Új hozzászólás Aktív témák

  • Daffchy

    őstag

    válasz #90933760 #26964 üzenetére

    Köszönöm, akkor így fog összeállni a kör! :R

    Jelenleg csak a CPU-t fogja valószínűleg, ahhoz van egy jóféle blokkom amit a D5-el együtt vettem pakkba.

    Tudom, hogy a peltier elemet közvetlen a cpu-ra szokták rátenni, de én azt semmiképp sem csinálnám.

    Így a legkisebb a kockázat. Ha bármi gond van, szétégeti a procit meg körülötte mindent.

    Plusz oda egy 100-130watt-os elem kellene és körülötte minden szigetelni kellene, hogy a lecsapódó víz ne okozzon zárlatot, fene sok gond lenne vele.

    Így egyszerűen meg van oldva a dolog, ha nem hoz semmi hőfokban az elem, akkor szimplán kiveszem a körből, kb semmibe nem került az elem, a blokk ami rajta van kemény 1000Ft volt újonnan, a Titan Fenrir EVO itthon kallódott ventistől, szóval egy próbát megér nekem.
    Lesz majd vízhőfokmérő a rendszerben, meglátom mit hoz peltierrel és nélküle (kapcsolható).

    Szóval ez nem a klasszikus peltier hűtős amit közvetlen cpu/gpu-ra raksz, mert az nekem elég extrám és rengeteg gond lehet vele... ez így egyszerű, csak a keringetett víz hőmérsékletét befolyásolja, majd kiderült milyen hatásfokkal.

    A radit nem értem miért kérdezed, miért fűtene? :F
    280X60-as radi, 2db 14cm-es ventivel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák