Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz szazbolha #60538 üzenetére

    Ha érdekel, nekem most 45 lph-val megy a rendszerem.:) 1 db D5, 2200 rpm...
    36%-on megy, mert nekem így "néma", fölötte el lehet kezdeni hallani a hangját.
    100%-on forog 4800-at és kifejezetten zavaróan búg: az áramlás felmegy 120-ra,
    de nekem ez abszolút nem ér semmit. Sőt mint írtam, előnyt is lehet kovácsolni
    az alacsony áramlásból, nálam viszonylag nagy a dT a hideg és meleg víz közt,
    nem úgy, mint a többségnél (ahol 1-2 fokon belül van!), így, alacsony áramlásnál
    van értelme, hogy a kör elején a HDD blokk kapja a hűvösebb vizet... Szeretném
    hangsúlyozni, hogy alacsony áramlásnál, mert átlag rendszerben ennél több van.
    (Persze messze nem 300-400 lph, mint azt egyesek tévesen gondolják, hehe.:D)

    Ja ha bekapcsolom a DDC-t, 160 lph-nál durván kezd csobogni a tartály: megéri?
    Viccen kívül, ha légteleníteni kell, akkor megéri akár több szivattyút használni, de
    normál üzemben nem igazán. Max. 2 körös rendszerben (másként optimalizálva).
    Amúgy visszatérve normál üzemre: 47 lph lett, kicsit lehet, belevegősödött már a
    rendszer, mivel egy ideje kevesebb víz van a tartályban, mint szokott. Ez ilyen.:K

    Illusztráció:

    Szerk: ne tévesszen meg senkit, hogy a Water in-out nálam is 1-2 fokon belül van:
    ez idle... ha megterhelem rendesen ilyen alacsony áramlásnál akár 10 fok is lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák