Új hozzászólás Aktív témák

  • Misi1980

    senior tag

    válasz imibogyo #218 üzenetére

    Azt amit leírtál tényleg nem úgy tűnik hogy kiskeresetű lennél.Azért ezt a rendszert összehozni(még ha évek alatt is)rengeteg pénzbe lesz és soha a büdös életbe nem térül meg.Egy kondenzációs rendszer mellé betenni egy pufferes vegyestüzelésű rendszert(már ha tényleg kis keresetű vagy)enyhén szólva is luxus.Ne hidd hogy a pufferes vegyestüzelésű rendszer fütése olcsobb mint a gáz.Előbb vagy utóbb de elfogy a telken a bokor vagy a fa és veheted majd a fát drágán ha ezzel akarsz fűteni.A szolár rendszer nem rossz ötlet de szerintem drága.Egy kondis kazán 15 perc alatt tud 100liter melegvizet csinálni nagyon kevés költségen.Nem tudom hogy mennyire vagy tisztába az árakkal,rengeteg szivattyú kell,golyóscsapok,idomok,cső,és egy olyan ember(ezt kiépíteni azért nem tudja akárki)aki meg is csinálja.Én a helyedben inkább vennék egy kondenzációs kazánt,mivel azt írtad ez lenne a fő fütés,és ha tényleg félsz hogy elzárják az oroszok a gázt dobj be mellé egy vegyestüzelésű kazánt,amivel átmeneti időszakban el tudod égetni a telkeden keletkező fahulladékot,így tudsz spórolni a gázzal.Szó van róla hogy szabályozni fogják a vegyestüzelést a szállópor miatt 2018-tól amit nem tudom pontossan mit takar de én biztos nem költenék vagyonokat a vegyestüzelésre.

Új hozzászólás Aktív témák