Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mozso

    senior tag

    válasz DigitXT #60522 üzenetére

    Tehát akkor ismét az eredeti állítás:
    "A lényeget leírták: a 120-220 l/h tényleg optimális, kb. ide esik a PC-s szivattyúk 50%-os áramlási sebessége. De sacc/kb az sem lenne baj ha 300-400 l/h felett lenne, csak felesleges küzdeni érte, mert még egy elméleti rendszerben is csak tized fokokat nyerünk vele."

    [kép]

    Én azt látom - de lehet szemüveg kell akkor -, hogy 8 db normális blokk ugyanabban a teszt rendszerben:
    - 120lph-nál átlagban 43.0 celsiust tud
    - 170lph-nál átlagban 42.2 celsiust tud
    - 220lph-nál átlagban 41.0 celsiust tud
    - 300lph-nál átlagban 39.8 celsiust tud
    - 350lph-nál átlagban 39.2 celsiust tud
    - 400lph-nál átlagban 38.8 celsiust tud

    Más tesztek is hasonlóak, néztem is őket, ez alapján:
    - sem a 120-220 lph tartományban nem tized fokok a különbségek
    - sem a 300-400 lph tartományban nem tized fokok a különbségek
    - főleg nem tized fok a különbség a 120-220 és a 300-400 tartományok között

    Köszönöm az ábrát, de szerintem mielőtt azt a hozzászólást megírtad volna, nem ártott volna rendesen elemezned, mert magadnak mondasz ellent, meg a saját magad mérési eredményének egy korábbi hozzászólásodban.

    Azt meg nem tudom milyen zseniális képességed, hogy távolról megmondod nekem mennyivel van a mostani rendszerem az
    "Igen, messze azon áramlási tartomány ALATT, mint amiről az állítás szólt, tehát az eredményed nem cáfolat... Ennyike"

    Kérlek mond meg nekem akkor, hogy mennyi a mostani rendszerem lph-ja (mindent leírtam róla, ennyi infó elég kell neked legyen), mert akkor el tudom dönteni kell-e vennem második pumpát vagy sem.

    Mert azt mondod, hogy az enyém messze 120-200lph alatt van. De mi alapján?

    Ui: az összes 3900X vízhűtéses emberke idehaza és odakinti fórumokon általában magasabb proci hőfokokkal megy azonos tesztek alatt, azonos vagy összemérhető komponensekkel, mint én. De nyilván mind hülyék vagyunk.

    Ui: senki sem mondta, főleg nem én, hogy lineáris az áramlási sebesség és a pumpa fordulatszám kapcsolata

    Ui: "tegyél be még egy szivattyút, azt is küldd meg 4400rpm
    magasságába, aztán számolj be, hogy megvolt-e ismét az 1-1.5 nyereség" - ezt tuti nem nekem akartad írni, mert ilyesmiről szó sem volt

Új hozzászólás Aktív témák