Új hozzászólás Aktív témák

  • hexagon

    csendes tag

    http://www.kfki.hu/fszemle/archivum/fsz9303/mgy9303.html

    "- "Állunk a tó partján, és a tó felszínét tükörsimának látjuk. Most enyhe szellő támad, és a felület hirtelen millió kis fodorrá változik át. A közepes görbület az imént zérus volt, most pedig már igen nagy értéket vesz fel. Ha feltételezzük, hogy a hullámhossz szubmikroszkopikus, meglehet, hogy a felületet tükörsimának tartjuk, holott nagyon borzolódik, görbülései nagyon erősek. Kvantummechanikai jelenségek (Heisenberg határozatlansági relációja, az elektron Zitterbewegung néven ismert remegése, a zéruspontrezgések És vákuumpolarizáció) talán arra a következtetésre vezetnek, hogy a metrikai háttér egyáltalán nem sima, hanem nagyon is agitált. Ezt a már kissé elmosódó képet dinamikus relativitásnak neveztem el. Tudjuk, hogy egy parciális differenciálegyenletnek még végtelen sokféle megoldása lehet. Szimmetriakövetelmények vagy határfeltételek kirovásával választunk közülük. Mi volna, ha periodikus megoldást vizsgálnánk, mégpedig olyant, amely periodikus mind a négy koordinátában? Ez a tér-idő-kontínuum kristálystruktúrájára vezetne. Hogyan lehetne ezt összeegyeztetni az idő és a tér látszólag izotróp viselkedésével? Talán úgy, hogy e kristály rácsállandója rendkívül kicsiny...""

    http://en.wikipedia.org/wiki/Dirac_sea
    "with the new theory of electrodynamics we are rather forced to have an aether."

    Két fizikus, aki hitt az éterben. Aki nem ismeri őket, mondhatná, kit érdekel két vesztes.
    Nos Lánczos Einstein házi matematikusa volt. Dirac pedig nem kisebb dolgott tett le az asztalra, mint a relativisztikus hullámegyenletet. Nem tudták miről beszélnek? Nem hinném.

    És ki az, aki igazán értett az éterhez?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Hendrik_Lorentz
    Nos, az ő egyenleteit használja a speciális relativitás. Tévedett az éterrel kapcsolatban? Nos ez inkább most csak költői kérdés volt.

Új hozzászólás Aktív témák