Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergő_

    őstag

    válasz enerdzsájzer #1918 üzenetére

    volt erről is szó, valamelyik vegyész fórumtárs ígérte hogy részletes ír az említett etilhigany viselkedéséről a szervezetben, de ez eddig nem történt meg. Szerintem ezek az igazán érdekes dolgok a témában, de kevés a hiteles információ, ki tudja miért...
    Utána fogok járni, de nem most..

  • hanee

    senior tag

    válasz enerdzsájzer #1918 üzenetére

    Korábban kifejtettem, hogy az oltások az autizmussal nem hozhatók bizonyítható összefüggésbe, számos magyar tanulmány is szól erről.. csak sajnos nem tudok belinkelni ilyet, mert ezek nem az interneten találhatók, hanem a könyvtárban és szaklapokban (de lehet hogy van a neten is ilyenről szó, nem tudom)

    Ráadásul a cikknek nincs írója (vagy legalább is nem írta alá a cikket senki), sem dátum, hogy mikor írták és hol jelent meg. Így elég hiteltelen az egész. Attól, hogy intézetekre és Dr. nevű egyénekre hivatkozik, még nem válik hitelessé!

    Legközelebb hivatkozz rám, én is dr. végzettségű vagyok, lehet hitelesebb is mint néhány ilyen cikk :DDD

    A cikk ráadásul kihagyja azt is, hogy a thimerosal szerves vegyület és kiürül a szervezetből, tehát ha meg is kapja a csecsemő az említett mennyiséget ez nem adódik össze, hiszen maga a vegyület 3 hét alatt ürül ki, az oltásokat pedig 6-8 hetes ütemezésben oltják csecsemőkorban. Annál okozhat problémát, aki allergiás erre a vegyületre, allergiás reakciót (hányás, hasmenés) ugyanis kiválthat az arra érzékenyeknél. De nem gyűlik fel a szervezetben! Másrészről 2006 óta kivonták a régi fajta oltásokat a forgalomból és most már "higanymentes" oltással oltják a gyerekeket, mivel az EU-ban ezek az új fajta oltások biztonságosabbnak lettek titulálva, ezért a WHO ezeket engedélyezte.

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák