Aktív témák

  • Lehi79

    csendes tag

    válasz BearGOD #13339 üzenetére

    A levego kicsapodasi homersekletet HARMAT-PONT nak hivajak.
    Ugye ez fugg a levego homersekletetol, es paratartalmatol.
    Van erre egy grafikonom, majd elokeresem.

    Egyebkent vicces mert ugyanezen agyaltam en is, merthogy durvabb hutest szeretnek mint a sima szobaho. De amint kicsivel jobban hutesz mar parakicsapodas van.
    Legegyszerubben megakadalyozni ugye szigetelessel lehet (minden hideg alkatreszt hoszibetelo cuccal bevonsz, akkor ugye nem csapodik ki rajta a para) de en is ilyen szamolosdin gondolkodtam mint TE...

    DE...

    Jo es pontos paraerzekelot venni elegge nehez, amit meg tudnal/nek fizetni annak meg olyan turese van, hogy csuda, tehat ha biztonsagosra akarnad csinalni a rendszert akkor neked is hasonlo tureseket kellene csinalnod, es kb el is vesztened a mukodesi tartomanyodat.

    A masik fele meg hogy ugye nem csak az van hogy paratartalomra kapcsolgatsz, mert ugye:
    a levego viztartalma allando, es a paratartalom inverz aranyos a homerseklettel.
    Ertsd: Ha hutod a levego homersekletet akkor a !RELATIV! paratartalom no! Es amikor eleri a 100%-ot, nah akkor kicsapodik. Es az a homerseklet a harmatpont.
    Volt erre egy kis softwarem ami kiszamolja ha megadod a homersekletet meg a paratartalmat, szoval majd elokeresem.
    Ergo folyamatosan szamolnod kell az aktualis homerseklet/paratartalom adatbol a harmatpontot, es ha az ala nem megy az alkatreszed akkor nincs para.

    Remelem tudtam segiteni :U

    http://uk.pcpartpicker.com/user/gabriellehr/saved/bvfkcf

Aktív témák