hogy egy telefonnal szépen megy egy előfizetés mindenféle probléma nélkül, na de ha több telefont szeretnék használni egy előfizetésen a fent leírtak szerint, akkor azt hogy tudom megvalósítani? Persze a fontos az, hogy a lehető legolcsóbban, mivel nem céges, hanem otthoni környezetben van rá szükség.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz KTU #27590 üzenetére

    Hát ahogy látom, eléggé kihalt az a topik.

    Ami azt illeti, házon belülre minek külön telefonszám mindegyik IP telefonnak? IP alapon valami beállított gyors hívóval nem tudják hívni egymást? Tehát valami olyasmi megoldást akarok, hogy mindegyik hálózaton lévő IP telefon tudjon kifele telefonálni, de csak egy telefon előfizetésen/telefonszámon keresztül, illetve hívni úgy lehessen, hogy az egyik telefonra lenne célzottan irányítva és max. onnan kapcsolom át egy másikra. Úgy akarom, mint ha sima analóg telefonjaim lennének, csak ugye azok nem tudják megcsörgetni és hívni egymást, de kifele ugyan úgy egy előfizetésen kommunikálnak, meg ugye ha csörög, akkor mindegyik csörög, ami a vonalon van. Nézegettem ilyen IP telefon "központokat" ami megfizethető áron van, de azok legtöbbje analóg vonalra viszi át a jelet, tehát IP telefonokat nem tudok hozzá csatlakoztatni (és fingom sincs, hogy a rajta lévő telefonok tudnak-e kommunikálni egymással) és mivel a témában nem vagyok annyira jártas, így fingom sincs, hogy hogyan lehetne megoldani, de még azt se tudom, hogy hogy kezdjek hozzá, pedig jó lenne ha több telefont tudnék egy előfizetésre csatlakoztatni úgy, hogy a telefonok tudják egymást is hívni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz asdf_ #27592 üzenetére

    Az elejét nem nagyon értem, legalább is a cordless-es részét, egyébként ha jól látom, akkor ennek a Gigaset telefonnak van egy központja és úgy tudnék rá több ugyan olyat rárakni nem? Viszont hiába néztem a leírást, vagy kerestem képeket, azt nem látom, hogy a telefonok UTP-n keresztül csatlakoztathatóak-e, vagy a központtal is vezeték nélkül kommunikálnak, de lehet csak én voltam balf@sz és nem láttam, viszont ha utóbbi az gond, mert vagy 100+méter és pár fal lenne az egyik telefon és a központ között, UTP pedig szinte mindenhol van, így az lenne a jó megoldás, a másik kérdés pedig, hogy ha több készüléket akarok egy központhoz, akkor azt hogy intézem, mármint vásárlásban? Mert ha 3 telefont veszek, akkor gondolom 3 bázisállomást is kapok hozzá, viszont nekem nem kell 3 központ.
    Egyébként kezdetben vagy 3-4 telefonra lenne szükségem max., viszont kétlem hogy egyszerre lennének használva, így attól nem félek, hogy ebből adódó probléma legyen. Egyébként erről a dellmontról is írna nekem valaki? Mert rákeresek és bejön a dellmont.com, amin gyakorlatilag semmi sincs, de lehet rossz helyen keresek, viszont szükségem lenne egy olyan szolgáltatóra is, ami normális tarifával dolgozik, bár az elsődleges a telefonrendszer megtervezése.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz asdf_ #27594 üzenetére

    Most már értem, viszont akkor problémás lesz, nekem olyan IP telefonok kellenének, amiket UTP-n keresztül tudok csatlakoztatni a hálózathoz és azon keresztül a bázisállomáshoz és akkor problémamentesen működne a dolog. Azt tudom, hogy ennek a bázisállomása UTP-n csatlakozik a netre, viszont LAN-ra menő vezetékes része van? Illetve a telefonok csatlakoztathatók vezetékkel? Vagy ha nem akkor tudsz olyat ajánlani? Bocs hogy ennyit kérdezek, de nem ismerem annyira ezeket a telefonokat, a leírásukból meg nehéz kimenni.

Új hozzászólás Aktív témák