Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Weareus #50291 üzenetére

    Tehát a fizikát meglehet tanulni, a kémia az meg csak úgy van. Nagy általánosságokban beszélsz általában, ami néha jó, néha nem.

    Előállítás, minőség, pontosság. Ezen a szinten a fizikát ezek annyira nem érdeklik, ellenben a kémiánál szétborul minden. Ha így átmegy.

    A kavitációra sem mondanám, amit te pl. hogy nem kívánatos jelenség.

    Én sem mondanám, hogy a hálózati áram rossz dolog, de ha a testeden megy át akkor annyira máris nem fogod szeretni. Maradjunk a topikban, különben minden beszélgetést azzal kell indítanom, hogy 12V-os környezetről van szó, hiszen van nálunk otthon alkarnyi földkábel is, meg 40kV-os felszerelés. Aminél mondjuk nem javasolnám a piszkát sem.

    Ha tudom a setupomat, anyagokat és a lötty pontos kémiai összetételét elég messzemenő - és működő - konzekvenciákat tudok levonni elemzéssel, számolással, ph, elektronegativitás, standard potenciál, oldatok stabilitásának ph-függése, molekulastabilititás, stb. (Nem lutri a kémia sem, ennyit kell megérteni).

    A setupodat kicsit sem ismered, legalábbis meglepne, ha elkezdenéd anyagmintázni a radidat meg a blokkot és minden mást is a rendszerben :B Itt bukik meg az egész. Nem lutri a kémia, persze, hogy nem. Hacsak nem egy kémcső a lakásod, akkor azért lesz ott lutri, elég sok. Míg fizikai oldalról egész szépen tudsz számolni felületeket, tudsz egyszerűen mérni térfogatáramot, nyomást, azt, hogy pontosan miből épül fel az egész kb. sehogy. Ismétlem emberi szinten vagyunk, nem részecskegyorsító van a kertben esetben. Amit meg a gyártó mondd, nyugodtan hagyd rájuk, olykor a 2/3-a amit írnak igaz. Van amikor annyi sem.

    Tehát én - engedelmeddel - használni fogom az ismereteimet a lötty beszerzésekor, de egyben kérdezni is fogok, mert a kettő ötvözésével szeretnék a víz-etanol kombó stabilitását megközelítő színes löttyöt alkalmazni a rendszerben.

    Semmi gond nincs ezzel, nyugodtan. Végén úgyis próbálgatni fogod őket. Annál szebb nincs, mikor megy a fejvakarás, hogy na bazzeg, a számok itt vannak, minden jó. Itt a tartály, ez meg tiszta fehér. Na most akkor a 300 lehetséges okból, amit az okoz, hogy nem ismerem pontosan mivel dolgozok és nem egy steril helyről van szó vajon mi lehet a gond. Erről beszélek.

    A "nem kell ezt a dolgot annyira túltolni" mondatodra meg annyit tudok mondani, hogy volt pár áztatásom és hardverhalálom is ez miatt, tehát teljesen ésszerű kívánalomnak látszik részemről, hogy a lehető legritkábban szeretném takkerolás miatt bontogatni a setupot.
    No offense.

    Én híresen sok hardvert küldtem a halálba random csöpögések és egyebek miatt. Teljesen ésszerű, hogy nem akarsz szívni, de hát ez a szép dologban :B 100 helyen illesztett rendszer, tele gumival, csavarral, lehúzási nyomatékokkal amiket kézre tippelsz, olyan szép. Ezért csoda, hogy a dobozom megy, 100m feletti vezetékelés saját kézzel vagy 400 csatlakozás villanyból és olyan 200 vizes. Aztán mégis működik a kis szaros. De a víz, na látod, az még mindig cserés. Pedig én aztán kémiáztam, a fél világot kipróbáltam már és nem gondolatkísérlet szinten :K

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák